• afrin’ de kahramanca çarpışarak şehit düşen astsubayımızdır.

silah arkadaşlarını korumak maksadıyla yanlarına düşen bombayı eline alıp uzaklaştmış ve sayesinde onlarca silah arkadaşı kurtarmış ancak yakınına başka bir bomba düşmesi ile şehit olmuştur.
    henüz dört aylık evliyken şehit düşmüştür.

baş sağlığına giden düğün fotoğrafçısının kenya’da şehidimiz fatih mehmethan adına bir su kuyusu açtırmak istiyoruz demesiyle eşi gamze hanım’ın “bir operasyonunda su bulamayıp hayatta kalmak için çamurlu su içmek zorunda kalmışlar. açtıralım, oradaki çocuklar kana kana su içsin” diyerek içimizin bir daha parçalanmasına ve haklarını asla ödeyemeyeceğimizi düşünmeme sebep olmuştur.
  • eşinin paylaşımlarını gördüm bugün.
    bu kadar büyük bi acıyı nasıl taşır insan.
    ben dış kapının dış mandalı olarak gözyaşlarımı tutamıyorken o kadın bu acıyla nasıl yaşıyor? annesi babası kardeşi nasıl yaşıyor?
    şehit düştüğü topraklardan gelen bir avuç toprak ve bir zeytindalıyla nasıl hayatlarına devam ediyorlar?

umarım bu yitirilen canlar boşa değildir.
    nur içinde yat, fatih mehmethan.
    allah tüm ailesine sabır ve dayanma gücü versin.
  • şehit oluşunun sene-i devriyesi.
    mekanı cennet olsun.

eşinin yaptığı paylaşımı hatırlayanlar olacaktır, yürek dayanmaz...4 aylık evli idi şehit olduğunda. 4 ay önce evlenirkenki fotoğrafları, eşi tekrar canlandırmış. koca bir eksikle...

1 2 3 4
  • eşinin bi başına hatıralarını ayakta tutması çok dokundu içime.ınsan her şey ile iyi kötü mücadele ediyor da özlem çok zor bir sey .bir de bi daha görmeyeceğini bilmek,bi daha sesini duymayacağını,kokusunu alamayacağını bilmek aklını kaçırtır insana. bu yürekli kadın hayatının kahramanı ile her gün yeniden tanışır gibi her zaman aynı yoldan geçer gibi her an ona gülümser gibi yaşıyordur.ne kadar üzülsek az ölüler her evden ,herkesten bir seyler alıp götürüyor .kimse bir daha asla aynı kalmıyor.
  • mahallemizin çocuğuydu. şehitlerimiz arasında yerini almış. mekanı cennet olsun. allah rahmet eylesin. .
    "ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker... gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer"
  • eşi hanımefendiyi izledim bekir develinin programında.
    nasıl güzel insanlar, nasıl hayran kaldım, göz yaşlarım üzüntüden değil hayranlıkla, şükürle aktı.
    ne güzel kulların var allah’ım elhemdürillah. subhanallah bir şehid eşi olmak büyük şeref, allah daha da kolaylaştırsın yaşamını.

kendi yaşamımı tefekkür ettim. şehid olmuş güzel ahlaklı bir eş büyük bir lütuf. kendisi burayı okuyorsa eğer derin bir saygı duyulacak ve özenilecek bir kaderi olduğunu, bazı kadınların onu öyle gördüğünü bilmesini isterim. ben de çekmeköydeyim bir gün karşılaşırız belki hasbihal ederiz.
  • mahallemizin sehidi, onlar var ki biz de variz, allah rahmet eylesin tekrardan.
  • afrin şehitlerimizden. mekanı cennet olsun. minnettarız. unutmayacağız. adı yaşayacak. afrin teröristlerden ele geçirildiğinde seni anacağız yiğit!
  • nur içinde yat sen!
  • bugün eşinin yaptığı paylaşımlar ile milyonlarca insanı tekrar ağlatmıştır.
    biz sadece ölüm yıldönümünde hatırlarız ama bir an bile unutmayan eşler, anneler, babalar,kardeşler ve çocuklar var.

hani çeşmenin başında oynarken gökyüzüne bakıp baba diyen şehit kızı vardı ya işte ben eminim ki babası kızını izliyordu o an. kim bilir belki fatih mehmethan'da eşini görmüştür.
hesabın var mı? giriş yap