şükela:  tümü | bugün
 • karadeniz teknik üniversitesi'ne bağlı olan, trabzon akçaabat ilçesinin söğütlü beldesi sınırları içersinde yer alan, 1995-1999 yılları arasında ilim irfanını benle paylaşmaya çalışan (ktü' nün ambleminin açılımı ve izahı, "ilim irfan yuvası" anlamına gelmektedir) merkez kampüsünün o ihtişamından çok fazla payını almamış, öğrenci profili itibari ile de "amman bizim çocuk güzelce okusun ve devlet kapısına kendisini atsın" sağlamcılığı ve mantığında olan ebeveynlerin çocuklarının tercihlediği fakültemiz.
  ama 1999 yılından bu yana hızlı bir büyüme gösterdiği bilgisi de kulaklarımıza gelmektedir. 99 sonrasında orada olanlar da bu boşluğu dolduruversinler canım

  fakülte ile ilgili bilgi için bkz:
  http://www.fatih.ktu.edu.tr/
  edit: imla
 • halen daha bir adım ileriye gidememiş olan bir üniversitenin geri kalmaya mahkum olan fatih kampüsü isimli yerleşkesinde eğitim öğretim sunan fakülte. ibrahim özen isimli rektörün eseridir şu anki vaziyeti.
 • bildiğin gettodur.yokuşunu,küçüklüğünü,sosyal hayat olmayışını geçtim.hocaların yüzünden bile -küçük bir azınlığı tenzih ederim- anlayışsızlık akan fakültedir.daha çok fırın ekmek yemesi gereken fakültedir.çok sevdiğim trabzon'da ''yok hacı beklediğim gibi değilmiş'' şeklinde yorumları sıkça duyabileceğiniz fakültedir.blok güvenliğinin ''bak yukarda kamara var yassak oğlum yassak püsküvüt sokamassın'' şeklinde uyardığı fakültedir.ama ben trabzon'da okuduğum için gayet mutluyum o ayrı.ha birde,''bu sene hamsi festivali merkez kampüsten sonra buraya gelmedi ne iş'' diye veryansın ediyorum.evet ettim bile.
 • köpeklerin hegemonyasında olan fakülte. köpek derken bildiğimiz köpek.
  cidden korkmaya başladım, böyle devam ederse fatih köpek eğitim fakültesi'ne dönüşecek
  huzur vermiyorlar arkadaş.
 • bezdirici bir yokuşa sahip, köy havasına sahip bir fakültedir. ayrıca iletişim fakültesi de bu fakültenin içindedir. iletişim fakültesinin ne işi olur ki eğitim fakültesinin içinde? iki tane uyduruk kantini var. evet bu fakültede okuyorum ve pişmanım.
 • yerleşim olarak tam bir facia olan fakültedir öyleki ne trabzondadır ne akçaabat ikisinin ortasında bir köydedir.köy diyince abartmış sayılmam zira kampüsün üst kapısından çıktığınız an tezek kokularıyla iç içe olacaksınız fakat bu fakültenin türkçe eğitimi bölümü öğrencilerinin prof. dr. nazan bekiroğlu gibi bir hocaları vardır enkazın içinden yükselen bir çiçek misali..
 • bulunduğum 4 sene içerisinde pekte hoş olmayan duygularla andığım sonunda mezun olup gideceğim için mutlu olduğum fakülte

  aslında olay birazda trabzon ve trabzon insanında bitiyor şimdi oraya hiç girmemek daha doğru olacak
 • bitirmeme yarım dönem kaldı. kendi çabalarım dışında sağolsun bana bir şey katmadı bu süre zarfında. hiç özlemeyeceğimi falan düşünürdüm ama geçen gün dolmuşla akçaabat'a giderken şöyle bir bakınca bi yüreğim burkuldu "ulan bu okulu bile özleyecem" dedim içimden. kolay değil yani dersin olmadığı gün bile okulda olur o kırmızı kantin'in çayını içerdim. bu sene biraz bozdu ama önceki senelerde trabzon'un açık ara en iyi çayını bizim kantin yapıyordu.