şükela:  tümü | bugün
 • haziran gecesi'nin timur savcı ile ortak yapımcısı...
 • haziran gecesi 'nin yapımcısı yani parayı basıp diziyi çekeni , karşılığında en çok parayı kazananı.. timur savcı exucutive producer 'idir dizinin. dizinin her şeyinden sorumludur ama parayı o vermez , teknik ve idari her konuyu halleden ve yapımcıya karşı sorumlu olan kişidir.

  faruk turgut aynı zamanda piyasada gold film diye bilinen , içlerinde şöhret , büyük yalan , haziran gecesi , berivan gibi çok sayıda ratingin tavanına vurmuş ve para kazandırmış ama nihayetinde kimseye birşey katmamış balon dizilerin yapımcı şirketidir. çok iyi adam harcayan faruk turgut aynı zmanda koyu bir fenerbahçeli ve evlidir. yönetmenlikten gelme bir yapımcıdır. her sene en az 4-5 diziyle piyasaya çıkar , bu dizileri de 4 büyük ulusal kanala yapar., tutturduklarını güç bela tutturur ancak tutturmadıklarının rejisini harcamasıyla ünlüdür. nihayetinde piyasayı bilen , ona göre hareket eden , bu bağlamda görece olarak maddi kazançları çok olan ama başka yerlerden kaybettiğinin farkında olmayan piyasa simsarıdır.
 • 1980'lerin ikinci yarısı itibarı ile, yeni anlatım ve tema arayışlarına giren türk sineması'na eli yüzü düzgün üç beş film armağan etmiş yönetmen ve yapımcı.
  anılan dönemdeki filmlerini kadir turgut ve ferit turgut'un sahibi olduğu bir nevi aile şirketi olan uzman film adına çekmiş, iyi niyetli ancak çok da vurucu ve ses getirmemiş filmlerle, kente ve kırsala dair sorunları irdelemeye çalışmıştır.
  kanımca en iyi filmi, bir küçük bulut'tur.
  diğer önemli filmleri,
  sis
  oyuncuları ve konusu ile tipik bir şerif gören filmi havasındaki dönüş
  (bkz: hoşçakal)
  (bkz: isa musa meryem)
  önce kuşlar geçti
  (bkz: yeşil bir dünya)
  bir süre sonra muhtemelen sinema yönetmenliğinden sıkılarak,1994 yılında gold film'i kurarak dizi sektörüne yönelmiş, aralarında ebru gündeş'in 2 dizisinin de olduğu bir takım dizilerin yapımcı ve yönetmenliğini üstlenmiş, sonraları tamamen yapımcı olarak çok sayıda ses getirmiş diziye imza atmış ve atmaya da devam etmektedir.
  (bkz: berivan)
  (bkz: büyük yalan)
  (bkz: annem)
  (bkz: hanımın çiftliği)
  (bkz: gün akşam oldu)
  (bkz: iffet)
  (bkz: benim hala umudum var)
 • bir küçük bulut filminin yönetmeni aynı zamanda.
 • can yaman ile çekeceği dizi projesini iptal ettiğini duyurarak adam gibi adam olduğunu kanıtlamış kişi.

  son yaptıkları ile çizgiyi aştığını beyan etmiş :)