şükela:  tümü | bugün
 • habervaktim'in editörüymüş ve malum haberin yayınlanması ile ilgili açıklama yapmış.

  video bir paylaşım sitesine düştükten sonra bir anlık "gazetecilik refleksiyle" yayına konulmuş. fakat site yönetimi olaydan haberdar olup "habervaktim ilkelerine ters olan" videoyu yayından kaldırmış.

  ya bırakın allah aşkına kime neyi anlatıyorsunuz. "gazetecilik refleksleriniz" hüseyin üzmez küçük bir kızı taciz ettiği gün gibi ortadayken onu savunarak mı çalışıyor? "gazetecilik ilkeleriniz" karşı görüşte olduğunuz insanlara karşı mı geçerli sadece?

  gazetecilik refleksiyle çalıştığı kurumun ilkelerine ters düşecek bir haber yayınlayan çalışanın/editörün istifa ettiği ya da görevine son verildiğini açıklamadan eyyamcılığınızdan hiç bir şey kaybetmeyeceksiniz.

  fatih bey; kendinizi sorumlu hissediyorsanız bahsedilen ilkelere uygun olarak istifa etmeniz gerektiğini, kontrolünüz dışında gelişen bir olay ise sorumluların görevine son verilmesi gerektiğini, ya da milletin gözünün içine baka baka yalan yalan söylediğiniz gerçeğini kabul etmekten başka nasıl bir savunma mekanizması oluşturacağınızı merakla bekliyoruz.
 • daha önce fatih akkaya ya da ilgili her kim ise habervaktim'den istifa etmesi gerektiğini söylemiştim. fakat deniz baykal'ın milletvekilliğinden de istifa etmeli haberinden sonra istifa etmeleri yetmez. gazeteciliği de bırakmalı sorumlu her kim ise.
 • mardin midyat kaymakamı.
 • devletin bir kaymakamı. ama o kendini ak parti ilçe başkanı sanıyor.
 • habervaktim edityörü imiş. bugünkü o kadın başlıklı yazısı ile tanıdım kendisini. tanımaz olaydım. bir müslüman olarak utandım. bakın müslümanım dedim, ama bana da ateist diyebilir şimdi bu arkadaşımız.

  sırasıyla, nagehan alçı, emre aköz, can dündar, ismet berkan ve ahmet hakan'a ateist demiştir. yetinmemiş meral okay kendisinin yakılmasını isteyince onu da ateist ilan etmiştir. ben kendilerinin "evet ben ateistim" dediklerini duymadım, görmedim, bilmiyorum. ve benim inandığım din "kişi kendi söylemedikçe sen onun gayrimüslim olduğunu söyleyemezsin, söylersen sen dinden çıkarsın" buyuruyor.

  yazısının tamamını okuyamadım, midem kaldırmadı. meral okay kısmından sonra bıraktım.
 • şu linkteki yazısında;

  "bir kez daha altını çizmek istiyorum:
  bizim tepkimiz ermeni olmaya değil,
  türk-müslüman kimliği altında ermenicilik yapılmasına. "

  demiş zat-ı muhterem. bu nasıl bir zihniyettir anlamak güç. bir kere "ermenicilik" yapmak nasıl bir tanımlamadır? mevkii, makam sahibi olursun, yüksek bir statüde imkanların olur, atamalarda, görevde yükseltmelerde, insan kayırmadı koşulsuz şartsız ermenilere öncülük tanırsın, hadi bunun adına "ermenicilik" deriz belki. fakat akkaya'nın burada kastettiği ermenicilik bu değil. ermenilerin davalarında, mücadelelerinde yanlarında olmak, onlara destek vermek. bunu yapanlar eğer türk ve müslüman olursa faşist oluyormuş.

  bir kere etnik kimlik ve dini kimliğin ne olup olmadığını tanımlamak gerekir. bu kimliklerin bir kural dizisi mi var? şunlar şunlar ayrımcılığa uğrarlarsa, baskı altında yaşamış yada yaşamakta olurlarsa yanında olabilirsin, şunlar şunların da yanında olamazsın gibi belirlenmişlik mi var? bir türk-müslüman nasıl olur da ermenilerin yanında olamaz? sen bunu marjinalleştirip "ermenicilik" desen de neden bir türk-müslüman ermenicilik yapamasın?

  benzer bir şekilde türk-müslümanların baskı altında yaşadığı, ayrımcılığa uğratıldığı ve haklarını aradığı bir coğrafyada onların yanında olan ermeni-hıristiyanlar bu kez "türkçülük" mü yapmış olacak?
 • akit'in yayınlarına karşı açılan kampanyaya iki pkklı ve bir kaosgl mensubu ismini yazıp daha sonra bunu haber yapabilecek kadar alçalmış bir "insan".

  http://taraf.com.tr/…omplosuna-sucustu-yaptilar.htm
 • polis gazeteci.
 • ciddiye alınmaması gereken kişi.
 • (bkz: gavat)

  *