• yüz verdin ayıya, geldi sıçtı halıya
  • sözlükteki pembe götlü romantik ulusalcı kesimi kızdırmış komünist başkan.

halbuki kendisini en başından beri takip edenler bilir ki hep “dersim” ifadesini kullanır.

zaten kayyumdan önce de hdp’li belediye dersim’i kullanıyordu.

dersim’de tkp seçildiğinde sevinçten çığlık atan kişiler bir de bunlar amk.
  • (bkz: komik)
  • kayyumu atayın da aklı başına gelsin. affedersin de sen kimsin bu ülkenin bütünlüğüne zarar vermeye çalışırsın?

edit: ben şu detayı kaçırmışım ki asıl mesele bu olmalı bence:
    “ilimizde yaşayanların türkçenin yanı sıra zazaca ve kürtçe konuştuğu göz önünde bulundurularak belediye hizmetlerinin ilde yaşayanların ihtiyaçları doğrultusunda zazaca ve kürtçe dillerinde de yürütülmesi oy çokluğuyla kabul edildi.”

adam kafasına göre devlet kurumlarındaki resmi dili değiştiriyor, yani “devlet dili”ni. birinin bu adama, ülkede tek bir devlet dili olduğunu hatırlatmalı. demek ki, bu adamın eline biraz güç geçse “türkiye” diye bir şey kalmayacakmış. savcılarımızı göreve davet ediyorum!
  • köyülere hak tanıyarak toprak reformlarıyla feodaliteyi bitirmek için gelen genç cumhuriyeti isyanla karşılayan ve ağzının payını alan eşkiyalara, belediyeye dersim ismini resmi olarak koyarak selam çakmış başkandır. komunist düşmanlığını, feodaliteyi, ağalığı marabalığı savunan isyancılara selam çakan komunist başkan da ancak türkiyede olabilir.(bkz: sadece türkiyede yaşanabilecek olaylar)
  • hayatımızda ilk defa komünist görüyoruz. 19 mayıs mı kutlamaz, dersim mi yapar; yapar. bakalım daha neler göreceğiz? biraz izin verin ya hu. insanlar seçmiş.
  • hayal kırıklığına uğratmış tunceli belediye başkanıdır. eh be maçoğlu, seni seçtiklerinde hdp seçilmedi diye sevinmiştik bir tuncelili aile olarak. ne farkın kaldı şimdi onlardan?
  • güya özyönetim ilan ediyor aklınca. tez vakitte kayyum atanması dileğiyle.
  • türkiyede sosyalizmin=kürtçülük olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. yazık.
hesabın var mı? giriş yap