• taraf değiştiren fatih altaylı değil, patronu.
  • cevap: siz balık hafızalı olduğunuz için.

adamın başlığı altında 2018 yılında da aynı şeyler söyleniyordu. elbette yaptığı hatalar var. ancak yandaşlık etiketi adamın üstüne öyle bir yapışmış ki çıkmıyor.

(bkz: soru şeklinde başlık açmak)

edit: başlık düzeltildi. 'fatih altaylı neden cesur davranıyor"
  • fatih altaylı eskiden de cesurdu fakat kendine hakim olabiliyor ve sakince eleştirebiliyordu.

artık yaşlandı ve yaşının getirdiği bıkkınlık ile daha çabuk sinirlenebiliyor ve siniri de kolay kolay yatışmıyor çünkü nereye baksa bir bokluk görüyor. hepimiz böyle değil miyiz? ben on sene önce çok daha sakindim, yaşım 30 oldu ve şimdi artık insanlardan nefret ediyorum. taş olsak çatlarız. sabrımızın sınırındayız. her yerin yamuk ol ası ruh halimizi bozuyor artık. dayanacak, tutunacak bir dalımız kalmadı. eskiden fakirdik ama devlet güçlüydü. devlet güçsüzdü ama imanımız dayanışmamız vardı. dayanışma içinde değildik ama bizi derli toplu tutan bir devlet kadrosu vardı. kadro yoktu ama şansımız yaver gidiyordu. artık bunların hiçbiri yok. kaldırım inşa edemeyen bir millet olduk, birbirimize güvenimiz yok, devlete güvenimiz yok, paramız yok, dış siyasette madara olduk, evlerimiz yıkılıyor, sorunlarımız çözülmeyi bekliyor ama çözen yok, soyuluyoruz.

fatih altaylı ne yapsın? o da insandır. yaşlandıkça bazı insanlar pamuk gibi yumuşar, bazı insanlar da sertleşir, sinirlenir ve tahammül etmez.
  • ununu eledi, elegini asti o yüzden rahat. bir de bıktı artik herkes bıktı. ben hic herkesin rengini bu kadar belli ettiği baska bir seçim hatırlamıyorum.
  • altaylı tuzu kuru bi adam, ben ilk teoriye katılıyorum. birkaç yıl önce orta yolcu olan çoğu kişi şu an sert eleştirilerde bulunuyor zaten, gayet normal bi refleks
  • fatih altaylıyı oldukça uzun yıllardır takip ederim,

1- fatih altaylı'nın bir dini inancının olduğunu sanmıyorum. samimi olduğu gazetecilerinin ben samimi bir müslümanım dediğinde istemsiz gülüşmelerinin nedeni bu olsa gerek
    not: yazar agnostik

2- fatih altaylı iyi bir televizyoncudur, siyaset programlarıyla yeterince para kazanabilirdi ama bunun yerine bilim ve tarih konulu programlar yaptı.
    bu durum gençlerin püsküllü deli veya akp'nin üfürükten osmanlı tarihi propagandasına karşı etkili oldu.

3- fatih altaylı, galatasaray mezunudur. sosyokültürel olarak akp ideolojisinin karşıtı bir yapıdan gelmektedir.

4- gazetecilik bir meslektir. aynı, reklamcılık gibi avukatlık gibi bir meslektir. altaylı, bir cumhuriyet başsavcısı değil, onların görevini bundan beklemeyin.

sonuç; adam zaten böyleydi, mitralyöz ateşinin önüne atılmak kahramanlık değil ahmaklıktır. silahın namlusunun şişmesini beklemek savaşı kazandırır.
  • nagehanın bile döndüğü ortamda az bile cesareti.
  • fatih altaylı göründüğünden çok daha derin bir kişidir. bunu anlayan anlar.
  • son 10 yılda iktidar bu korku iklimini halka öylesine alıştırdı ki sesini çıkaran bi adam olunca allah allah oluyor herkes. soruya bak allah aşkına.

devran yavaş yavaş dönüyor. bu konuda kılıçdardan umutluyum chp tabanını çok iyi değiştirdi, umarım bunu iktidarda ve toplumun düşünce yapısı için de yapar. umarım eskisi gibi hükümet halka göre şekil almaz, artık halk bu at gözlüklerini bir kenara bırakarak yeni değişime adapte olur. yoksa bu toplum bir arpa boyu ilerleyemez.
  • hükumet değişirse, ben zaten onları eleştiriyordum, yeni hükümetin kahramanlarından biriyim "diyecek". değişmez ise de en fazla işinden olur ki o da fatih'e çok koymaz . yarın bir youtube kanalı açsın en kralından 10milyon takipçisi olur . zaten bu saatten sonra bu adamın parayla bir işi de kalmamıştır, onun rahatlığı da var tabi .
hesabın var mı? giriş yap