şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cengiz aytmatov, cengiz dağcı, şükufe nihal başar gibi isimler üzerine, önemli çalışmaları bulunan, değerli akademisyen.

  bir kısım çalışmalarına ulaşmak için;

  http://perweb.firat.edu.tr/…goster.asp&uid=f-a-0363
 • "her anı, ölümün farklı bir yüzüdür" demiş.

  daha ne desin?
 • eski pardus geliştiricisi.
 • "bilgisayar yoktu, televizyon yoktu, o nedenle fedakarlık edecek pek birşeyimiz de yoktu" diyerek lys 2013'e özellikle son iki ay nasıl çalıştığını anlatırken sempati dersi veren, girdiği tüm sınav türlerinden tam puan alan tek öğrenci olan, izmir fen lisesi mezunu aykırı bir vatandaşımız olur kendisi.

  --- spoiler ---

  1- okulun yurdunda ve dersanede resmen köle gibi çalıştırılmışlar anladığım kadarıyla. çalışma kamplarından bahsediyor bir de. annecimmmmm...

  2- gittiği dersanenin çarşaf çarşaf ilanlarına hazırlıklı olun. izmir körfez dersanesiymiş.

  3- izmir körfez dersanesi'nin karşıyaka şubesinin gezi parkına destek eylemleri sırasındaki hasar görmesi de minik ama önemli bir detay.
  --- spoiler ---

  not: elçiye ve spoiler'lere zeval olmazmış.
 • hakkında sadece bir entry girildiğini gördüğümde şaşırdığım, ülkenin en iyi yazılımcılarından olan, şu an newyorkta bir şirkete(digitalocean) homeoffice ankaradan çalışan mükemmel insan.

  yurtdışında türkiyede tanındığından daha fazla tanındığına eminim. vim-go projesi ile de en çok star alan türk yazılımcıdır. uluslararası konferanslarda bir çok konuşması vardır. eski pardus geliştiricisidir. youtube kanalında bir çok farklı konu hakkında videolar bulabilirsiniz.

  ayrıca tam bir kahve tutkunudur. yaptığı kahvelerden içme fırsatı bulduğum için şanslıyım.

  youtube kanalını da şöyle bırakayım.

  fatih arslan
 • kendisi sağda solda, videolarda, röportajlarda çok güzel sallar. yok yardımcı oluyorum, yok açık kaynak gönüllüsüyüm, yok paylaşmaktı. hepsi hava gazı. tırışka.