şükela:  tümü | bugün
 • ?@cooperovic ? kullanıcı adıyla twitter'da takip edebileceğiniz gezgin. kesfetmek.com diye bir bloğu var.
  şu ara guatemala'da geziyor.
  bildiğim kadarıyla marmaris'te kuyumculuk yapıyor. sezon bitince yanı kasım ayı gibi dükkanı kapatıp dünyayı geziyor, mayıs ayında tekrar işbaşı... neyse sonuçta pek güzel bir yaşam, özgür ruh.
 • yeni moda tırt gezginlerden.

  binlerce kilometre yolu ev-iş ikilisi arasında ömrünü tüketen insanlar da yapıyor. deneyimlerini içselleştirip ilgi duyduğun alanlarda derinlik kazanmadığın sürece ne farkın var bir binek arabadan?

  umut yıldız isimli astrofizikçinin twitter'da yazdığı ''tek çözüm #bilim arkadaşlar, işimize bakalım, dünya insanı olun, başka kurtuluş yok.'' tweet'ine kendince otuzbirci, elleri nasır tutmuş, kimsin lan sen, mikroskop alıp bilim yapıcam gibi cevaplar verdi az önce.

  ''sen geziyorsun, insanlar da gezsin diye blog açıyorsun; adam bilim yapıyor, insanları bilime yönlendiriyor, ne var bunda amk'' yazınca tavrımdan dolayı block'ladı beni, ühühühü.

  komiklik olsun diye perukla çekilmiş fotoğrafları, soytarılık yaptığı videoları olan birinin gördüğü şehir kadar çalışması olan genç bir bilim insanına hakaret etmesi özgürlük kavramını sorgulatıyor işte.

  bir de umut'u karşısına alıp konuşamayacağını iddia edip geri zekalı demiş, girip baksana hakkında yazılanlara filan, kötü herhangi bir şey var mı?

  gezilerini internette araştıracak insanların görmesi için seninle alakalı her yere yapıştıracağım bu entry'i.

  utan, utan.

  üreten insana da saygı göster.

  sonra ne bok yersen ye.
 • twitter'da en sevdiğim kişilerden biri.
  gezilerini, spontane yaşamasını ve yaşadıklarını içten gelen dil ile anlatmasını seviyorum. bir de komikli, arada atar da yapıyor ama ben ona da gülüyorum.

  dünyaya başka bakıyor sanki.
 • fatih koparan; ilginç bir adam, fotoğrafçı ve seyyah. adamın gittiği yerlere şeytan dahi gitmeyi bir tarafa bırakmış. bir bakıyorsunuz afrika'da ilkel bir kabileyi ziyaret ediyor, bir bakıyorsunuz yağmur ormanlarında, bir bakıyorsunuz bolivya'da insan ayağının değmediği bir coğrafyada, bazen arjantin'de bir buzulun üzerinde.
  seyahat dediğimizde genellikle insanlar kentleri gezmeyi düşünüyorlar ve dünyayı keşfettiklerine inanıyorlar. dünya üzerinde kentlerin dışında da bir yaşam var. bu adam hem kentlerde olan yaşamı hem de kentlerin dışında vahşi doğanın içerisinde olan yaşamı gözümüze gözümüze sokup kışkırtıcı bir tavırla hayatımızı sorgulamamıza neden oluyor. yazılarını da kesfetmek adlı seyahat bloğundan paylaşıyor.
 • şu an haluk levent ile birlikte bi şeyler yapıyor ama bakalım. gezgin kişi.
 • bir afrika'da bir el salvador'da ortaya çıkan seyahat hızına internet ortamından bile yetişemediğim bir adam. nefis fotoğraflarla twitter'dan eğlenceli bir şekilde gezilerini anlatıyor.