şükela:  tümü | bugün
  • batı dünyasının artık boku çıkmış yemek şovlarında hani böyle canavar gibi etler pişirilir ve herkes bu etlere karşı olan iptidai sayılabilecek duygularını hiç bastırmadan, içten edilmiş küfürlerle harmanlayarak ruh hallerini betimlerler ya, sen de televizyonda yemeğin renginden tadını anlamaya çalışırsın; ancak nafile çabaların adamların yemeğe karşı olan inanılması güç naif hallerinin senin içine de sızmasıyla bloke edilir. işte ben bu söz konusu adamların bulundukları ruh haline bostancının son derece alelade bir sokağında bulunan fatih 99 steakhouse'da yediğim hamburgerden sonra hayatımda ilk kez ulaştım. bu muhteşem hamburgeri yerken en yakındaki dağlara taşlara bağırasım, olası yemek tanrılarına bu hamburgeri tiyatral bir şekilde anlatasım geldi. diğer sikindirik butik hamburgercilerin aksine size ergonomik bir yemek yeme imkanı da sunan bu muhteşem besinden aldığım her hesaplanmış ısırıktan sonra hayat daha bir yaşanılası daha bir anlamlı hale geldi. en yakın zamanda bu mekana gidip, en radikal veganı bile bir vampire dönüştürebilecek lezzetteki hamburgerini denemenizi gerçekten şiddetle tavsiye ediyorum. afiyet olsun.
  • bostancı'nın ara sokaklarında, yalı yolundan sahile doğru inerken karşılaşacağınız et cenneti. yılların kasabı, etin duayeni fatih abinin ilk başlarda küçük sunumlarla başladığı ve sadece mahalleliye özel gibi görünen mekanı, zamanla gelişerek tam bir steakhouse haline geldi. antrikot ve hamburger efsane, fiyatlar üzmüyor. fatih abi desen, ister otur etle ilgili, istersen kitaplarla ilgili saatlerce sohbet et.
    reklamdan, şatafattan uzak, naif ve şimdilik sadece kalitesini farkedenlerin keyfini sürdüğü bir ayrıcalık.
  • lezzetine doyamadığım mekan. yeri sizi yanıltmasın, alacağınız tat mükemmel. satırburgerini deneyebilirsiniz, çok doyurucu. kendi yaptığı sucuklardan evinize alın mutlaka. cumartesi günleri tandır yapıyor, şahane. fiyatları da üzmüyor gerçekten.
  • hamburgerde pogaca yerine dogal tandir ekmegi kullanan ve eti zirh ile ceken, bostanci konumlu steakhouse.

yanarli donerli biseylerde yok. kizgin yaga limon sikip alev bile cikartmiyolar. onun yerine 5 aylik dry aged etleri istediginiz sekilde pisirip masaniza birakiyolar.

bunlarin hepsine tamam, ama kardesim insan 72 saat pismis bir baldir bir yanak vermez mi ya? 3 gun nobet tutcaksin ocagin basinda. boyle olur bu isler. tek yaptiklari balikesir'den guzel duve eti alip 4 saat pisirip tandir yapiyolar. onuda sadece cumartesi gunu yapiyorlar.

etleri marine bile etmiyorlar. soyle guzel suttur, efendim sogan suyudur, biraz biberiyedir... bi kac gun eti curutursun yumusatirsin. yok. illa dogal olcakmis. sossuz olcakmis.

yemegin ustune tatli olarak sadece kuzu pirzola veriyorlar.

yani illa "ben et yicem", "bi hamburger mi yesek?", "tandir olsada suyuna ekmek bansak" diyosaniz tavsiye ederim. yok ben sirk showlari isterim diyorsaniz o kisim henuz burda yok.