şükela:  tümü | bugün
 • rtük başkanı.. bugün itibarıyla rtük'ün internette herhangi bir şekilde engelleme yapmayacağını, sansür koymayacağını, aksine yurdumuzda internetin gelişimi ve önünün açılması konusunda çalışılması gerektiğini açıklayan başkan..
 • istanbuldaki patlamalar sırasında infial yaratacak, yanıltıcı, korkutucu ve bir hekimin bile zor kaldırabileceği kanlı görüntüleri ve haberleri birbirleriyle yarışarak gerek yazılı gerek görsel basından fütursuzca, hatta sanki çok iyi bir halt yemiş edasıyla veren medyayı az önceki basın toplantısı ile uyaran kişidir. aslında çok basitçe, sadece ve sadece ahlak ve vicdan gibi meziyetlerle bireysel otokontrol ile kısıtlanması gereken, vicdan süzgeçine takılıp önümüze gelmemesi gereken görüntüleri kurallarla denetimlerle engelleme çabasındadır. ha yoksa bu meziyetler kural koyup denetlemekten başka çare yoktur elbet.
 • çalışma hayatına, halkla ilişkiler, yayıncılık, tv film yapımcılığı konusunda, profesyonel danışman olarak başlayan, karaca,1991 yılında, ticari bazda, ilk özel televizyon olan, flash tv'nin kuruculuğunu yaptı.serbest gazete ve yorumculuk görevlerinde de bulunan karaca, 08/11/1995 yılında rtük üyeliğine seçildi. 29/05/1996 ve 05/12/1998 tarihlerinde başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. rtük üyeliğinin yenilenme döneminde , 30/05/1998'de , rtük üyeliğine yeniden seçilen fatih karaca , 04.06.2002 tarihinde de rtük başkanı oldu. karaca, 08/06/2004 tarihinde yapılan seçimde rtük başkanlığına yeniden seçildi.
 • televizyonların reyting kaygısı olduğu tespitini bugün yapmış olan üstün zekalı rtuk başkanı. yapılan yayınların çoğu sabun köpüğüymüş. yarın birgün televizyon ve gazetelerin çoğunun sadece birkaç medya patronunun elinde olduğunu da fark ederse halimiz duman olur.

  (bkz: ayakta alkışlamak)
 • ntv'nin magazinsel bir dönüş yaptığını iddia eden ve bundan rahatsız olduğunu belirten rtük başkanı.
 • an itibariyle, halıhazırda cılkı çıkmış reality show'lara, ödülü para olan aile kurma yarışmalarına vb. programlara bir dur demenin zamanını geldiğini söyleyen kişi.
  geldi de geçiyordu zaten.
 • trabzon da bildiri dagitanlara linc girisimi'ne zemin hazirlayan bazi yerel kanallarin yalan yanlis yayinlari ile ilgili konustugunu duymadigim, oysa ki üzerine vazifeymis gibi "ekrana bayrak asin" diyen, asil isini yapmayan bürokrat.
 • su sıralar başkent üniversitesi'nde iletişim fakültesinin bilgi ve iletişim hukuku dersini veren kişiliktir. konuşmak isteyen, tek kelimelik sorular sormak isteyen öğrenci bünyeleri bile koca amfinin tamamı dolu en arka sırasının en ortasında oturmasına rağmen kürsüye çıkarmakta, can sıkmaktadır.
 • ahmet kekeç 'in genel yayın yönetmeni olduğu ve tmsf'den tasfiyesi sonrası akp hizmetine geçen star gazetesi'nin medya grup başkanı.
 • yanlışlıkla tmsf'ye tayin edilmiş, kurumun statüsü nedeniyle de görevinden alınamayan zat.

  http://www.hurriyet.com.tr/…47.asp?gid=229&sz=56799
  http://www.hurriyet.com.tr/…74.asp?gid=229&sz=89715