şükela:  tümü | bugün soru sor
 • karakoy tophane de osmanli usulü fasulye yemekleri yapan mekan..
 • tophanede eski amerikan pazarı şimdiki nargilecilerin bulunduğu yerde dört aydan beri bulunan kuru fasülyemekanı. yeni açılan istanbul moderne gider gibi gidin hemen köşede. hüsrevin aşçısını çaldığı söyleniyor. bu nedenle fasülyesinin başarılı olmasına şaşırmadım. yalnız çok tereyağı içermesi nedeniyle çok kişiye ağır gelebilir. ne yazık ki pilavı vasat. ilgilisi için laz böreğifalan da var. çok muhteşem olmamasıyla birlikte idare eder. özetle tavsiyeye şayan bir mekan. gidiniz kilolara kilo katınız efendim. afiyet olsun.
 • cok lezzetli fasulyeler yapmasına hatta güzel bir dükkanı olmasına ragmen müşteri ilişkileri konusunda vasatın çok altı mekan.
  umka bugun fasulide yemek istemiştir, ama yanında sodexho pass cardtan başka bir şey de bulunmamaktadır.
  bu yuzden mekana girince (camdaki stickera ragmen) efendi efendi gidip "sodexho kart geciyor degil mi" diye sormus, onayını almış, oturup leziz yemegi yemiş, hesabı istemiş, kartı vermiş, bahşişini hazırlamış, beklemeye başlamıştır.
  10 dakika boyunca bir hesap çekilemeyince (kendi hesabından şüphelenip) kasaya gitmiş, "bir sorun mu var" diye sormuştur...
  k* : bizim makinede sorun var. başka kart var mı?
  u* :hayır yok.
  k: başka kart ya da nakit verin.
  u: veremem. ayrıca ben ödemeyi bu kartla yapacagımı girişte söylemiştim.
  k: ben napiyim. calismiyor. baska kart ver.*
  u: bu benim problemim degil, sizden kaynaklanan bir sorun.
  k: ya kart ver, ya nakit.
  u: bak anlamıyorsun. bu benim zerre kadar problemim degil. ben giriste sordum. o zaman bana kart var ama calistirmayi beceremiyoruz deseydiniz.
  k: gel sen calistir o zaman.
  u: bu senin isin. beceremiyorsan yapma.

  bir muddet daha karsilikli bagrismadan ve milletin sakinlestirmesinden sonra sayın kasiyer bey nihayet bir karttan para cekmeyi 25 dakikada becerebilmis ve sorun cozulmustur.

  evet, fasuli cok leziz fasulyeler yapmaktadır. ama esnaf olabilmeleri icin fasulye yanında verdikleri ekmeklerden 50 - 60 fırın yemeleri gerekmektedir.
 • kurufasulyenin tabağının 6 ytl olduğu güzide mekan. ama bu kuru başka kuru. acayip lezzetli mübarek. tereyağı olayının dibine girmişlerdir, herkes sevmeyebilir. garsonları habire değişip durmaktadır buranın. karadeniz yemeklerini güzel denilebilicek biçimde bizlere sunmaktadırlar. ancak akçaabat köftesi yapmamaları benim garsonlarına çıkışmama neden olmuştur. iftar vakti fasıl dinletmektedir aynı zamanda. fasıldaki elemanlarda ayrı bir geyik konusudur. ortamın ahengine uyması bakımından dini içerikli motifleri ve parçaları seslendirir arkadaşlar. fakat ortada bi sorun var. gel gör beni aşk neylediyi söyleyeceklerdir fakat grubumuzun vokalisti olacak abimiz habire gel gör, gel gör demiş başkada bişey dememiştir. makamdada hafif oynamalara giden abimiz sofra başında yediğimiz lokmalarımızın gülmekten boğazımızda kalmasından bi haberdir tabi. yinede güzel mekandır. buradan çıkıldıktan sonra hemen yolun karşısına geçilip nargile sefası yapmak en güzelidir.
 • fasulyesi çok lezzetli olmasının yanında çok ağırdır, bir iskender gücündedir
 • (bkz: pafuli)
 • fasulyesi güzel olduğu kadar ızgaraları da lezzetlidir. tereyağını utanmasalar ayrana falan da katıcaklar.

  http://www.fasuli.com/
 • beğenerek faulyesini ve lahana sarmasını yediğimiz mekandır kendileri.
  ancak son ve birdaha olmayacak ziyaretimizde içeride tonla müşteri varken işletme yöneticisi ve garsonlar ellerinde haydar (kalınca ve kısa odun) otopark sorunu sandığım boktan bir sorundan ötürü başka bir dükkan sahibiyle yarım saat kavga küfürleşerek kavga etmişlerdir. bu olaylar biz siparişi verirken başlamış, tüm müşteriler tedirgin bir şekilde bizim yemek bitene kadar devam etmiştir. öncelikle boğazımıza tıkılan onca yemek için kendilerine teşekkür ediyorum. bir işletmenin başarısı için yemeklerin lezzetli olmasının yetmediğini göstermiştir bana bir kez daha. o gün oradaki insanların birdaha fasuli'de yemek yemeleri ihtimalini ortadan kaldırmıştır.
  ayrıca aralarında 10 dk mesafe bulunan şubeleri arasında fiyat farkı uygulaması da takdire şayandır.
 • kuru fasulyesi pek lezzetli, turşuları nefis olan ama pirinç pilavında batıran mekan. yedikten sonraki 2 gün çekilen gaz ağrısı da cabası.
  bi de yemeklerinde vakfıkebir yağı kullanıyorlarmış, ilgilenenlere duyurulur.
 • kuru fasülyenin alabileceği en lezzetli ve harikulade formu sunan kuru fasülyeci.. yanına bir de yoğurt ve turşu istediğiniz zaman lezzetten düşüp bayılabilirsiniz.. tophane şubelerinin duvarları bilimum türk ünlü simaların fotoğraflarıyla doludur.. bu tada aşina olduktan sonra, evde, orada burada pişirilen ve pişirilecek olan kuru fasülyenin suratına bakmazsınızçünkü fasuli'ninki kuru fasülye ise evinizde pişen emin olun hasandır hüseyindir ama fasülye değildir..*