şükela:  tümü | bugün
 • fatih akın'ın instagram hesabından açıkladığı yeni proje. bu kadarına da pes. ne söylesem gg

  --- spoiler ---

  türk asıllı alman yönetmen fatih akın, suriye'de ışid'e karşı savaşan ve rojava olarak da bilinen kuzey suriye'de özerklik ilan eden, pyd'ye bağlı halk savunma birlikleri (ypg) ve kadın savunma birlikleri (ypj) hakkında bir proje yapacağını duyurdu. daha önce de 'kesik/the cut' filmiyle ermeni soykırımı'na odaklandığı filmiyle izleyici karşısına çıkan ve tartışmalı konulara değinmekten çekinmeyen akın, ınstagram hesabından kadın bir savaşçının resminin olduğu posteri 'yeni proje' ve 'direniş' etiketleri ile paylaştı. posterde, "ışid ez. ypg ve ypj'li özgürlük savaşçılarını destekle. rojava'daki demokratik devrimi savun" yazıyor.
  --- spoiler ---

  link: https://tr.sputniknews.com/…fatih-akin-rojava-film/
 • türk asıllı olduğuna emin miyiz? zira bir türk'ün yapabileceği şeyler değil yaptıkları.
 • devletin ilk fırsatta "duvara karşı" fantezi geliştireceği, yönetmen.
 • zira bir türk bir pkk'lıdan daha vatan haini olabiliyor. bunu her gün her saat görüyoruz. bu işin türk'ü kürt'ü yok kanı bozuk her yerde kanı bozuktur.

  edit ve not: pyd lideri salih müslim türkiye'de devlet kademelerince defalarca ağırlanmış ve canlı yayında televizyona çıkmıştır. yani bilal'e anlatır gibi anlatmak gerekirse. suriye'nin abdullah öcalan'ına türkiye'de yemek verilmiştir. yani bizim türk sandıklarımız da az değil.
 • bir terör örgütünü destekleyecek film yapması üzmüştür. öyle ki kendisine yurt dışındaki gururumuz olarak bakıyordum.
 • filmden sonra çıkar beni kandırdılar der olur biter çok da şey yapmayın.
 • onun bunun evladı aponun da filmini çeker yavşak.
  çocukluğumda, servis edilen bir apo videosu vardı. haremindeki terörist karılar ile halvet olmadan önce gevşek gevşek konuşup göbeğini kaşıyordu. o karılardan birini de sibel kekilli oynar artık.

  almanya'dan buraya, ya sev ya terk et kafası yaşayıp sözüm ona sizden benden daha milliyetçi olan almancı yavşaklar da kreutzbergde bu terörist sevicilerle birlikte yaşıyorlar.
  ypg=pkk=terör örgütü, bunda idrak edemeyecek ne var amk.

  edit: kreuzberg'de doğup büyüdüğünü,pkk lılarla aynı semtte yaşamasının yavşaklık olarak ifade edilmemesi gerektiğini nezaketle yazan sözlüktaşım ve kendisi gibi düşünecekler için daha net anlaşılır olmak adına zorunlu edit.
  burada birlikte yaşamak ifadem, aynı semtte ikamet etmek değil bu tiplerle arkadaşlık etmek anlamı içermektedir. tabi ki pkk lılarla aralarına mesafe koyanları tenzih ederim.
  yoksa istanbul'da da pkk yandaşları benimle aynı semtte oturuyor olabilir.
 • hiç şaşırmadım, niye, çünkü bu bünyeler sabah kalktıklarında, 'lan bu gün nasıl bir ibnelik yapsam da konuşulsam' diyen ruh hastalarıdır.

  tek bir filmini bile izlemedim, izlemem de, bir terör örgütünün filmini yapan orospu çocuğunun filmini niye izleyeyim
 • 80 milyon'luk ülkeden pkk'nın ne olduğunu dünya'ya anlatabilecek bir yönetmen çıkaramadığımız için hep böyle sırtımızdan bıcaklanmaya devam edeceğiz. anca reis filmini çekersiniz.

  edit: tabi yapımcı da gerekli bi yönetmenin işi değil
 • sibel kekilli'nin pyd'li özgürlük savaşçısını oynacağı proje. iyi cast seçimi..