şükela:  tümü | bugün
 • ?@cooperovic ? kullanıcı adıyla twitter'da takip edebileceğiniz gezgin. kesfetmek.com diye bir bloğu var.
  şu ara guatemala'da geziyor.
  bildiğim kadarıyla marmaris'te kuyumculuk yapıyor. sezon bitince yanı kasım ayı gibi dükkanı kapatıp dünyayı geziyor, mayıs ayında tekrar işbaşı... neyse sonuçta pek güzel bir yaşam, özgür ruh.
 • twitter'da en sevdiğim kişilerden biri.
  gezilerini, spontane yaşamasını ve yaşadıklarını içten gelen dil ile anlatmasını seviyorum. bir de komikli, arada atar da yapıyor ama ben ona da gülüyorum.

  dünyaya başka bakıyor sanki.
 • fatih koparan; ilginç bir adam, fotoğrafçı ve seyyah. adamın gittiği yerlere şeytan dahi gitmeyi bir tarafa bırakmış. bir bakıyorsunuz afrika'da ilkel bir kabileyi ziyaret ediyor, bir bakıyorsunuz yağmur ormanlarında, bir bakıyorsunuz bolivya'da insan ayağının değmediği bir coğrafyada, bazen arjantin'de bir buzulun üzerinde.
  seyahat dediğimizde genellikle insanlar kentleri gezmeyi düşünüyorlar ve dünyayı keşfettiklerine inanıyorlar. dünya üzerinde kentlerin dışında da bir yaşam var. bu adam hem kentlerde olan yaşamı hem de kentlerin dışında vahşi doğanın içerisinde olan yaşamı gözümüze gözümüze sokup kışkırtıcı bir tavırla hayatımızı sorgulamamıza neden oluyor. yazılarını da kesfetmek adlı seyahat bloğundan paylaşıyor.
 • şu an haluk levent ile birlikte bi şeyler yapıyor ama bakalım. gezgin kişi.
 • bir afrika'da bir el salvador'da ortaya çıkan seyahat hızına internet ortamından bile yetişemediğim bir adam. nefis fotoğraflarla twitter'dan eğlenceli bir şekilde gezilerini anlatıyor.
 • sosyal medyada en uyuz olduklarım listesindeki kişi. başkaları yüzünden önüme düşüyordu, sessize alıp tam olarak olmasa da kurtuldum büyük ölçüde. ukala, saygısız, kendini üstün gören ama kültürsüz birisi. bir ara instagram bunun memesi görünen kadın fotoğraflarını kaldırdıkça "beni kim ihbar ediyor? hangi çağdayiz, eserlerim sansüre uğruyor" diye yırtınıp kamuoyu oluşturmaya çalıştı ama sonra hesaplarını kapatıp geri mi açtı nedir. ınstagram / facebook kuralları çok açık, çocukların da kullandığı bu sitede meme ucu, cinsel organ görünsün istemiyorlar, sen kalkıp "bunlar afrikalı, insan değil, belgesel sayılır" anlamı çıkacak şeyler yazdın ama boşa tabii ki.

  edit: kankaları tarafından "sansürcü pezevenk" diye suçlanmışım. köpeklere cevap vermiyorum.
 • sansürcü pezevenklerin uyuz olduğu kişi.

  adam memeden tahrik olan orospu çocuklarını ifşa etti, ortalığı aya kaldırdı diye eleştiriliyor çok garip gerçekten. sen hiçbir bok yapma adam hakkını arıyor, sansüre karşı çıkıyor diye eleştir. yav git burdan.

  adam gibi adamdır, tanımam etmeme. yazdıkları ve genel kültürü ortadadır. gidip gördüğü yerlerden selfie çekmez, oranın tarihi hakkında bilgi verir. gir demet akalın takip et sen amk.

  neyse sitesi için adres ektedir.

  http://kesfetmek.com/
 • instagram ve twitterdan takip ettiğim gezgin biri. başından geçen olayları kendine has samimi bir dille yazıyor doğrusunu söylemek gerekirse ben yazılarını başarılı buluyorum tabii kişiden kişiye değişebilir ama bence çektiği fotoğrafları ve yazdığı yazılar gayet başarılı.
 • bu adamın gittiği gezdiği ülkelerin bir kısmının linkini aşağıya bıraktım.
  bu adam ingilizce, norveççe, danca, isveççe, ispanyolca bilir, rusça, almanca, arnavutça dillerinde günlük hayatını idame ettirecek üç beş kelime bilir.
  elinde bir fotoğraf makinesiyle kendi parasıyla dünyayı gezer.
  adam götünün üzerinde oturup ahkam kesmek yerine hayatını dünyayı öğrenmeye adamış. bir ülkeye gittim demek için gitmiyor, gittiği ülkelerde haftalarca, aylarca kalıyor, belgeselerde göremeyeceğiniz kültürleri buluyor, fotoğraflıyor, bloğunda yazıyor.
  yaşamın amacını keşfetmiş ve bu keşfinin tadını çıkarıyor.
  ben sadece keyifle izliyorum.
 • yakın zamanda stazburg’tan da yolu geçmiş, muhabbeti epey keyifli gezgin. yolu açık olsun.