şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 23 ocak 1959 yılında nedim korkmaz başkanlığında selahattin ulusoy, selahattin allıoğlu, murat yunce, rahmi çokdeğerli, doğan üçok, neşet tanrıdağ, şükrü araman, erdal doğruyol, ve orhan çıtak tarafından tüzüğü hazırlanarak kırmızı/siyah renklerde karagümrük spor kulübü kurulmuştur.
 • yıllar evvel birinci ligte oynarken tuttuğum takımı yendi diye küfrettiğim takım. o sene küme düştüler, bir daha da toparlanamadılar...
 • kyoto, bunlara sponsor olan japon isimli karaköylü elektronik firmasının ismidir.
 • bu sezon şampiyon olarak 2.lig a kategorisine yükselmiş takım. üstü açık otobüsle yaptıkları turdan öğrenmiş olduk.
 • kırmızı-siyah'lı takım.
 • sampiyonluk kutlamalari cercevesinde (sampiyon oldugu lig 2.lig b kategorisidir) taksimde konvoy halinde gezerken onumde duran motorsikletli ciftin bayan olanina "sissst yavruuumm" seklinde laf atacak kadar centilmen taraftara sahip kluptur ayrica...
 • akp iktidarinda, birinci lige yükselmesinin sürpriz olmayacagi takim..
 • 2004-2005 sezonu itibariyle şampiyon olarak geldiği 2.lig a kategorisinden sonuncu olarak düşmüş takım
 • karşıyaka spor kulübü ile güçlü dostluk ilişkileri olan bir camia. bu dostluk ilişkisinin nereye dayandığını pek kimse bilmez, herkes "abilerimiz zamanından beri bu böyle" der sıyrılır. zaten tribün dünyasında sadece dostluk ve düşmanlık vardır, bunun gerekçesi değil.

  es keza seyircili oynanan karşıyaka - karagümrük maçlarında (ki pek nadir olur bu durum. zira iki takım taraftarının da sicil parlaklığından ötürü, lig boyunca birinden birinin cezasız olduğu hafta sayısı zaten üç-beştir, o da bu maça denk gelmez. ya tarafsız sahada, ya da seyircisiz oynanır maçlar) iki takım taraftarları maça beraber girer, karışık oturur. atkı, bayrak takası yapılır. sahalarda görmeye harbiden alışık olmadığımız sahneler yaşanır. karagümrük gol atar karşıyaka sevinir, karagümrük bunun üzerine kaf-kaf çeker. maç öncesi ve sonrasında beraber içilir. göztepe'ye, bursa'ya, eskişehir'e küfredilir. deplasman otobüsü şehir çıkışına kadar uğurlanır falan. böyle bir ortamda geçen maçta futbolculardan en az ikisi kırmızı kart görmeyi başarır. profesyonellik midir, acemilik mi bilinmez ama enteresandır. öte yandan futbol terörü diye bas bas haberler yapan medya bu karagümrük - karşıyaka kardeşliğini görmezden gelir.

  karagümrük seyircisi, yine seyircisiz oynama cezası aldığı bir maçta takımını maçın icra edildiği kasımpaşa stadının civarındaki apartmanlardan birisinden, rakip takım kalecisinin gözüne iki metrelik bir ayna tutarak desteklemişti. bu hadise eminim ki sözlükte bir yerlerde vardır. lakin açan kişi eyüp kalecisi naci ve ayna olayı gibi bir başlık açmışsa bunu bulamamak da mümkündür.

  bu haftalık da bana ayrılan yerin sonuna geldik. sözlerime, dostluğu abartan bu iki güzide camiayı allah düşman etmesin diyerek son vermek isterim,

  esen kalın...

  şaka len şaka. istediğin kadar yazabiliyorsun burda, yer sınırı-istiap haddi falan yok. anlatacaklarım bitti. bye.
 • zeytinburnuspor ile ezeli bir rekabet icinde olan futbol klubu.. semtin duvarlarinda 'ne yunani ne rumu en buyuk dusman zeytinburnu' seklinde yazilar gorulebilir..