şükela:  tümü | bugün
 • hem taklitci hem de duduk parodilerin adami.abarta abarta yaotigi insanlarin gercek hayatta etten kemikten varolmasi onun gozlemlerinin mi talihinin mi sonucudur bilemiyorum.
 • fatih mühürdar'ın "diskoda bu gece", "bir delinin hatıra defteri" diye iki tane parçasını hatırladığım "albüm"ü wardır, numaraları aklımızdan silinmiş ama bizim yaşımıza göre aklı başında taklit yapan ilk isimlerden biridir.
 • uzun süredir ortalarda gözükmeyen bir zamanların taklit ve güldürü ustası.kanal ve komedyen sayısı arttıkça heralde onu da birçok eski dost gibi unuttuk.
 • kendisi öztürk serengil''in sunduğu bir 'star' yarışmasında (bugünün popstar'ı gibi düşününüz) keşfedilmiş, ardından piyasadaki ibiş boşluğunu doldurma misyonuyla her önüne gelen işe el atmıştı. oyunculuk deseniz var, şarkıcılık (ki işi ingilizce uzun hava okumaya kadar götürmüş idi), komedyenlik zaten doğuştan gelen bi hadise, üstüne bi de sunuculuk vs.

  şimdilerde "afyonlu gay katolik taş fırın ustaları geleneksel yılbaşı eğlencesi" gibi organizasyonlarda sunuculuk eder, ekmeğini taştan çıkarırmış, bilemem...
 • 80ler sonunun zorlama komedyenlerinden. 70lerdeki şen bahriyeliler, ateş böcekleri vb rüzgarından sonraki boşluktan dolayı gözümüze sokulmuştur.

  90ların başında ise ibrahim tatlısesin alt grupluğunu yapmıştır. sanırım ören bayan adlı marka o zamanlar iboyla anlaşmalıydı (sana- gülben ilişkisini düşün öyle), tüm yurtta ibo konser verecek fatih abimiz de ibonun öncesinde dansözün ertesinde şovunu yapacaktı. benim ibo meraklısı annem de bu promosyonlardan yararlananlardan biriydi (ki kendisinin bir fiskos örtüsü işlediğini, bir günden bir güne "a oğul kıçın donuyor mu belin üşüyor mu kazak öreyim sana" dedini ne gördüm ne duydum. ama fatih mühürdar sayesinde ev ören bayanın bilmem kaç numaralı iplikleriyle doluydu). neyse uzatmayalım,gittiğimizde dansöz şovunu bitirmiş "tüm zamanların delisi" olarak lanse edilen fatih sahneye çıkmaya hazırlanıyordu (ki konser atatürk spor salonundaydı fakat ortam kuşum aydın'ın kanal 6 televizyonundaki uzun saçlı haliyle kadınların kafasına mikrofonla vurarak icra ettiği ve "allah seni kahretsin cadı karı" dediği kadınlar matinesi gibiydi.). ufacık yaşımda dansözü kaçırdığıma mı üzüleyim yoksa beynimde onulmaz yaralar açacak fatih mühürdar şova mı üzüleyim bilemiyordum. kendisi sahneye çıktı ev hanımlarımızı kahkahaya boğdu. ki o zamandan kelli sakıp sabancı çenesiyle ağır ağır konuşanlardan ehemmiyetle çekinirim. sakıp sabancıydı şuydu buydu derken fatih abi son bombasını patlatıyordu (altın vuruş)... şu anda adını hatırlayamadığım bir gazetecinin taklidini yapıp "ve şu anda afrikanın balta girmemiş ormanlarındayız. ama işte adımımı atıyorum ormana ilk balta giriyor" şeklinde bir espriyle konser öncesi tüm ev hanımlarına neşe saçmıştı. ve sahnesini bitirmişti. ardından gülüm benim şarkısı eşliğinde ibo sahneye çıktı. ama ben bir daha fatih mühürdar'ı unutmadım unutamadım. sonra bir filmde fb atkısıyla sürekli sakıp ağa konuşmasıyla rol yaparken gözüme çarptı fatih mühürdar. anladım ki zaman kendisine hiçbir şey katmamış. ama hakkını yememek gerek zira kendisi ardındanki çokoprens yunus bülbül ile binbir surat atilla arcana yol açmıştır. burdan fatih abiyle sesleniyorum. bugün ekşi sözlükte zamanın ötesinde entry sahibiysem hepsi senin balta esprinden dolayıdır, kayserili sakıp ağa taklidinden dolayıdır. (ulan gene anıyla bitirdik entryi)
 • ilginçtir geçen gün selahattin alpay'la birlikte çırağan'daki yahya efendi dergahı'nda cuma namazına girerken gördüm. "abi özay gönlüm taklidi yapsana!" diye yakasına yapışacaktım, ortama baktım, kaldırmazdı.

  (bkz: sen ne arıyodun orda)
 • mahmut tuncer sacli, koca di$li, tutuk mimikli bir adamdi en son..
  dar kot/beyaz spor ayakkabi ve kuma$ceketin kollarinin kivrildigi donemlerde ye$ilcamda yan rollerde gorduk kendisini..

  can evimden vurdular adli filmde de emrahin kankasi rolundeydi.. en son o zaman gordum kendisini..

  kendisinin 1993 yilinda cikardigi deniz gozlum geladli bir albumu vardir.. albumdeki 3 numarasi $arkisinin ismi bir delinin hatira defteri'dir..
  bu gereksiz detayi kafama iyice kazidigim icin sarip sarmaliyorum efenim kendimi..
 • dişleri itibariyle ilhan irem taklidi yapmaya çok müsaitti, yaptı da. en son rüstem batum show'da.
  ve 29 eylül 2006 ilhan irem istanbul konseri nde ön saflarda görüldü.
 • çocukluğumun penaltıcı abisidir.

  ne zaman sokağın başında görünse, bizden birisi mutlaka kaleye geçerdi. fatih abi de hiç şaşmaz topun başına geçer penaltısını atardı. o zamanların ünlü repliği olan "at bakalım abinin kıllı göğsüne" sözlerini de sarfettiği olurdu.
  "olum biliyon mu, fatih abinin evinde böyle garip garip maskeler var" sözü de kendisini gördüğümüz vakit mutlaka birisi tarafından söylenirdi...

  velhasıl-ı kelam, kendisini çok severdik. hala da severiz...
 • 80'li yılların ortasından sonuna doğru trt ekranlarında komedyenlik yapmıştır. cenk koray'ın stüdyo pazar tarzı programlarında yanık türküler söyleyip, şive ve ünlü taklidi yaparak hafızamıza kazınmıştır. hatta cenk koray konuşurken sırtında ayakkabı boyacısı sandığıyla ve türkü çığırarak stüdyoya dalar espriler patlatırdı.

  ayrıca millî zevzek erkan yolaç'ın evet hayır yarışmasından sonra sıradanlığın popülerliğinde iki numara olan mehmet ali erbil'in değiştir yarışmasını da mehmet ali erbil işi bırakınca üstlenmiştir. direkten dönmüş hamdi alkan olan fatih mühürdar bu yarışmayı orijinal olsun diye "geçiniz" ünlemiyle sunmuştur.

  her daim nohut gibi terlemiş alnıyla, futbolculara benzeyen saçıyla, şoför modeli deri montuyla ve yaşar alptekin tarzı dişleriyle hatırladığım fatih mühürdar aynı zamanda osman cavcı-mehmet ali erbil ikilisinin aritmetik ortalamasıdır.

hesabın var mı? giriş yap