şükela:  tümü | bugün
 • portekizin güneyindeki algarve bölgesinde yer alan,halkının genelde turizm ve balıkçılıkla uğraştığı,sevimli sayılabilecek bir sahil kentidir.ancak fazla bir özelliği olduğunu söylemek de mümkün değildir faro'nun.yine de çevresindeki şehirlere nazaran tarihi dokusu daha iyi korunmuştur,fena sayılmayacak bir müzesi ve şehrin eski kısmında hoş yapıları vardır.aynı zamanda denizinin de çok değişik bir yapısı vardır,bunu da en güzel uçağın inişi sırasında gözlersiniz.bu şehirden ayrıldıktan sonra belki aklınızda kalacak tek şey şehrin de simgesi olan leylekler olacaktır.nitekim,şehir içinde etrafınıza şöyle bir bakındığınızda mutlaka bir çatıda veya ağaç tepesinde bir leylek görürsünüz.bir de 2004 avrupa futbol şampiyonası için louleyle ortak bir stadları vardır.
 • avrupanin en guvenli mekanlarindan biri oldugu soylenilirken gecenin ucunde yedi kisinin saldirisina ugradigim dovuldugum ve soyuldugum ve az kalsin tecavuze ugrayacagim nefret ettigim pis portekiz kenti...tamamen kisisel bunu sadece paylasmak istedim
 • eski bir kart oyunu. pharaon adıyla fransa'da oynanıyordu bunlardan yüzyıllar evvel. zamanla ünü fransa'nın sınırlarını aştı, bütün avrupa'ya yayıldı. oradan yeni dünya'ya geçti. poker tarafından pabucu dama atılıncaya kadar vahşi batının en önemli kart oyunuydu kendisi.
  üstat giacomo casanova'dan, ernst theodor amadeus hoffmann'a, mihail yuryevic lermontov'a kadar uzanan değişik isimlerin kaleminde hayat bulmuş, les contes d'hoffmann, manon ve pikovaya dama ile opera tozu yutmuştur.
 • ispanyolca deniz feneri anlamına gelmektedir, aynı zamanda portekiz'in güneyinde yer alan sahil kentinin adıdır.

  küçük olmasına rağmen içerisinde iki tane üniversite barındıran, ekonomisi genellikle turizme ve hizmet sektörüne dayalı olan, ziyaretçilerinin çoğunluğunu ingilizlerin oluşturduğu ve ingiltere'den çok ucuz uçuşlar olan* , her daim okyanus kenarında dalgaların keyfini çıkaran sörfçüleri görebileceğiniz ve bu konuda üne sahip olan bir turizm merkezidir. ayrıca hemen yanındaki ispanya'ya göre çok daha ucuz bir seçenektir. şaşırtıcı özelliği ise portekiz'in tek budist tapınağına ev sahipliği yapmasıdır.

  ancak tarihi yapısı görece iyi korunmuş eski şehir merkezi ve de sörf imkanı dışında kendini çekici kılan fazla bir özelliği bulunmamaktadır.
 • almanya da uretilen bir sigara markasi.
 • yüzeylerin noktasal ve düzlemsel olarak koordinatlarını ölçmeye yarayan ölçü cihazları yapan firma. dünyada ölçüm konusunda lider olduklarını söyleyebiliriz. benzer ölçüm cihazları yapan diğer bir firma ise cimcor'dur.
 • ingiliz ve alman popülasyonunun yüksek olduğu portekiz kentidir. ayrıca portekiz'de, kahve istediğinizde "espresso mu" cevabını sadece bu kentte alırsınız.
 • uzaysal koordinat sistemi ile hassas ölçüm yapmaya yarayan ölçüm cihazları üreten firma. ihtiyacınıza uygun her çeşit süper hassas ölçüm yapan modelleri olmakla birlikte , bu pahalı cihazların yanında verdikleri yazılımları ise bence bir o kadar dandiktir. hatta böylesine saygı duyulası bir cihaz için verdikleri yazılım cihazın kapasitesinin çok altında fonksiyonlar yapmakla birlikte , cihaza hiç mi hiç yakışmamaktadır , hatta bazı fonksiyonları yerine getirmek için kullanıcısını 3 boyutlu çizim programı, excel ve çeşitli text düzenleyiciler arasında mekik dokutabiliyor..
 • digitizer üreten bir marka
 • tarihi şehre girdiğinizde sanki bir solucan deliğinden girmişiniz zaman mekan boyutlarında kaybolmuşsunuz hissi yaratan inanılmaz büyülü şehir