• öncelikle inanç ile ideolojiyi birbirinden ayıralım.inançsız birisi olarak benim için sıkıntı olmaz ; çünkü sağda solda 'ben inanmıyorum' deme ihtiyacı hissetmem.adet yerini bulsun diye 'selamünaleyküm' diyene karşılığını veririm.ama işin içine ideoloji girdiğinde (akp destekçisi olan bir patron vb.) işler biraz daha zorlaşır : bu tarz insanların kanında hak yemek,hukuksuzluk vardır.mesela inşaat mühendisisin ve adam sana 'ihale için vereceğin fiyatı yüksek tut,nasıl olsa devlet ödeyecek'dedi.sen zannediyor musun ki söz konusu senin hak ve hukukun olduğunda bu herif onları gözetecek?ister istemez çatışma çıkar ; orada kalma nedeni de ekmeğin aslanın midesinde bile bulunamıyor oluşudur.

(bkz: hayırlı forumlar)
  • yönetim kurulu republican üyelerden oluşan bir şirkette çalışıyorum malesef. bunlar da buranın akp’si. onlar yaptığım işe, ben de aldığım maaşa muhtaç olduğumdan yuvarlanıp gidiyoruz. yaptığınız işin en iyilerinden olursanız, ideolojiniz onlara uymasa bile yaptığınız işe tav olurlar.
    türkiye’de de böyleydi. aynı işi, aynı kalitede yapan yandaş bulamayınca, beni projeye davet etmişlerdi.
    ben bilimsel katkımı doğru bildiğim doğrultuda ortaya koyarım; beğenen alır.
  • siyasi konularda susmayı gerektirir.
hesabın var mı? giriş yap