• tübingen'de mezeleri ve deniz mahsülleri menüsü ile kendi capinda cok basarili bir yunan restorani. menüsü, sehirdeki ve cevresindeki diger yunan restoranlari gibi sadece döner menüsünden ibaret degildir. bir yunan adasi olsun, ne bileyim sirin mi sirin bir rum kasabasi olsun ve hatta büyük yunan sehirlerinin tavernalarinin samimiyetini ve kalitesini aratmayacak bir restorandir burasi. fiyatlar makul. kocaman gerzek alci sütünlarla dolu ve plastik ciceklerle süslü alisila gelmis (en azindan bana denk gelenler öyleydi) yunan restoranlarina nazaran ic dekorasyon cok hos ve sade. duvarlar boydan boya deniz, kayiklar ve fenerlerle resmedilmis. irili ufakli deniz feneri maketleri ve biblolariyla da dekore edilmis. memleketinin yemeklerini özleyen (müzik de cabasi) ögrencilere, gurbetcilere ve kisa süreli olarak burada ikamet edenlere (dikkat lakerda bile var) siddetle tavsiye edilir. hele bir de egeliyseniz... ilac gibi bir yer.

adres: ouzeri faros
    waldhäuser str. 120
    72076 tübingen
    telefon: 07071/964733 (rez.)
  • meksika da uretilen bir sigara markasi.
  • (bkz: faros kebap)
  • taksimde point otelin hemen dibinde, gezi parkinin karşısında ve divan otelin caprazinda bulunan, müthiş pizzalar yapan restoran.

favorim 4 peynir pizza ve yanında kırmızı şarap. pizzanin üzerine acı soslu zeytinyağindan dökmeyi unutmamak gerekir.
  • eğer burası muhteşemse ben başka bir yere gittim sanırım.

yemeğimin içinden kıl çıkmıştı, midem bulandığı için karpuz/peynir yemek zorunda kalmıştım. sonra creme brule siparişi verdim içindeki yumurta kokusu tatlıyı yemeyen ve karşımda oturan sevgilimi bile rahatsız etti.

siz düşünün artık.
  • harbiyeden taksim meydanına giderken rastlayabileceğiniz güzel bi restoran. limonatası çok lezzetli.
  • dış mekanda oturmak için hoş, atmosferini sevdiğim mekan. taksim çevresinde oturup pizza yenebilecek yerlerden ama çok da abartmamak lazım, patates kızartmaları yağ çekmiş oluyor iki seferdir söylemeden geçmeyeceğim o yüzden.
    garsonlarından biri hariç diğerleri suratsız, yese de kalksa diye gözünüzün içine bakıyorlar. ama taksim tarafında meydana yakın takılmak istesem yine giderim.
  • yazılmamış olmasına şaşırdığım lizeta kalimeri ve orfeas peridis parçası.

faros

ingilizce çeviri;

my friend the lighthouse, the oldest one the best of all my friends
    in the deep dark please catch my nightmare

ıt illuminated my dream to remember
    to take my wheel, to find it again
    to shine as a truth, the light has opened
    you are so lonely and you are wise

to shine as a truth, the light shone
    you are so lonely and you are wise

orijinal sözler:

ton fílo mou to fáro, ton pio palió