şükela:  tümü | bugün
  • akp içinde görevini en iyi yapanlar listesi sıralanırsa ali babacan 'ın ismi bütün listeyi tek başına doldurur.

not: yakından uzaktan bir yerlerden akp ile ilgim yok. ama ön yargısız yaklaşmak gerekirse adam gerçekten başarılıydı.

edit: son sözü söyleyemediği için zaten görevi bıraktı. bu sefer son sözü söyleme teminatıyla geleceğini tahmin etmekteyim.
  • ali babacan ve mehmet şimşek’in ekonominin başında olacağını tahmin ederek katıldığım haber. bir süre bu ikisi değirmene su taşıyacaktır. başka biri de beceremez zaten. tabi ne kadar daha bu şekilde gider o da belirsiz.
  • başında reisi olduğu sürece vatandaşa faydası zerre olmayan ekonomik düzenlemeler olacağını, daha çok paraların sıfırlanacağını gösterir bıbıcım.
  • son sözü söyleyemedikten sonra kimi getirirsen getir faydası olmaz.artık ülkemizde bürokrasi o kadar hızlı ki ,bir cümleyle bir gecede eğitim sistemleri değişiyor.
  • reisten fırçayı yedikten sonra süt dökmüş kedi gibi kenara çekilen vasıfsıza zannetmiyorum yine ekonominin direksiyonu verilsin.

ali babacan ı ben de severdim ekonomiden çok iyi anladığını zannederdim ama öyle değilmiş. 2002 de göreve geldiğinde yaptığı tek şey kemal dervişin pişirdiklerini yemek olmuş ve devamında küresel piyasalarda genişleyen likiditeyi ziyan etmiştir. en sonunda da reisin fırça kaymasıyla da ekonomide sadece görüntü olarak varlığını sürdürmüş bir zevattır.

bu noktada (yok olan hukuk, adalet ve buna bağlı olarak güven ortamı, daralan bir global ekonomi, ticaret savaşları, yüklü bir borç ve cari açık, bir adamın keyfine kalmış ülkenin kaderi, yüksek enflasyon) ekonominin tekrar başına geçmesiyle bu krizden ülkeyi çıkaracağına inancım pek yoktur ama yine de açık kapı bırakmak gerekir.

(bkz: kuş taşa çarpabilir de)
  • olmasını canı gönülden isterim ekonomimiz çok kötü recep tayyip erdoğan' ın ekonomiye bakış acısı bazı noktalarda çok ters ona bu olmaz diyebilecek tek kişi bence kendisi.
  • felaket tellalı değilim, ülkemi severim ve hiç hoşnut olmasam da, önümüzdeki 5 sene boyunca bu insanlar ülkemin başında.

türkiye'nin her ay ödeyeceği 20 milyar dolar dış borcu var.

üretimin sıfır olduğu ve (ağır vergilerden başka) girdisi olmayan ülkenin bu borcu nasıl ödeyeceği muamma doğrusu.

cebinden ödeyecekse, babacan hoşgelmiş. yoksa, winter has come!
  • babacan ı bilmemde vergi icat etme, olana abanma uzmanı aynı zamanda pişkinlikte sınır tanımaz mehmet şimşek için kurtarıcı hayalleri kuranları allah'a havale ediyorum
  • asdghdf müjdeye bak lan. merkez bankası rezervlerini yakıp dumanını çekiyoruz dese ekonomimiz daha olumlu etkilenirdi sanki.

alibaba can kim..