• (bkz: fatal).
  • fr. ölümcül

(bkz: femme fatale)
  • louis malle filmi için (bkz: damage)
  • comic alemlerinde 4 aydır fırtınalar koparan nisan ayı itibari ile 4.sayısı yayınlanmış ed brubaker efendinin yeni crime noir serisi. ed brubaker'ın dediğine göre başta 12 sayı olması planlanan ama başarısıyla birlikte bir kaç sayı uzatılması planlanmaya başlanmış fantastik seridir. ilk sayısı bu ay dahi sold out olup 5. defa basıma girmiştir. kaçırılmaması gereken bir seri.
  • ufaktan update edilen ve kısa bir süre için 5 dolardan satılan oyun.

http://tale-of-tales.com/fatale/#buy
  • hilary swank'ın yer alacağı bu isimde bir gerilim (tv filmi) projesi de var.
  • yönetmenliğini deon taylor'ın yaptığıi senaryosunu david loughery'nin yazdığı film, amerika'da 19 haziran 2020'de vizyona girecek.
  • bu filmde bence hilary swank'a şantaj yapılmıştır. yani asıl kurban kendisidir. aksi halde bu kadının bu senaryoda oynaması mümkün değildir. ben vergisini veren bir vatandaş olarak fbi ve cia tarafından derhal bu olayın soruşturması için talepte bulunuyorum.

film amerikan tv filmi kalitesinde. yani her şey baştan öngörülebilir. benzer bir sürü film yapılmış ve bu film ortaya bir fark koyamamıs. tamamı ucuz numaralarla dolu bir şantaj filmi.

--- spoiler ---

bir zenci işadamı bir bekarlığa veda saçmalığı için eşiyle tartışıp seattle'dan las vegas'a gidiyor. orada hilary'i görüyor ve bir kaçamak yapıyorlar. adam evine geri dönüyor. bir taraftan da karısının kendisini aldattığını düşünüyor. bunun bir de kuzeni var. devamlı kendisinden para tırtıklıyor. sonra bu adam karısına sürpriz yapmak için yemek hazırlıyor. romantik olmayan saçma danslardan sonra direk yatağa geçiyorlar. tam o esnada evin üst katından ses geliyor. bu arada herif fena zengin ha. lamborghini araba, havuzlu villa falan peheyy. neyse bu hemen yukarıyı kontrol için çıkıyor. bir maskeli adam buna saldırıyor. baya bi debeleniyorlar. adam kaçıyor. sonra polisler geliyor. olayı araştırmak üzere gelen rütbeli polis kim çıkıyor sence. aaa hilary. neyse adam baya bi rahatsız oluyor. sonra hilary bi yandan devamlı laf sokup bi yandan olayı araştırırken şok edici şeyler buluyor. bu arada hilary'nin de eski kocası kızlarını ona göstermiyor. eskiden kadın alkol bağımlısıymış vs. hilary, adamın karısının ortağıyla kendisini aldattığını öğreniyor. bunlar aynı zamanda adamı ortadan kaldırmayı düşünüyormuş. offf sıkıldım.

--- spoiler ---

bu kadarı bile filmin ne kadar yaratıcı ve akıl oyunlarıyla dolu olduğunu göstermeye yetmiştir. vasat altı bir film.
  • hilary swank ın psikopat rolünü gayet başarılı canlandırdığı bir polisiye gerilim filmi. tv filmi havasında seyreden bir tarzı olsa da film sürükleyici. bence daha fazla puanı hak ediyor çok olumsuz yorumlara katılmıyorum.
hesabın var mı? giriş yap