şükela:  tümü | bugün soru sor
304 entry daha
  • fatih mehmet maçoğlu şu an hdp'ye karşı desteklenen biridir. kendisi devletin komünist hayranı olmadığını, amaçlarının hdp'nin önünü kesmek olduğunu ve bu sebeple de basında ön plana çıkartıldığını anlamıyor mu gerçekten? türkiye cumhuriyeti'nin kuruluş yıllarında komünist partisini kurarak devrimcileri avlayan da yine aynı zihniyetti. 31 mart öncesine kadar "komünistliğinden" dolayı sistematik bir şekilde zayıflatılmaya çalışıldığında her zaman yanında olan güç birliğinin şimdi karşısında olmak ne demektir? maçoğlu dersim belediye başkanı iken görevden alınarak yerine kayyum atansa ve bu yolla ona oy vermiş olanların oyları ve düşünceleri sıfırlanmış olsa ve hemen arkasından bu seçimlerde hdp, maçoğlu'na rakip çıksa ben bir hdp çalışanı olarak en başta hdp'yi eleştirirdim. ama tam tersi oldu. hakarete varan sözler söyleyenleri de bir kenara bırakarak siyasi etik yüz suyu hürmetine kendisine "ayıp olmuyor mu, devrimci ahlak böyle bir durumda dayanışmayı mı yoksa rekabeti mi gerektirir?" sorusunu sormak istiyorum.
  • komünist değilim, hdp'den hoşlananmam, kürtlere uzağım, sağ refleksli türkoları sever, patriotic bir çerkesim...

fakat tüm ideolojileri ve siyaseti kenara bıraktığınızda iyi bir adam bu.
  • demokratik hakkını kullanarak aday olmuştur. bu durumda hdp’ nin devrimci duruştan, devrimci ahlaktan dem vurarak sızlanması komiktir. zira hdp sadece seçim zamanlarında devrimciliği hatırlayan, mikro milliyetçi bir partidir. hdp’ nin devrimcilikten bahsetmesi için önce çoook sevdiği, gurur duyduğu ypg ‘ nin amerikan bayrağı altında takılmasını eleştirmesi gerekir.
    fatih mehmet maçoğlu bu ülkede sosyalizme dair umutlanma sebebimizdir.
  • devrimci ahlak da daha önce pkk'nın üyelerini öldürdüğü kitleselleşememiş partileri kendine biat ettirdikten sonra pkklıların çıkıp bu adamı tehdit etmesini gerektirirdi zaten.

uzun uzun yazınca, bazı sizin bahane kullandığınız gerçekler de sizin demokrat ya da ahlaklı olmadığınız değişmiyor. bunun için mustafa kemal'in rusya ile müttefikken kurdurduğu komunist partiye kadar gitmeye gerek yok.

akp, hdp'yi kurmayı bdp'ye teklif edecek kadar bdp ile aynı yolun yolcusuydu. şimdi nasıl bdp akp'ye karşı muhalefete eskiden muhalefet değilsiniz diyordu. akp'ye muhalefet yapınca kendini muhalif sanmak , bdpliler de bunu muhalefete nasıl ifade ediyorduysa, aynı şekilde, akp de hdp'nin hoşuna gidecek şekilde ovacık belediyesine çökmedi.

burada da hdpliler bunu itiraf edemiyorlar, kooperatifler için "biz yapsak izin vermezlerdi"den tut, hani dayanışma diye utanmadan ağlamaya kadar gidiyor iş. benim açımdan hdp, birçok belediyede, bu hendek olaylarına göz yumduğu an bitmiştir. alın size argüman, hatta akp sizin belediyelere de kayyum atar diyerek haklı çıktığınızı dahi sanabilirsiniz. ama bir gerçek değişmiyor, hiç kimse herhangi bir partiden aday olmak ya da olmamak zorunda değil.
  • başarıları ortadadır. dayanışmak istiyorsa hdp kendisini destekleyebilir.

istemiyorlarsa da kimin hakkıysa o alır.
28 entry daha