şükela:  tümü | bugün
 • fas'ts camiyi ziyaret eden hollandali 1 anne ve 2 cocugunun agir sekilde yaralanmasiyla sonuclanmis, kamadan daha buyuk bir kesici aletle gerceklestirilmis saldiridir. saldirganin amaci bilinmemekteymis.

  video:

  http://www.therebel.media/…abbed_at_moroccan_mosque

  haber:

  http://www.dutchnews.nl/…asablanca-mosque-stabbing/

  buradan islama saldirmak icin malzeme cikartmaya calisanlara lafim gelsin !

  islam'da boyle bir sey emredilseydi, sadece o saldirgan degil, etrafindaki herkes bu turistlere saldirirdi, tamam mi !!!!
 • arap/berberi coğrafyasında sıradan bir gün. bizim de o seviyelere inmemize az kaldı.

  arkadaş bizi kim bulaştırdı bu belaya ya ? ne güzel kendi inançlarımızla, kendi kültürümüzle biz bize kavrulup gidiyorduk.
 • ilginç bi olay.
 • fas akpsi döneminde olmuştur.
 • arap "baharı" sırasında işine gelmeyen liderleri indirmek için "ortadoğu'ya demokrasi geliyor" diyerek algı yaratmaya çalışan batı medyasından bir kadın muhabir demokrasi aşığı, özgürlükçü, sivil direnişçi arapların toplu tecavüzüne uğradığı gün anlaşılmıştı malum coğrafyanın ne kadar demokrat ve çoğulcu olacağı. özetle, şaşırtmamıştır.
 • hollanda gibi bir ülkede yaşayan insan dünyada yüzlerce ülke varken neden fas-afganistan hattını seçer diye merak ettirmiş barbarlık.

  deniz arıyorlarsa ispanya-fransa-italya-yunanistan var

  tarih arıyorlarsa bir ton uzakdoğu ve güney amerika ülkesi var.

  eğlence arıyorlarsa abd var.

  macera arıyorlar keza.

  ne bok var lan fas'ta, mısır'da, cezayir'de? esnafı zaten sizi hem madden hem manen sikme derdinde, halkı da uyuşmuş beyinlerinin gereği sizi görünce müşrik butcher oluveriyor.
 • hollanda'da surinam'dan sonra en çok göçmen fas ve türkiye'den gelmiştir. yani, hollanda'da çok ciddi bir fas asıllı nüfus vardır. haliyle hollandalılar fas'ı merak etmiş olabilir, çok anormal değil. bir alman nasıl ki türkiye'ye gelebiliyorsa, bir hollandalı da fas'ı merak edip fas'a gidebilir, bire bir aynı durum.
 • fas gibi bir ülkeye neden turist olarak gidildiğini sorgulamama sebebiyet vermiş vahim olay. umarım yaralanan turistler hayatlarını kaybetmezler.
 • şaşırtmayan durum. fas'ta müslüman olmayan kişilerin cami ziyareti yapması yasak. gözümün önünde katrina adında bir irlandalı kıza sırf müslüman arkadaşlarıyla gelmiş bari içeri girebilsin diye "bismillahirrahmanirrahim" filan dedirtmeye çalışıyorlardı. böyle bir saçmalıkta yani durum. dengesizin birinin kafası atmış, mevcut saçmalığa boyut atlatmış belli ki.

  edit:
  bunu islam dinine mal etmek hiç akıl karı değil bu arada. bu tip yaklaşımlar olduğunu görünce belirtme gereği duydum. misal, avrupa'dan türkiye'ye gelen bir arkadaşım ve ailesini büyük ve güzel bir camiye götürmüştüm. bu caminin minareleri çok uzundu ve manzaranın oradan güzel olabileceğini düşünerek imamın yanına gittim. minareye çıkmanın yasak olduğunu söyledi. sonra şöyle bir duraksadı ve "sen kal" dedi, misafirlerimi aldı minareye çıkardı. çok hoşuma gitti açıkçası bu kararı. bizim için çok o kadar enteresan olmayabilir ama onlar o şehir halkının bile yaşamadığı bir deneyim yaşamış oldular. islamiyetle ilgili düşünceleri de bu olayla daha farklı şekillenmeye başladı elbette.

  yani demem o ki, müslümanlar mükemmel olmadığı için yaptıkları hataları islama yüklemek anlamsız. ancak neticede herkes görmek istediğini görür. ben türkiye'deki cami imamının bizi kırmayışı ve bir çözüm üretişi üzerinden ilerliyorum. çünkü islamiyetin hoşgörü dini olduğuna dair inancımı pekiştiren bir an yaşattı bize.
 • islam değil, din bu. direkt dinin kendisi bu. yani sadece islam değil. dinler tarihi zorbalıklarla, vahşetle, kanla, sömürülerle, işgallerle doludur. sevgi veya barış dini diye bir din olmamıştır ve olmayacaktır. her din kendi içinde dünyaya egemen olma hevesi içindedir. ve bu hevesi gerçekleştirmek için kendilerine biçilen kitaplarda anlatılan vahşetleri yapmayı normal görürler. hatta hak olarak görürler. bu yüzden gerçek islam bu değil direkt dinlerin kendisi zaten budur