şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aşiret diye yaslandığı güruh olmadan acaba tek başına kaç kavgadan, kendi bileğine ve zekasına bağlı olarak galip ayrılacağını merak ettiğim aşiret şeysi.

https://www.youtube.com/watch?v=f4iqagw2ghw

bucak imparatorluğu varmış ülke içinde, trump bile orada gezemezmişmiş. vay bee.
  • mhp'den siverek belediye başkanı adayı olan aşiret lideri.

bucak'ın içinde mhp'den başka bir partinin bayrağını arabasını görürsem onları toprağa karıştırırım demiş, akp'li aşiret üyelerini tehdit etmiştir.
  • ülkenin siyasetçi profilini gösteren bir adam.
  • mhp den başka parti levhalı bir araç burada gezerse kendi evine mezar hazırlasın demiş.
    https://www.youtube.com/watch?v=fganezeblqi (dk 2.40)
    gerçi sadece bu cümleye takılmamak lazım konuşmanın tamamı fantastik.

ülkeye bak, adaya bak...
  • chpden aday olmuş.
    mhpden ölmeye gelmişti dokuz canlıysa demek ki... hadi bakalım, bunu da sayarsak kaldı yedi. sıradaki önerilerim: iyi parti, dp...

süverekte möhepöden başka parti bayragi görürsem mözarlarını közsünlar loğ buyurmuşlardı.

sırf oy için aşiret reislerini, toprak ağalarını, kara çarşaflıları, islamcıları partiye katan chp yönetimi size de söylenecek söz yok. tuz koktu tuz.
  • "chp'den aday olmuş" demek pek dogru degil, parti meclisinde adaylığı gündeme gelmiş ama konu oylamaya dahi gitmeden kapanmıştır. kısacası olsa olsa bağımsız aday olur bu saatten sonra.
  • bugün yallah bismillah allahuekber nidalariyla karşılanan chp siverek belediye başkanı adayı.
  • eğer chp bu kişinin siverek adaylığını geri almazsa istanbul'da adaylarına kesinlikle oy vermeyi düşünmüyorum, benim gibi düşünen de tanıdığım en az 20 kişi var. zaten akp'nin dayatmalarına alıştık, bi de size oy verip karşılığında dayatma istemiyoruz.
  • bu saatten sonra basiretsiz chp yönetiminin bu adamın adaylığını geri çekmesi gibi birşey olamaz.

kim bilir neler konuşulmuştur arka planda. sıradan bir aday olsa belki geri çekerlerdi, ama böyle arkasında büyük bir aşiret olan adamların adaylığını çekmek biraz göt ister. o götü ben chp yönetiminde göremiyorum açıkçası.

edit: ulan twitter’da hdp ve kaftancıoğlu kanadı ilan edilmişiz bunları yazdığımız için ahahaahhahahahahah. süper birşey lan bu sosyal medya, insanları alakalarının olmadığı şeylerle hemen yargılayabiliyorsun. iki taraftan zerre haz etmem, sadece chp yönetiminde bu adamın adaylığını geri çekecek göt yok dedim. şu kokuşmuş chp’de genel başkan olsun sikimde değil, ayrıca sırıtmaz genel başkanlıkta.