şükela:  tümü | bugün
  • peki kimleri öldürürsen sorumlusu sensin?
  • kendini hukukun üzerinde gören,mafyacılık oynayan,kafasına göre asıp kesen,şunu bunu yapan insanlardan bıktım.bu insanların varlığına,çıkıp kamuoyu karşısında bu kadar rahat konuşup racon kesmelerine izin veren insanlardan bıktım.

tanım:mafyacılık oynayan bir insanın kamuoyu açıklaması.
  • dedi gerdanını kırarak. salonda bir alkış koptu nedensiz.
  • şimdi şöyle bir durum var;

medyada neredeyse herkesin akp-cemaat yalakası olduğu 2007-2014 dönemlerinde bu furyaya tabiiki omurgası zayıf fatih altaylı da dahildi.

hatta o dönem hepimizin hatırladığı "sen salaksın" ve "sen yalakasın" cümleleriyle meşhur olmuş altaylı-kırca atışmasında söyle bir konuşma geçmişti;

--- spoiler ---

levent kırca’nın; “türk orduları lağv edilmiş ve bütün paşalar hapishanelerde çürüyor ve normal şartlarda da yatmıyorlar içeride ben bu hapishaneleri gelenek haline getirdim haftada iki gün gidiyorum sen hiç gittin mi içerdeki 104 arkadaşın için bir kez olsun silivri'ye gitmek aklından geçmedim mi?”

altaylı,”canım istedi gitmedim” tutuklanmadıkça cezaevine gitmeyeceğim. ayrıca gitmek zorunda mıyım? içerdekileri sevmiyorum.
    --- spoiler ---

o dönemler yaşanılanları, hukuksuzca içeri alınan vatanseverleri ve onlara yapılan uygulamaları fatih altaylı çok çok iyi biliyordu aslında ama bunları yazmak, konuşmak hem işine gelmiyor, hemde korkuyordu.

şimdi hurmaların götünü tırmalama zamanı geldi sayın altaylı. hepberaber yarattığınız frankenstein'dan sizi yine o sevmediğiniz ve bugün yavaş yavaş tekrar devlete hakim olmaya başlayan vatanseverler kurtaracak.
  • mafya başının basın duyurusu yaptığı ülke.
  • yazık lan kimin ülkesiyse.
  • anne, baba, hala, dayı facebook sayfalarında;
    "durum çok ciddi. yapmadığımız bir paylaşım yüzünden ceza almamak için..." başlayan gerzek mesajlardan farkı olmayan basın açıklaması. "sayın kolluk kuvvetleri" devlet organlarına da "sayın" demeden geçememesi beni fena güldürmüştür. müezzin gibi konuşması, yavaş yavaş ruh emici bir ses tonuyla. o nasıl bir tip, neden kızardın reyiz sen öle, göz bebeklerime zımpara yaptı herif. harbi bu adam gibi adamlar, bunu seven mallar oldukça "bir umuttur yaşamak" mottoları gerçekten doğru...

beyin göçü var ülkede, başka ülkelere gidemesek de beynimiz içine içine göçtü mal insanlar yüzünden.

"umudum darda, yarınlarda durmaz. aslında umudum var da hiç yanımda durmaz."

yapılması gereken