• 10.05.2019 tarihinde ankara büyükşehir belediye başkanlığı ego genel müdürü olarak görevlendirilmiş bürokrattır. ego’nun otobüs sorununu çözmesini beklediğimiz abimizdir. umarım balamir gündoğdunun arapsaçına çevirdiği otobüs hatlarının iyileştirilmesi çalışması yapacaktır.
    sayın genel müdürümüz, allah rızası için özellikle yenimahalle ilçesi ata mahallesine servis yapan 542 ve 585-1 hatları ile ilgilenmenizi talep ediyorum. otobüsler zaten en yoğun saatte bile 20 dakikada bir geliyor. en azından 585-1 metro ring saatlerini sabah ve akşam (iş çıkışı yoğun saatlerde) 15 dakikada bir olmasını talep ediyoruz. yağmurda, soğukta, karda, sıcakta; kadın, çocuk, engelli otobüs duraklarında beklemekten heba oluyor.
    sayın genel müdürümüz, ikinci talebimiz zamanında gelmeyen otobüs şoför ve hareket memurlarına yaptırıcı ceza verilmesini talep ediyoruz. örnek olarak 16.05.2019 tarihinde 18.40 da 542 numaralı hatta binmek istedim ama otobüs gelmedi. hayır, geç geldi demiyorum bakın otobüs hiç gelmedi. ben de 19.00 da 585-1 kalkacağı için onun durağına yürüdüm, tahmin edin ne oldu? 19.00 da kalkması gereken 585-1 numaralı otobüs de gelmedi. ramazan ayında oruçlu vaziyette durakta güneşin altında toplam 45 dakika bekledim. sonunda 19.20 otobüsü geldi de eve sonunda ulaşabildim. bu durumu iki ayrı şikâyet olarak mavi masa whatsup hattına bildirdim. ancak her zamanki gibi herhangi bir sonuç olmadı ve klasik cevaplar verildi.
    sayın genel müdürümüz, son talebimiz ise otobüs saatlerinin tekrar düzenlenmesidir. 542 ve 585-1 hatları hafta içi hep aynı saatlere konulmuştur. ata mahallesinden geçen bu iki hattan birinin saatlerinin 10 dakika ileri yâda geri alınması çok büyük kolaylık sağlayacaktır. bir otobüsü kaçıran 10 dakika sonra diğer hat ile evine ulaşabilecektir. bu talebimizi de mavi masaya aktardık ama yine sonuç alamadık.
    kısacası ego da özellikle otobüslere acil çözüm bekliyoruz. saatlerine uymayan otobüs şoförlerinin tespit edilmesi ve gerekli yaptırımların yapılmasını bekliyoruz. saatinden önce kalkan şoförlerin de ceza almasını istiyoruz. metro ringlerinin metro saatlerine uygun çalışmasını istiyoruz. metro durağa gelince yolcuyu almamak için duraktan aceleyle kalkan şoförler istemiyoruz. 585-1 numaralı metro ringi devlet mahallesi durağına gidiyor ancak durağa neredeyse 500 metre mesafede indiriyor. yani metro durağına girmeyen metro ringi olarak çalışıyor. derdimiz çok genel müdürüm ancak siz derman olabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap