şükela:  tümü | bugün
127 entry daha
 • evet algi operasyonlari da baslamis? ne demisti levent kirca bu sahis icin? yalaka.

  simdi adam diyor ki; abd turkiye'ye operasyon yapacakmis hadi ya? cidden mi? senden de hicbir sey kacmiyor:) peki neden yapacakmis operasyon?

  "davaya türkiye'den bir kamu bankasının yöneticilerinin karıştırıldığı yetmezmiş gibi, bir de eski bakan (zafer çağlayan) sanık koltuğuna oturtuluyor. büyük ihtimalle başka siyasetçiler de bu davanın konusu olacak gibi görünüyor. "

  fatih kardes davaya bankanin yoneticisi ve eski bakan zafer caglayan neden karistirilmis olabilir? soylesene arkadasim acik acik; bu adamlar yolsuzluk yapti, phatek plipp midir nedir 700binlik saat bilmem kacbinlik piyano bilmem kac milyon dolar bunlardan bahset biraz, neden koskoca ulke davalik oldu? acikla bakalim gazetecisin ya. arastir biraz, biz de ogrenelim oyle kuru kuru abd operasyon yapacak demekle olmaz. salak yerine koymayin %50'yi lutfen.

  ayrica: geldikleri gibi giderler
 • bir birimizle didişmekten kendi kendimizi bitiriyoruz zaten. abd kendini niye yorsun.
 • lan cumhuriyeti yıkıp osmanlı kuracaz diyen tipleri başınıza getirmişsiniz, daha hala amerikan müdahalesi diyorsunuz. millet ülkenin çıkarlarını kendi çıkarlarından üstün tutan vatansever birilerini başa getirmedikçe vaka-i adiyedir.

  lakin hiçbir inancım kalmadı bu millete. en ufak bir gösterge yok türk milletinin böyle bir ortak ruh, beraberlik ve demokrasi bilinci olduğuna dair. işte röportaj falan yapıyorlar sokakta, odur bu millet.
 • 20-30 yıl sonra okuyacak nesil, sözüm size oğlum! bu önemli bir başlık ki zamanında ciddiye alınmadığını buradan okuyacak ve göreceksin. ülke bu aşamalardan geçti oğlum! meseleyi sadece reza ve zafer çağlayan gördüler. meseleyi sadece birilerinin yolsuzluğu gördüler. uluslararası suç olduğunu ve diğer bağlayıcı davalar ile birleşince yargılananın kişi değil türkiye olduğunu ciddiye almadılar. abd’den adalet arayışına girdiler. ve tüm bunların sorumlusu ülkeyi açığa çıkarmak yerine başkanlık sistemi diye diretti ve uluslarası krizleri siyasi çıkarlarına alet etti. sen artık gerçekleri bildiğin için buraları sırıtarak okuyorsun ama bu ülkede böyle bir zemin var bunu bil istedim!
 • amerikanın bizim gibi ülkelere müdahale etme olasığı fiziki olarak yoktur. yapacakları şey ambargo ile aba altından sopa göstermektir. o ambargoya rusya gibi silah üreten, doğalgaz ve petrol gibi yer altı kaynağı olan bir ülke bile parasının değerini koruyamadı ve ruble dibi boyladı. üstelik rusya da bir şekilde milli birlik vardı. bizde ise tarım, hayvancılık bile dışa bağımlı iken yiyeceğimiz ambargo ile taş kemirmeye başlarız. zaten ülke sağ sol, alevi sünni, elit, cahil şeklinde parçalara bölünmüş iken birde ortalarda bir ambargo söz konusu olur ise bizimkiler bırakın dik durmayı abd nin bir dediğini iki etmez. tek kurşun sıkmadan adamlar bizi kukla gibi oynatır.
 • büyük resmi görüncülere karşı biriyim.fakat bu davanın altı boş değil.
  bu dava,rusya ve çin'e yanaşan ülkemize,koz olarak kullanılacak.
  davanın gidişatı,bizim dış politikamıza göre şekillenecek.
  önümüzde iki seçenek konulacak;
  1-rusya ve çin'den uzaklaş,kürdistan'a ses çıkarma,bizim sözümüzden çıkma.
  2-sen artık çıkarlarımıza uymuyorsun,ekonomik yaptırım uygulayacağız.
  kuzey kore gibi hem dünyayı hem komşularını tehtit eden bir ülkeye ambargo konuldu.
  çin ve rusya gizlemeden açık açık ben bu ambargoyu tanımam kardeşim diyerek ticaretine devam ediyor.neden onlar hakkında hiç bir işlem yapılmıyor?
  iran'a ne satmışım? uranyum mu? ne almışım? kimyasal silah mı?
  senin ambargondan bana ne? bunları bizim gibi sömürge ülkeler diyemiyor.bunları çin ve rusya gibi güçlü ülkeler diyebiliyor.bu sebeple,fetö'nün türkiye'de ki savcılarının açtığı davalar gibi bu dava da tamamen birilerinin çıkarlarına hizmet eden davalardır.
  ayrıca iran ambargosunu en çok delen ülke amerika'dır.amerika bir ülkeye ambargo uygular ve 5 liralık malı taşeronları vasıtası ile o ülkeye 50 liraya satar.amerika'nın en sevdiğim özelliği bazı insanların çıkıp filmlerin de,belgeselerin de bu olayları işleyebilmesidir.(bkz: savaş tanrısı) filmi bu politikayı anlatan en iyi yapımlardan birisidir.ayrıca her diktatör,her tehlikeli ülke amerika'nın işine gelir.o ülkeye bir şey satamıyorsa bile komşularına satar.bunun en somut örneği yakın zamanda gerçekleşen, arabistan,güney kore ve japonya'ya yapılan silah satışlarıdır.
 • garip bir fantezi

