• yeni türkünün murat buketten sonraki udisi. ayni zamanda grupta solo gitaristlik de yapar. asia minor ile de calismaktadir. cok kiymetli bir ud üstadidir.
    tüy diken yorumlarından biri için (bkz: nerelere gideyim)
  • kariyerine bekir ünlüataer ile kurdukları eşref vakti grubuna devam etmekte olan yetenekli sazende.
  • mesleğinin en iyilerindendir.
  • şu anda beyaz showda deniz seki'nin arkasında çalmaktadır.
    yeni türkü ile yollarını ayırdığı haberinin doğru olmamasını umuyorum. kendisi yeni türkü konserlerinin vazgeçilmezidir bana göre.
  • rubato'nun udi'si, sıla, hüsnü arkan, gökhan türkmen gibi birçok müzisyenin müziklerine udu,gitarı ve cümbüşüyle müthiş katkı bulunan müzisyen. kendisini küçüklüğümde yeni türküyle tanımıştım, geçenlerde yine bir saki performansını izlerken elindeki perdesiz gitara benzeyen ve beni müzik tınısıyla kahırlara boğan aletin aslında multioud olduğunu, fatih ahıskalının da bu aletin fikir babası olduğunu öğrenmemle saygım ve sevgim binlerce fersah arttı.
    o nasıl bir tınıdır, nasıl bir güzelliktir.
    dinlemek isteyenler için fatih ahıskalı-multioud
  • türk müziğine önemli katkıları bulunan abimiz. bana göre tam bir udi değil tam bir müzisyen. çünkü gitarda da iyi olması nedeniyle udi saymıyorum. fatih ahıskalının benim için en büyük özelliği godin ile birlikte elektro ud tasarlaması. robert godin ile birlikte multiudu tanıttıkları video çıktığında evin içinde nerdeyse türk bayrağını açıp "türkiyeeee ulan türkiyeee" diye bağıracaktım.velhasılkelam iyi adamdır.
  • enstrümanına, yeteneğine diyecek lafım yok. ancak bir konuda diyeceklerim var. dikkate alırsa sevinirim.

abi neden her parçayı gülerek icra ediyorsun? neden sürekli yüzünde bir gülme, sırıtma var? en acılı şarkıyı çalıyorsunuz senin yüzünde güller açıyor. ne şarkıya odaklanabiliyoruz, ne de acısını alabiliyoruz... eşref vakti'nde de böylesin, rubato'da da böylesin. bir ayrılık bir yoksulluk bir ölüm çalarken gülünür mü abi? özer arkun'a baksana bi adam nasıl şarkının ruhuyla bakıyor. yemin ederim sizi televizyonda görünce kanalı değiştiriyorum. bir de bekir ünlüataer'le sözleşmiş gibi ikiniz de sürekli gülüyorsunuz. neden?
  • yeni türkü'den ayrıldığını kendisi doğrulamıştır.
  • sıla'nın 15 ağustos 2014'te çeşme konserinde ara verdiği bölümde, bende özledim performansıyla herkesi coşturan müzisyen.

telefonumun şarjına tüküreyim ki kaydedemedik.
  • doğa için çal 3'te gesi bağlarının girişini yapan müzisyen.
hesabın var mı? giriş yap