şükela:  tümü | bugün
 • valla bu abiyi her gördüğümde , lakers'a koysan center oynarmış gibi geliyor bana.
 • az önce "benim bi ufak çocuk var ellerinizden öper, öpmeyebilir de, biraz huysuz bi çocuk" dedi ya.
 • 3-5 sene evvel bir mezarlık ziyaretim sırasında, görmüştüm kendisini. büyük zatlardan birinin mezarını yıkıyor, temizliyordu. kendi halinde, huşu içindeydi. yanına gidip selam vermiştim. gayet mütevazi ve sıcak bir adamdı. show peşinde yapmacık vs. olduğunu hiç ama hiç sanmam.
 • atv'de sahur programını meydana getiren zat-ı şahane. hatta bu günkü programı konuksuz, kendi başına yapmıştır. inanmak istemeyenler olabilir belki ama gerçekten çok sürükleyici bir 'din' programı oldu. hocalık sıfatına bambaşka açılımlar getirdiğine inanıyorum. insan onu dinlerken bir kabloya bağlanmış, bilgi akışı öyle gerçekleşiyormuş gibi hissediyor. engel olamıyorsunuz efendim, öğreniyorsunuz.
 • televizyon ekranlarına çıkıp program yapan din adamları arasında dinlemekten en keyif aldığımdır. star tv'de ki sahur programı iyi gidiyor, dinlerken ne uykum geliyor, ne sıkılıyorum ne de konuyu kaçırıyorum. bu gece cennet-cehennem anlatırken, cehennemi öyle nasıl kolay telafuz ederiz diye atarlanıp sonrasında "boru değil efendim cehennem" demiştir. keyifle ve muhabbetle takip ediyorum.
 • guzergah istikamet benzer olsa da, nihat hatipoğlu nun konuşması anlaşılmaz ve abartılı duygusal unsurlar içerir iken kendisi en azından meramını makul düzeyde ifade edebilmekte kendini dinletebilmektedir.
 • kimin dayısı kimin amcası bilmem ama ramazanın ilk gününden beri starda izliyorum. ilk 3 gün hayranlıkla izledim. din bilgim yok bu arada. adamın ses tonu duruşu anlatma tarzı... ancak günler geçtikçe o da coştukça coşuyor. her gün sesi yükseliyor.. hafiften slogan atıyor. ince ince... karşı oldugu fikirleri durup dururken eleştirmeye dalga geçmeye başlıyor. konudan, konuktan (izleyenden) uzaklaşıyor. "aha, bak baak, vallahhii diyorum" gibi sözler sözlüyor. ilk gün işe takım elbiseyle giden ama alıştıkça saçına başına traşına kıyafetine önem vermeyen, kendine güveni artan adamlara benziyor. ramazan başlayalı tam 1 hafta oldu bu gece. 1 haftada böyle olduysa ay sonu bu adam özgüveninden neler der bilemiyorum.
 • ''abi sen konuş ben kılımı kıpırdatmam.'' abisi, ne bileyim; insanın öz abisi gibi davranası geliyor kendisine. dini bir konuyu dünyevi bir örneğe bağlayarak anlatması da açıklayıcı oluyordur diye düşünüyorum aynı zamanda. zira cüz'i varlıklarız, aklımız bir yere kadar.
 • bir kaç gece önce denk geldim ebu zerr gıfari' yi anlatacağım dedi. dikkat kesildim. hayret dedim arkadaş türk televizyonlarında ebu zerr' i anlatacak birisi. ama arkadaş ebu zerr' in doğumu, islamı kabul edişi, ve ölümünü anlatıp ebu zerr' i anlatmış oldu. yerseniz.

  bak arkadaş her ramazan hamuduyla para götürüyorsunuz. alan memnun, veren memnun eyvallah. ama anlatacağın şeyi ya tam anlat, ya anlatma.

  ebu zerr' i ebu zerr yapan olayları söylemleri paylaşsana façan yiyorsa. muaviyenin sarayının önünde haykırdığı " ey vali! ey muaviye! bu sarayı halkın parası ile yaptırdıysan hırsızlıktır, haksızlıktır. eğer bu sarayı kendi paranla yaptırdıysan israftır, haramdır." sözlerini yazdırsana alt yazı olarak ekrana.

  nerde, adam samimi olduğunu sandığı üslup ile anlatınca millet seviyor ne de olsa. dinleyenler de bir bok okumayan mal sürüsü olunca, anltıyor da anlatıyor. aynı programı dinleyen insanların büyük kısmına geçen fatih çıtlak kimi anlattı diye sorsak, hani yalnız doğup ölecek olan biri vardı diye, alayı adını bile hatırlamaz ebu zerr' in. böyle inananlara böyle hoca müstehak tabi amk.

  tanım: işine gelmeyen konuyu yarım anlatan hocadır.
 • bir ateist olarak anlatımını beğendiğim dini yayın sunucusu.

  fikirlerine katılırım katılmam ama çıkıpta duygu sömürüsü yapmıyor sanki belgesel falan anlatır gibi anlatıyor (çoğu zaman)
  ama arada bir kendini kaptırıyor, başlıyor "anasını satayım"lar "vay arkadaş"lar, hani bir şeyler anlatmaya çalışan bir insan görüntüsü çiziyor ama böyle biraz garip.