• islamın, hümanizmle birleşmiş halini gerçek islam zannedenlerin, "gerçek islam bu değil" dedikleri olay.

  ne kadar sinirlenseniz de hazzetmeseniz de gerçek islam bu. günümüzdeki islam hümanizmle harmanlanmış islamdır. inançlarınızı zedelemek ya da saygısızlık etmek istemem ama gerçek bu maalesef.

  olaya geçersek tamamen vahşiliktir. gezmek, dünyayı tanımak, öğrenmek için heyecanla seyahat eden iki güzel insan katledildi. biri 24, diğeri 28 yaşındaymış. bu cinayeti işleyen kişilerin ideolojileri yerin dibine girsin!

  gelen mesajlar üzerine edit: "islam düşmanlığıyla" suçlandığım birçok mesaj aldım. toplu cevap vermek istiyorum.
  islam, tabii ki doğrudan tecavüz edip öldür demiyor. cariyeliği ve köleliği meşrulaştırdığı, öte yandan da müslüman olmayan kişilere karşı nefret söylemleriyle bu olaylara zemin hazırlıyor. bu zihniyete ne olursa olsun karşı çıkarım ve çıkmaya da devam edeceğim. adı ister müslüman olsun ister hristiyan olsun isterse ateist olsun isterse budist olsun. bu gibi eylemlere zemin hazırlayacak her şeye karşı çıkacağım. fas'ta yaşandığı için bu entry'de islama karşı bir söylemim oldu. başka bir ülkede yaşansa o ülkenin sahip olduğu ideolojilerin ortaya koyduğu, bu tür olaylara zemin hazırlayacak olan fikirlerine karşı çıkardım.

  edit2: nisa suresinin 89.ayetinde şöyle diyor.
  --- spoiler ---

  kendileri nasıl inkâr etmişlerse sizin de öyle inkâr etmenizi, böylece onlara eşit ve benzer hale gelmenizi isterler. (iman edip) allah yolunda hicret edinceye kadar onlardan dostlar edinmeyin. eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün; hiçbirini dost ve yardımcı edinmeyin.
  --- spoiler ---

  bu gibi söylemlerin bulunduğu bir ideoloji sizce, "müslüman olmayan insanları" öldürmeye zemin hazırlamıyor mu?

  edit3: gerçekten "insancıl" olarak nitelendirdiğimiz davranışları sergileyen ve diğer "kötü, çirkin" sayılabilecek şeyleri reddeden bir islam anlayışına hiçbir şekilde karşı değilim. başka bir insana zarar vermediği, başka bir insanın hakkını kısıtlamadığı, başka bir insana zorluk çıkarmayan her türlü fikre saygı duyarım.
 • barbarlar için sıradan bir olay.
 • iki bayan neşe içinde dünya turuna çıkıyor. eğlenceleri, gezileri, neşeleri, kendileri, hayatları 3 - 5 orospu çocuğu yüzünden yok oluyor. yazık nerede, hangi dinden olursa olsun, böyle bir olaya kalkışanlara lanet olsun, yazıklar olsun.
 • dunya'nin her yerinde olabilecek bir olaydir. ama maalesef bir takim cografyalarda bunun riski cok fazla. burda dusundurucu olan sey su islam cografyasi ile ilgili: ıslam cografyasi bu riskin yuksek oldugu tek cografya degil ama islam cografyasinin neredeyse hepsi bu riskin fazla oldugu gruba giriyor.

  bu arada haberde tecavuz lafi gecmiyor. olsa da kotu olmasa da gerci. ama tecavuz olmamis ve sadece cinayet ise islami teror motifine sahip. ve oyleyse de, boyle bir olayin olma riski yuzde yuz islam cografyasi oluyor. ama kuvvetle muhtemeldir ki muhtemelen tecavuz ve tecavuze yeltenme olmustur.

  "gavur" insanlar civil civil, naif ve hayati guzellestiren insanlar yetistirsin, bizim cok musluman sistemlerimiz de boyle vahsi yaratiklar yetistirsin. dindar ve kindar nesiller yetistirsin. sonra da bu vahsetin islama maledilmesi dogru mudur degil midir diye filosofik veya dini tartismalara girelim.
 • bu tür şeyler sadece filmler de olsun lütfen.. hatta hiç olmasın :(

  yazık çok yazık
 • dağda kadın öldürmek suç değildir fetvası gelir şimdi.
 • o saatte orada ne işi vardıcılar da başlığa gelmiş hemen.
  (bkz: pippa bacca)
 • bu sefer çok erken gelmiş 'girçik islim işti bi.' diyen kesim. islam, insanı düzeltsin diye gönderilmiş. insan düzelmiyorsa islam ne yapsın. türkiye cumhuriyeti kanunları da var. hırsızlık yapmayacaksın, insan öldürmeyeceksin diyor. ama hapishanelerde yer yok, yine o kanuna, kurala uymayıp hırsızlık yapıyorlar. insan öldürüyorlar. "işte gerçek türkiye cumhuriyeti kanunları bu" mu diyeceğiz. islam, insana gönderildi. önce insan olacaksın. vahşi hayvan ruhuna sahipsen, islam veya insan kuralları hiçbir şekilde insana tesir edemez.
 • tamamen bu çiftte olan suçtur.
  nasıl ayıların ve diğer vahşi hayvanların kafesine girip bir şey olunca o hayvanları suçlamıyorsak, burada da doğası gereği vahşi olan islam coğrafyasını suçlayamayız.

  bizim iş yerinde karılarını kapısının eşiğinden dışarı çıkartmayan suriyeliler dışarıda milletin karısına kızına yiyecek gibi bakıyorlar.
  bu adamlar bir çeşit hayvan. kabul edelim.
hesabın var mı? giriş yap