şükela:  tümü | bugün
  • resmi olmayan sonuçlara göre tunceligrad belediye başkanı olmuş büyük insan.
  • sanırım hayatında küçük bir yerleşim merkezinde yaşamamış kişiler; "küçük bir yerleşim yerinde ücretsiz ulaşıma gerek yoktur" diyerek fikir beyan etmişler, 3000 kişinin yaşadığı yeri baştan başa yürüsen 15 dk. sürermiş. peki arkadaşım ücretsiz ulaşımın orada yaşayanların şehir merkezine ya da diğer ilçelere gitmesi için düzenlenmiş olabileceği hiç mi aklına gelmedi?
  • türkiyede sosyalizmin=kürtçülük olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. yazık.
  • tunceliyi alması ile gözleri bundan sonra kendisine çevirecek başkandir. ilçesinde yaptıkları ile bir kalkınma modeli getirdi aynısını il bazında yapabilirse doğu anadolu için çok farklı bir gelecek seneryosu yazılabilir. ekonomik anlamda kendini doyurabilen, üretip kazanan, dolayısı ile merkezin yatırımlarını beklemeden yatırım yapan, halkı refah olarak yükselten bir yapı bölgede ki terör olaylarının azalmasını sağlar. bu bakımdan benim merakımı uyandıran bir seçim sonucudur. bekleyip göreceğiz. umarım bölge halkı için en iyisi olur
  • gerçekten amacını anlayabilmiş değilim.

sen türkiye cumhuriyeti gibi milliyetçiliğin, dindarlığın prim yaptığı; mustafa kemal atatürk gibi bir adamın partisinin bile ana muhalefet olarak kalabildiği bir ülkede komünizm gibi gerçekten hem milliyetçilerin hem dindarların hem atatürkçülerin sevmediği, desteklemediği bir siyasi düşünceye sahip olarak koskoca bir ilin belediye başkanlığını kazanmışsın.

bu başarını sürdürsen, işini iyi yapmaya devam etsen belki türkiye'de yüz binlerce kişiyi komünist yapacaksın. belki milyonlarca kişiyi. belki tkp meclise girecek. belki bundan 10 yıl sonra ülkenin siyasi atmosferi değişecek, bakan falan olacaksın. siyasi düşünceni sadece türkiye geneline değil, bütün dünyaya yansıtma fırsatı bulacaksın.

ama sen ne yapıyorsun? 100 senelik tartışmalara giriyorsun. durduk yere kendi potansiyel büyümenin önüne ket vuruyorsun. normal şartlarda genişleyebileceğin, komünizme "düşman" olmayan insan sayısı 10 milyon insansa şimdi bunu yaparak 1 milyona düşürüyorsun. ne gerek var?

tunceli gitti dersim geldi. ne oldu? ben ne oldu söyleyeyim. komünizm bu topraklarda bir daha zor şans bulur. o oldu. kendi siyasi düşüncenin büyümesini durduk yere en az 50 sene geri attın. bundan sonra yaptığın her iyi hamle, bu isim değiştirmenin gölgesinde kalacak.

gerçekten biraz akıl izan ya.
  • ovacik icin yardim gibi biseye niyetlendim, telefonla zor bela ulastim kendisine. konuyu konustuk, super destek verdi. harika bi herif, kalender, rahat, esprili...

surec esnasinda tekrar gorusmemiz gerekti zaman zaman. ariyorum ariyorum yok...
    +ovacik belediyesi
    -fatih baskanla gorusecektim
    +kim ariyor?
    -delfi ben
    +ya delfi hanim az once cikti.
    -nereye cikti? ne zaman gelir?
    +valla tarlaya gitti, artik bugun gelmez...

defalarca bu diyalogu yasadik...

sekil olsun diye cikmiyor o haberler yani. herif hakkaten paso koyluyle tarla capaliyor, hasat ediyor. bizzat biliyorum.
  • ismail küçükkaya: "bütçeyi nasıl kalem kalem açıklayabiliyorsunuz?"

fatih mehmet maçoğlu; "çalmazsanız açıklayabiliyorsunuz."
  • tarih yazan adam. insanlık tarihi boyunca anadolu’ya komünizmi getiren ilk lider!

edit: terzi fikri’ye de selam olsun. 79-80 yılları arası yaklaşık 9 ay ordu’nun fatsa ilçesinde belediye başkanlığı yapmış ve askeri müdahaleyle indirilmiş türkiye’nin sosyalist ilk belediye başkanı.

edit 2: şeyh bedrettin de anadolu’da sosyalist devrim yapmaya çalışan ancak başarısız olan bir alim.

(bkz: sosyalizm ile komünizm arasındaki farklar)
  • sanırım icraatle kazanan tek belediye başkanı.
  • şu an türkiye de 81 il içinde kazanmasını canı gönülden istediğim tek kişidir

edit; kırklareli kesimoğlu da 2. sıradan listemde idi yazmamışım :) chp nin mallığı az kalsın bu adama da kaybettiriyordu