şükela:  tümü | bugün
  • uluslararasi bir elektronik komponent pazarlayicisi. katalogdan satis yaparlar. 2003 itibari ile kataloglari 12 cilde bolunmustur. elektrostatik cizmeden, pci development board'lara kadar bircok urun bulunabilir. fiyatlari oldukca kaziktir. sterlin uzerinden fiyatlandirma yaparlar.

(bkz: digikey)
    (bkz: silica)
    (bkz: arrow elektronic)
    (bkz: future electronic)
  • web siteleri olan http://www.farnell.com/ üzerinden çevrimiçi alışveriş yapılabilen firma.
  • dostlar,
    farnell'den sipariş edeceğiniz ürün çok acil değil ise, gümrük ve nakliye bedeli ödemeden siparişlerinizi yıldırım elektronik vasıtası ile yapabilirsiniz. firma nedense kendini türkiye'de çok iyi tanıtmıyor ama ben paylaşma gereğini duydum. çünkü bazen gümrük ve nakliye sipariş ettiğiniz üründen daha fazlaya mal olabiliyor. özellikle gümrüğün belirlediği eşiği aşan numune siparişlerinde gümrük ürün maliyetini geçiyor. yıldırım elektronik her hafta perşembe akşamlarına kadar geçilen siparişleri toplu olarak getiriyor. farnell fiyatı üzerinde de fark da almıyor.

not: reklam değildir, yıldırım elektronik firmasında çalışmıyorum, ticari bağlantım da yok.
  • farnell sitesinden malzeme seçmek çok sıkıntılı. ancak digikey'den uygun malzemeyi seçip farnell'de stokta var ise almak daha kolay.

örneğin bir malzemeden stokta 150 tane gözüküyor, filtrelemek istediğinizde dıp (60), soıc (40), tssop (20) diyor. peki geri kalan 30 malzeme ne oldu ? bu nedenle tüm listeye tek tek bakmak zorunda kalıyorsunuz.

veya tamamen aynı kodlu aynı ürünü farklı gruplandırmalar altında farklı fiyatlar ile görebiliyorsunuz. ya da seçeceğiniz malzeme ile ilgili en önemli seçim parametresi yer almıyor filtreleme kısmında.

farnell'de malzemeyi bulsanız bile bazen yanlış sınıflandırılmış olabiliyor. örneğin özellikle tssop kılıflı olduğunu bildiğiniz bir ürün kodunu soıc olarak listeliyor.

ekran görüntülerini alıp defaaten farnell'e e-posta ile ilettim. ilk seferde burunlarından kıl aldırmadılar. bunu üzerine her bulduğum hatayı gönderdiğimde bizim arama motorumuz %99 coverage yapmaktadır gibi saçma cevap verdiler ama yine geri bidirimleriniz bizim için kıymetli keep testing dediler. oldu bedava debug.

lisanı münasiple yol iz bilmiyor iseniz bari tasarımcı mühendis istihtam edin de en azından malzemelerin nasıl sınıflandırılacağını veya hangi parametrelerin seçimde kriter olduğunu sizlere tanımlasınlar, olmadı vendor'dan talep edin onlar ücretsiz yapar dedim, he he dediler. ben de etiği aşıp bakın digikey'de böyle diyince yazışmalar sonlandı...
    neymiş; zaten consultantları varmış.
  • ürünleri leeds'den gönderilmektedir. yönetim birimi londra'dadır. bradford'dan leeds'e giderken devasa fasiliteleri görülebilir.
  • türkiyede bir çok internet sitesi tabanlı elektronik mağazasında olmayan, bulunsa da çakmasının fiyatı 150-160 lira, orjinali de ender bulunsa da 300 lira gibi uçuk fiyatlar verilen ürünümü, 45 euro ürün bedeli+15euro ups kargo bedeliyle evime kadar getiren oluşum. kredi kartım da 183 tl çekmiş. ürün de orjinal.

cuma öğleden sonra 4 sularında verdiğim siparişim, haftasonu nedeniyle işleme konulamadı. pazartesi akşamı ürününüz işleme konuldu maili, salı sabahı ürününüz kargoya verildi maili geldi. çarşamba akşamı ürün elimdeydi. aklınızda bulunsun, güzel firma.
  • türkiye'de samm teknoloji ile işbirliği yapmış, ürün gamında 850 çeşit ürün bulunan elektronik malzeme tedarikçisi.

detay