şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çukurova üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü öğretim üyesi, olasılıkla kafayı bulmuş adam. şu aralar öğrencilere çektirdikleriyle meşhurdur.
 • şu ana kadar 3-4 tane farklı dersini aldım ama sınavlar hemen hemen aynıydı. olasılık olasılık. hocamızın öğrencilere çok çektiriyor olma olasılığı p(s)=1.
 • bu gün sınavına girdim, dersin ismi bilgisayar ağları ama 3 sorunun 2'si yine olasılıktı. anlamadığım bilgisayar ağlarında başka konumu yok, dönüp dolaşıp yine olasılığa geliyoruz.
 • verdiği derslerin vize-final sınavlarında farketmeksizin olasılık sorarak olasılıktan nefret ettiren, öğrencilerinin geleceğini düşünmeyen, "bir tek sizin dersinizden okulum uzuyor!" demenize rağmen sallamayan, öğretim görevlisi.
 • lan oğlum vallahi manyak bu adam
 • suratına baktığınızda "kutsal mantık taşı bu surata nüfus etti" ifadesi görürsünüz. böyle nasıl diyim garip bir şey görüyorum fatii'de. böyle güney amerika ekolü gibi bir şey. çocuksu heyecana sahip sıradan bilim adamlarına iyi bir alternatif. böyle cool cool.

  *

  zamanında bizim laboratuar bölüm binasının üst katındaydı, akademisyenlerin olduğu katta. haliyle, benim yüksek kültürlü arkadaşlarım eskiciye seslenir gibi bağıra bağıra konuştukları için labın kapısına "burda durmayın lan! <italik>bölüm başkanlığı</italik>" içerikli bir yazı asılmıştı. biz de yazıyı görünce aşağıda beklemeye başladık fatih beyin derse gelmesini. neyse, 10 dk oldu, 20 dk oldu ses yok. birimiz kıllandı laba gitti. bi' de baktık ki ne görelim, fatii derse girmiş. çok mantıklı suratıyla yüzümüze bakıyor ve bizi derse kabul etmiyor. dedik aga sen mantıkçıysan biz de junior mantıkçıyız. kapıya asılmış not burada beklememizin uygun olmayacağını söylüyor. e, burda beklemeden de senin odandan laba geçtiğini göremeyiz... (ne etti? and gate mi etti? emin değilim) dedik böyle böyle... yoh dedi, almam dedi. sonra ben de döndüm devrimci aaradaşlara baktım. adamların gıkı çıkmıyor, "sen çok güzel konuşuyon, yardır hacı. biz lafa arkadan dolanıp geliriz... sivas kangalı taktiği anladın mı?" der gibi bakıyorlar... dedim bunlarla hak aranmaz, tabiat kendi sürecini tamamlayana kadar devrim bekleyebilir. özetle pardon hocam deyip çıktık. ha, içeride 3-4 tane arkadaş vardı. onlar tam bir soru işaretiydi. tavandan mı damladılar anlamadık. sonra üniversitenin plastikten derleme aptal kafelerinden birine gidip dersin ikinci yarısını bekledik.

  *

  özet: tayyip başganın yönettiği ülkenin cool akademisyenidir fatii. fatii, geleceğin parlak türkiyesine kendi ekolünden cool insanlar yetiştirir. göğüslerimizi kabartır. mantıkçıdır fatii.

  not1: beyinsiz arkadaşlar ya da dilki kadar kurnaz arkadaşlar için bir nottur. geleceğinizle daşşak geçilmesi komik ya da sempatik değildir. --ama belki cool olabilir.
  not2: orada desteğe arkadan gelecek devrimci arkadaşlardan bazılarını bunun işlerini yaparken gördüm. aklıma fatih tezcan ve uğur ışılak geldi.
 • çukurova üniversitesi'nin bilgisayar mühendisliğinde öğretim elemanıdır. abartmıyorum 30 hafta dersi varsa 27 hafta quiz yapar. dersini güzel anlatır. tahtaya sorusunu yazar birini kaldırır yapamazsa asla onu rencide etmez. o soru tahtada yapılana kadar birilerini kaldırır. yapılmazsa en sonunda kendisi anlatarak yapar. bir çok öğretmen gibi ben anlatırım geçerim ister öğrenin ister öğrenmeyin demez. ben burayı anlamadım derseniz bir daha anlatır. yalnız asker gibidir derste. çok katı kuralları var. kendinden sonra herhangi birini derse almaz. dersine geç kalmaz kalınmasını da istemiyor sanırım. hocamız olasılığı daha az sevse çok daha iyi olabilirdi.
 • adana anadolu lisesi mezunudur.