şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
 • mesaj atıp duran islam uzmanları üzerine edit: islam katillerin dinidir. müslümanlar öldürür, kitaplarında bu yazar. bilinçaltında tecavüz olmayan müslüman yoktur gibi zırva mesaj atan/entry giren tipler dinini ve hayatını güzelce yaşayan insanları kendi destekledikleri gruplardan ve fikirlerden soğutmaktan başka bir şey yapmıyorlar. türkiye'de yaşayanlar hristiyanlar ve müslümanlar birbirinden nefret ediyor sanabilir fakat sapık olmayan bir müslüman ve hristiyan birey -ve dahi yahudi ve diğerleri- gayet güzel anlaşıyor ve birbirlerini dini etkinliklerine çağırıyorlar, ortak paydalarda buluşuyorlar ve mensup oldukları dini kötüleyenleri beraber lanetliyorlar. fakat ülkemiz ateisti sadece "kahrolsun müslümanlar" demekten başka bir halt yapmıyor. bu da eğitimsiz, nereye çeksen oraya gidecek müslüman olduğunu zanneden kesimi dini siyasi ve sapkın amaçlar için kullanan kesimlerin kucağına itiyor. "islamda(hiçbir dinde) tecavüz ve katliamın yeri yoktur bunu yapanlar sapkındır" demek yerine "islam katliam dinidir mensupları sapkındır" demenin amacı nedir? sözlük gerçekten enteresan bir ortam. herkesin türklerden ve müslümanlardan nefret ettiğini sanıyor çoğunluk. umarım herkes ülkeden belli bir süre ayrılma imkanı bulur da gerçeklikle yüzleşir. medeni ülkelerde (türkiye'yi dahil etmek biraz güç) birey olarak neyseniz o şekilde muamele görüyorsunuz. ırkçı, dinci ve gelene geçene nefret kusan (ekşi sözlük yazarı) tiplerle karşılaşmanız güç. her gün bu tipler sizi buluyorsa bir kendinize bakın derim.

  fas'ta gerçekleşmiş elim olaydır. 3 şerefsiz tarafından kendilerine tecavüz edilip daha sonra öldürülmüşlerdir. kamp atarak ve otostopla gezmeyi seven insanları bir kez daha düşündürecek olaydır. fas tehlikeli olarak bilinen bir ülke zaten fakat bu tip sapıklar sizi hemen hemen her yerde bulabilir. yanınızda bıçak, biber gazı hatta silah olması da bir şey değiştirmez zira çadırlarında uyurlarken saldırmışlar.

  bu olay gerçekten iğrenç ve inanılmaz üzücü. neşe dolu ve gezmeyi seven iki genç kadının böyle katledilmesi. ön yargılarını yenip fas'a gelmişler fakat "gitme başına bir şey gelir" diyenler maalesef haklı çıkmış. bununla beraber gördüğüm 2 üzücü durum var;

  1- katillerin dini ve milliyeti hakkında hiçbir bilgi yokken her yerde - ki burada da olacak- "kahrolsun müslümanlar, kuran zaten böyle şeylerle dolu pis şerefsizler, araplar iğrenç" gibi yorumların görülmesi. tamam orası fas ve fas halkının dili, kültürü göz önüne alınarak sinirle yapılıyor bu yorumlar. ben açıkçası bunu çok yanlış buluyorum.

  2- bu tip yorumlara çanak tutan arap ve müslüman davranışları. adam gibi dursalar. bunun aksini ispatlayacak davranışlar sergileseler bu tip yorumlar çok daha az gelirdi. muhtemelen katiller ekstrem dinci yerli faslılar çıkacak. ne diyeyim yazıklar olsun. müslüman halkların günün medeniyet seviyesine eriştiği zamanları da görürüz inşallah.

  kaynak

  edit:

  - tecavüz ifadesinin kullanmamın sebebi [url=https://hizliresim.com/6a8l89][img]https://i.hizliresim.com/6a8l89.png bu] facebook paylaşımıdır. paylaşan arkadaş muhtemelen fas asıllı ve belki de fas medyasında tecavüz ve cinayet diye geçiyor. olayı ilk burada gördüm ve sonra baktım diğer kaynaklara. "başlığı açanın bilinç altı..." diye zırvalayan lütfen daha az zırvalasın.

  - gerçek islam tam da bu diyen arkadaş ülkedeki müslüman kesimin belli bir gruba karşı sivrilmesinin gerçek sebebidir. islamın neresinde masum insanlara tecavüz etmek ve katletmek aklanmıştır? belli insanlıkların salaklığı tüm ülkeyi boka sürüklüyor.

  saygılarımla

  üzgün amcanız avni mutlu
 • islamın, hümanizmle birleşmiş halini gerçek islam zannedenlerin, "gerçek islam bu değil" dedikleri olay.

  ne kadar sinirlenseniz de hazzetmeseniz de gerçek islam bu. günümüzdeki islam hümanizmle harmanlanmış islamdır. inançlarınızı zedelemek ya da saygısızlık etmek istemem ama gerçek bu maalesef.

  olaya geçersek tamamen vahşiliktir. gezmek, dünyayı tanımak, öğrenmek için heyecanla seyahat eden iki güzel insan katledildi. biri 24, diğeri 28 yaşındaymış. bu cinayeti işleyen kişilerin ideolojileri yerin dibine girsin!

