şükela:  tümü | bugün
 • orjinal ismi ming chun chu ting wo ai ni olan, 24 bölümlük 2008 tayvan yapımı drama.

  dünyanın görüp görebileceği en ezik karakteri olan chen xin yi dizide sürekli dile getirildiği gibi ismi gibi oldukça sıradan*, ne zeki, ne çekici bir kadıdır. insanlar onu çekinmeden kullanmakta, işlerini yaptırmakta ve doğru düzgün bir teşekkür dahi etmeden işi bittiğinde hayatından sorunsuzca çıkartmaktadır. bu özelliğiyle xin yi kendini sürekli bir post-it'e benzetmektedir.
  hayatı bu şekilde vasat ilerlerken bir gemi seyahatinde yolu son derece yakışıklı, karizmatik, başarılı ve zengin ancak uzun süreli bir ilişkisi olan, sevgilisine son derece bağlı, evlilik teklifi etmeye hazırlanan ji cun xi'yle kesişir ve ondan hamile kalır.(şimdi adam sadıksa nasıl bu kadını hamile bırakıyor demeyin, çinli çinliye benzer meselesinden bir karışıklık doğrultusunda) ji cun xi, hata sonucu da olsa birlikte olduğu zavallı kadının ve doğacak çocuğun sorumluluğunu almakla hayatının aşkı olan sevgilisi arasında kalacaktır.

  normalde sadece karizmatik ve güçlü kadın karakterleri sevdiğim halde xin yi sinirimi çok da bozmadı. xin yi'nin aptal, küçük düşürücü hareketler yapan alık romantik komedi kızlarından değil de sadece ama sadece çok aşırı ezik ancak özünde dünya iyisi olması (ve hamile olması*) bende sempati uyandırdı açıkcası. yine de eziklik derecesinin başlarda çok yüksek olduğunu söylemeden edemeyeceğim. bu kadar da eziklik olmaz ki diyerek ağladığım sahneler var.

  güzel, seyirlik bir dizi, özellikle kadınların pms dönemlerinde izleyip çok çok ağlayacağı, ağlama ihtiyacını karşılayacak türden.
 • deli saçması bir film fazla zamanınız varsa zaman öldürmek için izlenebilir yok vazgeçtim izlenmez
 • beni dylan (baron chen) karakteriyle tavlayan dizi. güzel güzel izlenip bazı bölümlerinde duygulanılabilir.
 • chen xin yi'nin bir meleği andırdığı yapım. adam cebinde taşır vallahi böyle gelini.
 • orijinal tayvan yapımı dramayı izlemedim. 2014 kore yapımı yeniden uyarlama, romantik komedi olarak çekilmiş. birer saatlik 20 bölümden oluşan nefis bir mini dizi. özellikle ilk 10 bölüm oldukça eğlenceli. başroldeki jang hyuk bir harika.

  [http://www.hakikimuhabbet.blogspot.com.tr/…014.html http://www.hakikimuhabbet.blogspot.com.tr/…014.html]
 • kore dizilerini, aşkın saflığını çok yerinde ve güzel işledikleri, kişinin ayna nöronlarına çok güzel çalıştıkları ve insanı bir anda ergenliğine döndürerek başrol erkeğe esas kızla birlikte aşık ettirdiği için seviyorum. bu dizi de misal böyle oldu. başroldeki oyuncuların kimyası inanılmaz. adile naşit ve münir özkul'un evli olmamasına nasıl şaşırmışsam, bu ikisinin de evli olmamasına o derece şaşırıyorum.

  esas adamımız jang hyuk inanılmaz yakışıklı ve seksi bir adam bu arada. neredeyse 40 yaşında olmasına rağmen hala taş. zaten uzakdoğulular genelde yaşından küçük gösteriyor.

  diziye gelecek olursak, ilk on bölümü aşırı eğlenceli, tam bir romantik komedi tadındaydı. sonrasında drama bağladı. ama sonu güzel bitti. şu aralar geçirdiğim zor günlerde beni gülümsetebildi. diziyi çok aşırı sevdim kısacası. herkese tavsiye ederim.
 • kore versiyonundaki başrol abinin gülüşü beni benden alıyor. dizi tarihinin en ikonik gülüşü kendisine ait.