şükela:  tümü | bugün
  • 5 haziran tarihli yazısından bir bölüm var aşağıda, fatih altaylı bu yazıyı yazarken aklına başkaları da gelmiş olmalı, link eski bir atasözü altında, atasözünü o yazmamış, yanlış anlaşılmasın

kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla

" aziz yıldırım niye kaybetti?

- 20 yıldır başkan olduğu için kaybetti.
    - yapacağını yaptı. 20 yıl başkanlıktan sonra vaatlerde bulunduğunuz zaman “şimdiye kadar niye yapmadın?” sorusu geçerli hale geliyor, bu nedenle kaybetti.

- kulübü kafasına göre yönetmeye başladığı için kaybetti. yönetim kurullarına güçlü isimler almadığı, alsa da onları dinlemediği için kaybetti.

-söyleyecek yeni bir şeyi olmadığı için, yönetim tarzını yenilemediği için, taraftarın güvenini kaybettiği için, çok öfkeli olduğu için, taraftar dahil herkese gider yaptığı için kaybetti.
    -başarılı olmaktan çok başarısızlığa kılıf bulmakta başarılı olduğu için kaybetti. ama

-en önemlisi mental yorgunluğundan kaybetti.

-çok uzun süre o koltukta oturunca bir alışkanlık oluyor, körlük başlıyor, hataları kabul etmeme, ‘en iyi ben bilirim’ deme, başka hiçbir fikir veya öneriye açık olmama hali başlıyor. o yüzden kaybetti. buna bir de siyasete fazla sığınmaya çalıştığı içini de eklemek lazım. "