şükela:  tümü | bugün
1601 entry daha
  • tunceli'li üniversite öğrencilerini kimse zorla tutup tarlaya götürmemiştir. üniversite içinde gönüllü olarak gidip tarlada çalışmak isteyen öğrenciler engellenmemiştir sadece.

ultra süper sonik son teknolojik neo-liberal politikakalar sayesinde en temel ihtiyaç olan gıda kimileri için alınamaz hale gelmiş ama buna en iyi çözümü yüzlerce yıllık kooparatifleşme ile bulunmuş.

öyle beylik laflarla ancak çomar kesim kafalanır.

hayır memleketim "anarşistlerine" de bayılıyorum. tek satır bakunin okumamış ve hatta kim olduğunu bile bilmeyen, ortamlarda sırf aykırı görünmek için önüne gelen ben anarşistim diyor. derli toplu hiç bir fikri savunmuyor olmanın omurgasızhafifliği ile önüne gelen bok atıp aykırılık kasıyorlar.
  • sözde barış ve kardeşlik adına organize ettiği rafting şampiyonasının emniyetini sağlamak amacıyla görev yapan iki uzman çavuş bugün tunceli’de şehit oldu. iki asker de halen hastanede can çekişiyor. kendisi ne hastaneye, ne cenazeye gitmiş ne de sosyal medya üzerinden bir başsağlığı dileğinde bulunmuştur.
    tanım mı: komünist kisvesi altında pkk tarafından davar gibi güdülen piyon. cihangir romantiklerine göre nohut fasulye komünisti.
1 entry daha