şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
  faruk çelik, bursa
  yusufeli - 1956, yaşar, hadise - bursa yüksek islam enstitüsü - izmit
  ticaret lisesi öğretmeni, serbest ticaret - evli, 4 çocuk sahibi.
 • akp grup baskan vekili...
  kendisi 'ancak ırak halkından davet gelirse ıraka asker göndeririz' gibi bir acıklama yapmıstır...
 • zinayi suc olarak goren insanlardan biri,butun bunlarin ustunemilliyetde cikan habere gore
  "akp grup başkanvekili faruk çelik, zina konusundaki tartışmaların chp genel başkanı baykal tarafından gündeme getirildiğini öne sürerken, anamuhalefet partisini (ab sürecini inkıtaya uğratmaya çalışan çevreler, olmayan konu üzerinde birçok spekülasyonları ortaya attı) dedi.
  (zina konusunda fikrim net, zina suçtur. olmadığını nasıl söylersiniz) diyen akp'li çelik, başbakan erdoğan'ın, (türk kadının onurunu korumak isitiyoruz) şeklindeki sözlerini anımsatılınca da (türk kadını onurludur, hep onurlu kalacaktır) demekle yetindi"

  nasil bir allah inancidir,nasil bir islam anlayisidir seninki.bu nasil bir politikadir ki butun camuru baskasina atarsin utanmadan bir de
 • yüksek islam enstitüsü mezunu ve çalışma ve sosyal güvenlik bakanı.

  (bkz: önce tedbir sonra tevekkül)
 • bursa'yı (bkz: burtvin) yapan artvinli bursa milletvekili. bursadaki bütün belediye başkanlarının artvinli olma sebebi. bursa'da işyerlerine köy köy (şavşat-incesu-yalvaç) artvinlileri yerleştittiren çalışma ve sosyal güvenlik bakanı.
 • uluslararası standartlara göre bakan dediğin başına geldiği kurumla ilgili belli bir bilgi birikimine sahip ya da alakalı bir eğitim almıştır. eksik olmasın akp bu konuda çok titiz davranıp ayrım gözetmiyor.

  "bakan" faruk çelik'i ilk kez televizyonda gördügümde, başhekimleri kalorifer petekleriyle cezalandıran sağlık eski bakanı osman durmuş'u hatırladım. karizması ve bilgi birikimiyle osman durmuş'dan geri kalmayan faruk çelik'i show programları yapan türkücülere benzettim nedense.
 • muhalefet sıralarındayken emeklilik yaşının 58-60 olarak düzenlenmesine dair yasanın görüşmeleri yapılırken "bu mezarda emekliliğin bedelini ödeyemezsiniz" diyen çalışma ve sosyal güvenlik bakanı.demekki bu bedel kolay ödenebiliyromuş ki kendisi emeklilik yaşını 65 e çıkarmaya çalışıyor.
 • çalışma bakanı faruk çelik 1 mayıs 2008'de yaşanan orantısız güç kullanımıyla ilgili polise yüklendi. çelik "böyle güç kullanılmalı mıydı? bunun izahı gerekiyor" dedi.

  ilginc...
 • 1 mayısla ilgili, "ölüm, daha feci durumlar olmadı. bu yönüyle sevindirici. ama olayları, görüntüleri tasvip etmemek mümkün değil" demiştir. direk ntvmsnbc'den peysttir, hatayı (?) bulunuz.