şükela:  tümü | bugün
  • bencilliğin beslendiği kaynak havzası.
    bilerek; acı verdiği düşünülen deneyimlerin halının altına süpürülmesi, perdenin ardına gizlenmesi, bastırmak, saklamak, uzak durmak sonucu uçuca eklenerek büyüyen ve bu şekilde kemikleşip karaktere bürünen, yahut bilmeden yapılan; düşünmemekten gelen sade tembellik vaziyeti, hareketsiz düşünce hali yani bildigimiz atılım ama mutluyum durumu.
    tinin utanma duygusundan yoksunluğu. sızlık
  • twitterin getirdigi dunyanin yeni hastaligi. en azindan ben boyle inaniyorum. bunun icine artik bi noktadan sonra duyarsizlik da giriyor ister istemez. durum soyle; dunya gundemi okadar hizli akiyorki twitter uzerinden, aa bugun yemende savas cikmis, hop yarin deprem olmus, aman bilmemkim aciklama yapmis derken, uzerine gunlerce dusunulmesi gereken dunya detay kafalarin ambele olmasi sebebiyle bir kac saatlik gundem olusturamiyor bunyelerde.
  • sabah evden çıktım 20-25 km mesafede bi yere gitmem gerekiyo acele, arabanın teker patlamış gece artık ne bok olduysa havası sıfır jant üstünde duruyo falan işim de var uğraşmadım. e anamızın karnından arabayla doğmadık otobüse atlar giderim dedim bindim oturdum bi cam kenarına. e doğal olarak attım elimi telefona zaman geçiricez ekşi okucaz instagram çift tıklicaz olmadı sağa sola kaydırma yapıcaz falan ama bi baktım şarj %2. hass...

e napıcaksın sıkıntıdan yolu izliyorum. yol da uzun 1 saat falan sürücek hani.
    şerrrefsizim * şehir değişmiş lan haberim yok.
    hayır araba kullanırken de görüyoruz etrafı falan ama otobüsle giderken can sıkıntısyla irdeleyerek bakmak ayrı bir şeymiş. e başkasının kullandığı arabaya binince de malum lanet telefon. hayır farklılık buldukça daha da daha da dikkatli bakmaya başlıyo insan bi de...

depreme dayanıksız diye boşaltılan yıllardır boş bekleyen binayı yıkmışlar yerine park yapmışlar trafik ışıklarında beklerken gördüm, yıllardır inat edip oto tamirci dükkanını boşaltmayan adam arsayı vermiş müteahhite site inşaatı başlamış 3 boyut görselleri koymuşlar pek bişeye benzetemedim, bilmem ne mağazası 2 farklı yere daha şube açmış işleri iyi gidiyosa demek butik mi açsak lan?, bir sürü binanın dış cephesi boyanmış şekli şemali değişmiş çoğu da bok gibi bu mimarlar var ya hep kopyala yapıştırcı hep, pet shop kapanmış yerine yorgancı açılmış, kesin pire olur amk ordan yorgan mı alınır., lisede gittiğimiz dershaneler falan hep özel okul olmuş, okulun ordaki dürümcü dayıı yan dükkanı da almış dükkanı büyütmüş zamanında bizden de ne para kırmıştı he, aaa x parti binası buraya mı taşındı lan e tabi burası daha yola yakın bayraklar falan, altın portakal da yaklaştı demek yine koymuşlar portakallı kadın heykellerini de niye siyaha boyamışlar ki kesin bi yobazlık vardır işin içinde yakında tepki çıkar ortaya bak yazıyorum buraya, aa ben bu otobus kartını antkart diye biliyodum kentkart mış lan yok lan antkarttı alla alla kent kart mıydı lan?

lan bildiğin 20 yıldır yaşadığım şehre turistik deve gibi baka baka kendi kendime muhabbet ettim hayır bir de muhabbetim bir de muhabbetim laf lafı açıyo hani kendi kendimi tavladım o derece.

gerçekten çok şeyler kaçırıyoruz sağa sola kaydıracaz takibe takip okucaz diye yeni gelinlerin görgüsüzlüklerine fatih terimin saçmalıklarına sövücez diye. verilmeyen penaltılar, gey dj'ler, ufacık tefecik şarkıcılar, kullanmadığı ürünün reklamını yapan şarkıcılar, benzin dolar fiyatları, pkk'sı, ışidi, fetösü, tayyipi, amerika seçimleri, putinin artislikleri, yok agnostisizmmiş tanrı yanılgısıymış teslanın sahtekarlıklarıymış, kuranın değiştirilmemesiymiş. ileri düzeyde farkındalıkta kuantum etkileri bak bak bak laflara bak immanuel tolstoyevski olcaz sanki amk.
    türk kızının kan verir gibi yatması, adamın ilyas salman'a veya gülücüğe odaklanması. x yapan kızın asıl amacı erkeğin seks dışında kullanımı.

büyük resim önemli tamam da küçük resmi de unutmamak lazım dedem.
    bu ne lan ? aaa burnum delikler var falan...

neyse hemen eve döndüm arabanın tekeri falan yaptırdım, telefonu da şarja taktım da eski hayatıma döndüm napiyim kafayı mı yiyim lan? çok da şey yapmamak lazım tabi...
    nerde lan o türk kızları başlığı...