*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • teke tek programında: çerkesler çerkezistana çekip gitsinler burada hak aramayamazlar minvalindeki sözleri ırkçılığın hangi boyutu merak ediyoruz.ayrıca kimin nereye gideceğini, ne söyleyeceğini belirleme merciii olarak kendisini yetkili görmesi hele hele turkiye cumhuriyeti'nin kuruluşunda bu kadar katkısı olan çerkesleri o iğrenç diline dolaması fatih altaylinin haddine değildir kelimenin en hafif şekliyle haddini bilmesini kendisine tavsiye ediyoruz!
 • çerkezler hakkında olumlu bir şey söylese daha fazla üzüleceğim için umrumda olmayan haber.
 • ırkçılık yapanları,ülkenin sahibi benim minvalinde kabadayılık yapanları cesaretlendirecek zihniyetteki şahıslar zaten çerkesler hakkında olumlu düşünmesinler.herkesin karakteri kendine de bazılarında olmayınca kendini ülkenin merkezinde görüyorlar o kötü.
 • (bkz: çerkes)
 • fatih altaylı'yı zerre kadar sevmem, ancak nihayetinde "hakaret" olarak addedilen unsur aslında ayan beyan ortada olan bir duruma dikkat çekmesidir.

  çerkezler geldikleri coğrafyadaki özbeöz türk olan kuman/kıpçak (tatar) unsurlar haricinde kalan diğer tüm yerleşik mikro milletler gibi (gürcü, abhaz, megrel, laz, çeçen, dağıstanlı vs vs) görgüsüzün ve medeniyetsizin önde gideni bir kavim oldukları halde sürgün geldikleri bu coğrafyada kendilerini elit bir tabakaymışcasına lanse eden tiplerdirler.

  çok değil daha şundan birkaç yıl evvel bir yandan sahip oldukları dernek ve stk'ları üzerinden ülkedeki ayrılıkçı ve bir sacayakları da bölücü terör örgütü olan kürt milliyetçisi unsurlara öyle el altından falan da değil göstere göstere destek olmaya başlamış, yetinmeyip bir de "öz kültürümüz, benliğimiz, üst kimliğimiz ='((" goygoylarına başlamışlardır.

  velhasılkelam fatih altaylı'nın -özellikle de gelecekte suriyeli tiplerin alacakları potansiyel aksiyonları göz önünde bulundurarak- ileri sürdüğü bu önerme ziyadesiyle isabetlidir. bundan rahatsız olanların aslında nasıl bir yaraları olup da gocundukları da ayan beyan ortadadır.

  edit: türkler gibi soylu bir topluluğun parçası olduğu sanrısındaki tipik kafkas artıkları, bölücü terör örgütü ve siyasi uzantılarına olan desteklerini "ühü ühü cahil cahil konuşuyollay, biz özgür ve haksızlıklara karşı olan bireyler şeyetmek için şeyediyoruz biğ kereğ tımam mığğğ!!111birbir!!11" zırvalamaları ve zığnamaları üzerinden meşru kılmaya çabalıyorlar.

  so pathetic! (bkz: ew)
 • iki tane kıçıkırık derneğin hdp ile poz vermesini çerkesler bölücüler ile birlikteler diye anlatanlar var.

  taksimde yapılan sürgün yürüyüşünden hdplileri nasıl kovmuş çerkesler açın bakın.

  çerkesler birinci dünya savaşında ve kurtuluş savaşında türk milletinin her unsuru gibi oluk oluk kanlarını akıtmış canlarını vatana feda etmişlerdir. bugün de ne mutlu türküm diyene diyerek haykırmaktan gurur duyarlar.
 • cehaletten doğan özgüvenin getirdiği bir ‘vatansever’ görünme yöntemi olarak, kendisi dışındaki herkesi düşman ilan etmek ve ötekileştirmek. fatih altaylı’da da görmek nedense şaşırtmamıştır.
 • ne yazık ki televizyonlarda kaliteli programlar yapılmıyor o yüzden hiç açıp izlemişliğim olmaz. sürekli bir karmaşıklık ve ne dediğini bilmeyen denyolarla dolu. arada internette orda burda görüyorum duyuyorum. bunları dinleyen insanlar da "ya be kardeşim ne diyorsunuz" diye de içinden geçiriyordur. türkiyede kaliteli iş yapanlar var evet ama onlarıda aşağı çekip bitirmeye çalışan aşağılık insanlarla dolu.
 • kimse dokunulmaz değildir kimse bir milleti ırkı diğerinden üstün görme hakkına sahip değildir.tüm insanlar eşittir.eşitsizlik bazılarının sakat düşünceler içeren kafalara sahip olmasındandır.kimse çerkezler için bölücülük yapıyor diyemez ki şayet cahil değilse.cahillere sözümüz yok onlar konuşabilir hatta altaylıyı da haklı görebilir nihayetinde yukarıda örneği mevcut.bizim derdimiz aklı başında vicdani,irfani hür kesimlere sesimizi duyurabilmek haksızlıklara karşı ortak tepki oluşturabilmek.görgüsüz diyen hatta görgüsüzlüğü bir coğrafyaya mal etmeye kalkışan görgülü yazarlarımızın varlığı bizi derinden etkilemiştir!
  adam kipcaklar kumanlar görgülü adige dagistan kabardey abhaz görgüsüz dedi şaka gibi.allah yazarın da gorgulusunu nasip etsin,amin.
  (bkz: görgüsüz görgülü)