şükela:  tümü | bugün
 • kontrol altındaki medyanın muhalif gazı almak için küçük muhalif haberlerle hareket imkanı tanıdığı kanalın kontrol altındaki sunucusudur sadece. sansasyon yaratacak büyük aymazlıkları değil, gaz alacak, kontrollü muhalif gündem yaratacak haberleri sunan zincirin son halkası aynı zamanda. muhalefet gündemini de birileri onun sayesinde kontrol ediyor.

  bilale anlatır gibi: balık avlarken hani makarayı çekmeden önce bir miktar gevşetirsiniz de avınızı kontrol edersiniz ya. o kontrollü gevşeme fatih portakaldır işte. balık özgür olduğunu zanneder ama sizin kontrolünüzde, siz avınızı çekene kadar özgürdür aslında. bu sayede balık oltadan kurtulamaz. kontrolsüz çekerseniz balığı oltanızdan kaçırırsınız.

  edit: arkadaş ne aktrollüğümüz kalmış ne oktrollüğümüz. bu yazı iki camiaya da dokunduğu için hem chp tayfası hem akp tayfası sarmış bana.
  evet bir muhalifim ancak hepinizin eleştirdiği ama kendinizin de yapmaktan geri durmadığı fanatikliğe uzak bir yazarım sadece. chp, akp ya da mhp yanlısı değilim. o yüzden hepinizin karşısında olmam normal. fanatik değilim çünkü. bugün akp bu kadar güçlüyse bir sebebi de zayıf muhalefettir. muhalefet iktidarın dizginidir çünkü. kılıçdaroğlu chp nin, bahçeli mhp nin yıllardır başarısızlığının yegane sebebidir. eleştirmeye başlanacaksa ilk önce muhalifler kendilerinden başlamalılar. aksak da olsa bir düzen var deyip fanatiklik yapmak yerine aksak yerlerin karşısında durarak başlamalılar. yoksa bu devran böyle gider.
 • a haberin laciverti
 • (bkz: entry nick uyumu)

  oğlum bu kadar da olmaz ya*
 • “birileri çıkmış. portakal mıdır, mandalina mıdır, narenciye midir, nedir; sokağa çağırıyor. sokağa çağırıyor. haddini bil haddini. bilmezsen haddini bu millet patlatır enseni. bu milletle dalga geçilmez. öyle buldun ekranı. bu milleti ekrandan sokağa çağırmak.. sokağa mı çağırıyorsun? işte buyur.. işte buyur..”
 • fatih portakal insandır ilk once. onun da korkuları, kaygıları, hayata dair planları var.

  yağlı ilmek boynuna geçse korkudan altına doldurup ağlayarak sızlayarak yalvaracak olanlar başka idamlık görünce ondan kahramanca sözler ve hareketler yapması beklentisinde oluyorlar.

  tamam karşı taraf muhalefetin gazını alıp kontrol altında tutuyor olabilir, ama bu illa ki portakal'ın gerçek muhalif olmadığı, kripto yandaş olduğu anlamına gelmez.
 • gerçek fatih portakal 1999 yılında ölmüştür, bu gördüğünüz kişi tel aviv doğumlu aktör eliyas kohendir. inanmayan aceleyle yapılmış favori traşına baksın!!!11
 • it denildi açıklamasını desteklemesini istediğim huysuz haberci
 • gazetecilik yapmayınca sözlükte övülen, yapınca da linç edilen ana haber sunucusu.
  yazık bu oktroll camiası ak trollerden daha ayran gönüllü çıktı