  öncelikle türkiye nato üyesi olduğu sürece abd türkiye'ye saldırmaz. artı abd'nin türkiye'den normal yollarla alamayacağı ne var?

  "hükümet batı karşıtı ama"
  retorikte öyle. ülkenin okumuş kısmı bile sırf abd'ye atar yapıyor diye burada kuzey kore övüyor. siz erdoğan olsanız ve böyle bir kitle karşınızda olsa sırf o kitleyi davar güder gibi gütmek için bile atarlı konuşmaz mısınız? valla ben bile her gün "eyyy abd" diye hönkürürüm.

  batı türkiye'de gerçekten rejim değiştirmek istiyorsa bunun çok daha basit yolları var. merkel abla türkiye'yi gümrük birliği'nden komple attırır, alman bankalarına "türkiye'ye kredi vermeyin" diye rica eder.

  argümanın bekası için bu aşamaları geçelim..

  batı türkiye'ye müdahale etmek isterse eder. bunu caydırmamın pek yolu yok (orta-uzun menzilli birkaç yüz nükleer silah dışında)

  "ama biz ırak, afganistan değiliz"
  ırak ve afganistan seviyesinde de olmamamız yiyeceğimiz bombardımanın sayısını artırıyor, o kadar. tsk'nın elinde ne kadar silah varsa zaten daha iyisi ve/veya daha fazlası abd'de de var.

  aksine ırak ve afganistan olmamamız adamların işlerini kolaylaştırır!

  ne alaka? şu alaka

  amerika'nın ya da genel olarak batı'nın bir ülkeyi taş devrine döndürme konusunda bir sıkıntısı yok. sıkıntı ülkeyi geri toparlamakta.

  şu soruyu soralım..abd zamanında almanya'ya, italya'ya, japonya'ya da demokrasi ve özgürlük getirdi. niye o ülkeler shitstorm'a dönmedi de ırak, libya, afganistan döndü.

  çünkü alman olmak almanyalı için bir anlam ifade ediyor. ıraklı olmak ıraklıya bir anlam ifade etmiyor, afgan olmak afganistanlıya bir anlam ifade etmiyor. devlet yok olunca herkes kabilesine, etnik grubuna sarılıyor ve sonu gelmeyen bir iç savaş başlıyor. peştun milliyetçisi taliban sadece peştunlardan adam devşirebiliyor, buna karşı özbekler ayrı bir ordu kuruyor onlar kendi aralarında takılıyor vs sonra hepsi birbirine dalıyor. heriflerin bocaladığı yer orası.

  "türkler o kadar şerefsiz bir millet mi?"
  bunun şerefle ilgisi yok. ingilizler kendi krallarından kurtulmak için hollanda cumhurbaşkanı'na (ki kendisi kralın damadıydı) "ordunla donanmanla gel" diye mektup yazdı. bacak kadar hollanda ingiltere'yi işgal etti, damat kral oldu, monarşinin yetkilerinin çok önemli bir kısmı meclis'e devrildi ve ingilizler bu hadiseye "muhteşem devrim" dediler.
 • 10 yıl kadar önce, arkadaşlarla beyoğlu yakup'ta demlenirken altaylı da aynı mekandaydı.
  içimizden kendisini çok seven bir arkadaşımız, sataşıp ağzını burnunu kırma niyetindeydi.laf olsun diye değil üstelik ,her şeyi göze alarak.
  engel olduğumuz için çok pişmanım.
 • yavaş etsin de saçı başı dağılmasın.
3 entry daha