  gelen mesajlar üzerine edit: "islam düşmanlığıyla" suçlandığım birçok mesaj aldım. toplu cevap vermek istiyorum.
  islam, tabii ki doğrudan tecavüz edip öldür demiyor. cariyeliği ve köleliği meşrulaştırdığı, öte yandan da müslüman olmayan kişilere karşı nefret söylemleriyle bu olaylara zemin hazırlıyor. bu zihniyete ne olursa olsun karşı çıkarım ve çıkmaya da devam edeceğim. adı ister müslüman olsun ister hristiyan olsun isterse ateist olsun isterse budist olsun. bu gibi eylemlere zemin hazırlayacak her şeye karşı çıkacağım. fas'ta yaşandığı için bu entry'de islama karşı bir söylemim oldu. başka bir ülkede yaşansa o ülkenin sahip olduğu ideolojilerin ortaya koyduğu, bu tür olaylara zemin hazırlayacak olan fikirlerine karşı çıkardım.

  edit2: nisa suresinin 89.ayetinde şöyle diyor.
  --- spoiler ---

  kendileri nasıl inkâr etmişlerse sizin de öyle inkâr etmenizi, böylece onlara eşit ve benzer hale gelmenizi isterler. (iman edip) allah yolunda hicret edinceye kadar onlardan dostlar edinmeyin. eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün; hiçbirini dost ve yardımcı edinmeyin.
  --- spoiler ---

  bu gibi söylemlerin bulunduğu bir ideoloji sizce, "müslüman olmayan insanları" öldürmeye zemin hazırlamıyor mu?

  edit3: gerçekten "insancıl" olarak nitelendirdiğimiz davranışları sergileyen ve diğer "kötü, çirkin" sayılabilecek şeyleri reddeden bir islam anlayışına hiçbir şekilde karşı değilim. başka bir insana zarar vermediği, başka bir insanın hakkını kısıtlamadığı, başka bir insana zorluk çıkarmayan her türlü fikre saygı duyarım.
 • isveçten suriyelilere yardıma gelip, aynı suriyeliler tarafından öldürülen kadın ile aynı kökenlerden gelip afrikada yardım ederken tecavüze uğrayan kadınla aynı kadere sahipler.

  ya zaten allahın vip kulu olarak doğmuşsun. ülkenden tut kimyana kadar ne işin var başka coğrafyalarda ...
 • bu turistlerin fas gibi, bizim gibi 3. sınıf ülkelere yaptıkları saçma sapan geziler bitmedikçe, yaşanmaya devam edecek olaylardır.

  böyle medeniyet yoksunu, ortaçağ zihniyetinin hüküm sürdüğü yerlerde ne işiniz var bilmiyorum ki. çok üzücü gerçekten.

  gelen mesajlar üzerine edit: ''o saatte orada ne işi varmış'' diyen güruhtan, farkınız ne diye sormuşlar. çok fark var. biz onlar gibi öldükleri iyi olmuş, haketmişler demiyor, sadece ''gitmemeliydiler'' diyoruz. islamiyetle harmanlanmış insanların çoğunlukta bulunduğu ülkelerde, bu tür vahşetlerin çokça görüldüğü bir gerçek. göz göre göre ölüme gitmek gibi bir şey bu. bu tarz ülkelere, acil olarak turistlerin gitmesi yasaklanmalıdır.
 • barbarlar için sıradan bir olay.
 • ulan bu adamlar, mülteci adı altında iskandinav ülkelerine gitmeyi "tecavüz turizmi" olarak görüyor. kendi ayakları ile önlerine gelen kadınlara tecavüz etmelerine şaşırmamak gerekir.

  işin ucu "o saatte dışarıda ne işi varmış?" gibi hastalıklı bir düşünceye bağlanacak ama, ne yazık ki gerçek dünyanın şartları böyle, şansınıza belki doğulabilecek en güzel yerde doğmuşsunuz, zorlamayın işte daha fazla, cidden ne işiniz var müslümanların arasında.
 • iki bayan neşe içinde dünya turuna çıkıyor. eğlenceleri, gezileri, neşeleri, kendileri, hayatları 3 - 5 orospu çocuğu yüzünden yok oluyor. yazık nerede, hangi dinden olursa olsun, böyle bir olaya kalkışanlara lanet olsun, yazıklar olsun.
 • dunya'nin her yerinde olabilecek bir olaydir. ama maalesef bir takim cografyalarda bunun riski cok fazla. burda dusundurucu olan sey su islam cografyasi ile ilgili. ıslam cografyasi bu riskin yuksek oldugu tek cografya degil ama islam cografyasinin neredeyse hepsi bu riskin fazla oldugu gruba giriyor.

  bu arada haberde tecavuz lafi gecmiyor. olsa da kotu olmasa da gerci. ama tecavuz olmamis ve sadece cinayet ise islami teror motifine sahip. ve oyleyse de, boyle bir olayin olma riski yuzde yuz islam cografyasi oluyor. ama kuvvetle muhtemeldir ki muhtemelen tecavuz ve tecavuze yeltenme olmustur.

  gavur insanlar civil civil, naif ve hayati guzellestiren insanlar yetistirsin, bizim cok musluman sistemlerimiz de boyle vahsi yaratiklar yetistirsin. dindar ve kindar nesiller yetistirsin. sonra da bu vahsetin islama maledilmesi dogru mudur degil midir diye filosofik veya dini tartismalara girelim.
 • bu tür şeyler sadece filmler de olsun lütfen.. hatta hiç olmasın :(

  yazık çok yazık
 • dağda kadın öldürmek suç değildir fetvası gelir şimdi.