şükela:  tümü | bugün
 • hayatın bir anlamda paylaşılan özgürlük olduğunu, kardeşlik olduğunu, içindeki farklılıklar ile can bulduğunu ve yaşanılır kılınıp yaşanmaya değer bir aşk olduğunu dimağının duvarlarına kazıyarak hayat boyu, yolunda ilerlenen sevdalar ya da amaçlar için karşısına çıkan suretlerin farklılığına bakmaksızın o suretlere el vermiş insanların hayat felsefelerinden sadece bir tanesidir.

  baskının ve zulmün, ben ile onlar yollu insaniyetin kıyıma uğratılmasının, bakışlardaki kin dolu ötekileştirilen suretlere yöneltilen nefretin önüne kocaman aşılmaz bir setir bu ifade.

  tüm renkleri kuşanan, tüm dilleri konuşan, tüm sesleri duyan ve duyuran suretler tarafından haykırılan bir slogandır.

  güzel ülkemde bu sloganı atanın da, atılacak olan bu sloganında kanatılması ve hayatı kendi puslu vadilerinden ibaret sanıp o pusu ülkenin aydınlığının üstüne serpme amacı taşıyanlarca bunun yapılması pek tabidir ki olasılık dahilindedir ve hatta olmaktadır.

  kanatılacak özgür hayat olunca ve kanayacak bedenlerde o hayattan farklılıkları kuşanmak gibi olması gerekeni olur kılanlar olunca, belki de birilerinin umursamazlığında ve hayata sıkılan kurşunların soğukluğunda kanatılmaları olağan sayılacaktır. acıdır bu ve ne yazıktır ki gerçektir.

  denilmelidir efendiler, hatta haykırılmalıdır da bu çığlık. sağırlaşmış kulaklarda çınlaması ve nasırlaşmış vicdanlara merhem olması için.