şükela:  tümü | bugün
  • şirinevler e-5 kenarında da büyük bir güllüoğlu vardır bu isimde. bir gün geç saatte gitmiş ve acaba ne zaman kapatıyorsunuz diye sormuştum. 24 saat açık dediler. gece gece canı baklava çekenler için bire bir.
  • şimdilerde kozyatağı e-5 kenarındaki binasında klasik güllüoğlu levhalarını kaldırmış yerine yeni tasarım ve logosuyla "faruk güllüoğlu" levhaları gelmiştir. baklava isinde cok kazanc kalmadi galibaki yeni yüzüyle beraber iyiden iyiye dünya mutfakları ve kahvaltı servsine de başladılar.baklavalari guzel aslinda. bir yandan da baklavacıdan restaurant olmaz dedirtiyor. poaçaları da çevre firinlardan kotu. yinede eskisinden iyidir. geçen dönemde de hazır dondurulmuş pizzayı normal pizza diye yapıyorlardı.
    önceden 24 saat açıklardı, şimdilerde 22-23 gibi kapanıyor. genelde dolu bir mekan değil. hemen yanında devam eden metro inşaatı hatrına dayanıyorlar gibi. binada kendilerininmis zaten.
  • iç mimarisi dizayn olarak on numara olmasa da sekiz olsun tamam. garsonlar kibarlıkta birbiriyle yarışıyor o da güzel. tuvaletler temiz, ortam freş, fiyatların pahalılığına binaen içeride takılan müşteriler de kalas değil, çok hoş her şey..

fakat 'tavuk kanadı' temalı ismi uzun menüyü söylediğim andan itibaren büyü yavaş yavaş bozuluyor. önce uzun bir bekleme süresi, ardından gelen buz gibi ve gerçekten iğrenç bir sosla bezenmiş kanat değil, belki kanadın arka kısmı. ortama baktım, oraya yakışmaz diye geri göndermedim yani o derece.

o kadar parayı mükemmelliğe harcadıysan olmamış hajı, görüntü güzel de, içerik yok. he yok para çoktu mimarimiz güzel olsun dedik diyorsan şöbel derim. o derece anlamsızım yani. naş.
  • nadir güllü varken sürekli arkaplanda kalacak insan.
  • kozyatağındaki mağazalarına uğradığımızda tatlılının üzerindeki iri kara sineği görünce çok şaşırdık almadan çıktık. tatlıları güzeldir lezzetlidir belki ama üzerindeki kara sinek ile görüntüsü hiç hoş değil
  • www.farukgulluoglu.com.tr diye bir internet sitesi vardır ve bu firmaya ait oldugu görülür. üye olunur ve kredi kartı ile alışveriş yapılır. 2 saat içinde istanbul içi teslimat yapılacağı belirtilmesine karşın yaklaşık 5,6 saat sonra yine o sitede yazan müşteri hizmetleri aranır. siparişin internet sitesine düşmediği(!) söylenir ve bir numara verilir. yeni numara aranır durum tekrar anlatılır ve yeni bir numara verilir.bu numara aranır durum 3. defa anlatılır ve sorumlu şahıs bu internet sitesinin artık kullanımda olmadığını söyler, şu an mesai saati dışında olunduğunu ve yarın aramamı söyler. iftara misafir alındığına ve tatlı gerektiğine mi yanılır yoksa aktif olmadığı halde üyelik alımına, sipariş verilmesine ve kredi kartı ile ödeme yapılmasına olanak tanıyan bir sitenin varlığına mı bilemedim.şimdi elimde bir deaktif internet sitesi ve sipariş kodu dışında bir kanıt olmadan kendilerinin yarın bu sorunu çözmesini ummaktan başka bir çarem kalmadı.
  • antalya havaalani'nin oralarda olan subesinden bir kisim tatli aldik. saticilar musteriye küs gibi, agizlarindan kerpetenle laf aldik. yaz doneminde yaz helvasi yapmiyorlarmis ayrica. tatlilari hem taze degil hem de pahali sayilabilecek sekilde fiyatlandirilmis. enteresan bir isletme.

tavsiyem hicbir sekilde buradan alisveris yapilmamasi. bu tip isletmeler var oldukca turkiye'de sikinti bitmez.
  • 2013 itibariyle antalya'da havaalani yolundaki subesinin hayal kirikligi yarattigi tatlicilar zinciri. 6 sene oncesinde sehir merkezinde bulunan (ve gayet guzel bir yer olan) gulluoglu ile ne derece iliskilerinin kaldigini bilemiyorum; ancak bir daha bu subesinden bir sey almayacagimdan eminim. antep fistikli sarmalari fiyat lezzet orani sinifta kaldigi gibi bayatti da. icinden kil tuy cikan yiyeceklerden tiksinmeyen biri olsam da, bu tur olaylardan rahatsiz olacaklar icin de bir uyarim var: tatlinin icinden kil cikti. kutuya koydurup evde degil de yerinde yemis olsak yapanlari da ikaz ederdim; lakin kismet sozluk ortaminaymis.
  • viaport'daki şubesi tam bir rezalet olan tatlıcıdır.

yanlış getirdikleri tatlıyı değiştirdikten sonra kasaya gittiğinizde, yanlış getirip değiştirdikleri tatlının da parasını isteyen personele sahiptirler, hatta yanlış getirdikleri tatlı için indirim yapmayı teklif edecek kadar seviyesiz bir yerdir, ayrıca getirdikleri çikolatalı muzlu pastanın içinden çıkan kıl ile ilgili de herhangi yorum yapmıyorum, biraz daha beklesek onun için de indirim teklif edebilirlerdi.
  • onu bunu bilmem de, bugün öğle yemeğinde bişeyler atıştırayım diye yenibosna-şirinevler arası e-5 üzerindeki şubesine attım kendimi, menüyü karıştırırken kuşhane kebabında karar kıldım, mükemmeldi.