şükela:  tümü | bugün
  • okuduğunu anlamayan fatih portakal'ın igdaş'tan yediği muazzam ayar. ayarın akabinde fatih portakal ikinci bir tweet atmış ama bu sefer de igdaş içinde gezdirmiş.
    portakal tweeti
    igdaş'tan ilk ayar
    portakal tweeti
    ikinci ayar

t: baharı getiren ayar. özür dile portakal!
  • ayar falan değildir adam hakkını aramış faturaları paylaşmış bilgisini almış. kaldı ki kişiye haber verilmeden neden sayaçlar değişmekte? fatih'in dediği gibi hadi değiştin neden iki fatura kesiyorsun madem değiştireceksin ilk fatura kesilmeden değiştirir değişim masraflarını da ekler tek faturanı kesersin. maksat dostlar alışverişte görsün. kaldı ki adam haber spikeri diye cebinde ki parasının hesabını yapmayacak değil. hoş normal vatandaş olarak hesabını yapacağımız para da yok ya cebimizde neyse. velhasıl ayar değildir ayar olsa bu başlığı açamazdın bro kapiş?

bir kaç düzeltme editi.
    gelen mesajlar editi: tuvalette kıçını sildiği tuvalet kağıdı azıcık sert olsa burada rezalet başlığı açanlar, gelmişler fatih portakal ayar yedi demekteler. bu yetmezmiş gibi mesaj ile hakaret etmekteler.bir insanın hakkını araması, 15 gün arayla kesilen iki faturasını sorgulamasının nesi kötü anlamış değilim. daha geçen gün uçakta su getirilmedi diye başlık açanlar burada fatih portakal'ı sorgulamakta "hahahaha baksana ne ayar yemiş demekte." yazık lan size valla yazık.
  • keşke fatura gün sayısını okusaydı. biri 15 günlük diğeri 17 günlük. yıllardır yapılan rutin bir uygulama. benim de başıma geldi. ayrıca bunu öğreneceğin yer twitter değil. ararsın müşteri hizmetlerini durumu sorarsın. verilen cevap tatmin etmediyse twit at, kampanya başlat haber yap. hadi diyelim twitter üzerinden sordun
    --- spoiler ---

"bu şimdi ne demek? mayıs ayı içinde 2. @igdaskurumsal faturası. ya beni enayi gördünüz ya da bir şeyler çeviriyorsunuz? benim gibi acaba ne kadarız? tatmin edici cevabınız nedir?"
    --- spoiler ---

diye direk suçlayıcı "seni gidi seni bak beni dolandırmaya çalışıyordun ama ben seni yakaladım"şeklinde bir twit hiç atmazsın. dili cidden çok yanlış

tamam igdaş'ın bunu habersiz yapması bir hata. sözleşme dahilinde bunu yazıyor olsan bile haber verebilirsin. millete "lan bbiri bişi mi yaptı acaba" paranoyasına sokmazsın ki bunu yapman çok basit. zile basıp ev sakinlerine haber verebilir, mesaj atabilir, mail atabilir. hiç bişi yapmasan "bakım için doğalgaz saatinizi değiştirdik" diye yeni taktığın saate bir sticker yapıştırabilirsin.

ez cümle her iki tarafta hatalı. igdaş durumu bildirmemiş. portakal da bunu fırsata çevirmeye çalışmış. ülkenin bu gündeminde açıkçası saçma, üzücü ve komik olmuş. hele muhalefet topladığı puanları koruma, yeni puan ekleme çabasındayken muhalefete yakın bir gazetecinin yaptığı çok ama çok yanlış olmuş.
  • fatih portakal'ın yediği ayardır. eğip bükmeyin. fatih portakal gayet karalayıcı bir twit atıyor ve cevabını hakkıyla alıyor.

"neden sayaçlar habersiz değişiyor" diye soran bazı andavallar var maalesef. o sayaç sizin değil kuzum. sözleşme ile kesin şekilde o sayaçlar doğalgaz dağıtım şirketinin. (evet, sayaç parasını sen ödersin, aynı bağlantı bedeli gibi, ama tüm bağlantı ve sayaç dağıtım şirketinin malı olur, üzgünüm ama böyle)

o sayaçların her 10 senede bir bakım ve kalibrasyonu yapılması yine mevzuat gereği zorunlu. yani fatih portakal bir mağduriyet yaratmaya çalışmış ama olmamış.

hatasını kabul edeceği yerde hala bik bikleniyor.
  • bu ayar değil olsa olsa terbiyesizliktir. müşteri her zaman haklıdır; fatih portakal 2 fatura gördüğü için doğal olarak hakkını aramakta ve sormaktadır faturanın her detayına hakim olmak zorunda değildir.
    igdaş'ın burada yapacağı düzgün bir şekilde abonenin sorusuna cevap vermektir. üzerinden para kazandığı insanları bir yandaş yayın organı gibi savunmaya geçerek cevap vermek yerine müşteri memnuniyeti kapsamında sadece sorulan sorulara açıklayıcı cevap verip teşekkür etmesi gerekmektedir.
    burada da gördüğümüz yine sadece yandaşa hizmet, yandaşa hürmet mantığıdır. ötekileştirme ve nefret dili burada da kullanılmıştır.

tanım: terbiyesizliği ayar olarak gösteren başlık.
  • sözlüğün acilen, incelemeye alınması gerek.
  • severim kendisini ama oto boka hemen tweet atamamak gerektiğini öğrenmiştir herhalde.(bkz: kurumsal kapak)
  • adam soru sormuş cevap almış bitmiş olay.

herkes sizin gibi fatura eksperi değil detaylara vakıf olmayabilir. üslubu sert evet ama bu sürpriz değil her zaman ki sorgulayıcı fatih portakal üslubu bu, aynı üslubu hafta içi her akşam hukuku adaleti yerle bir edenlere yargı dağıtırken de görebilirsiniz.

olmayan ayardır.

son olarak; cengizem emmm ohhhh.
  • sayaçlar dağıtım şirketinin diyenler olmuş,

"bağlantı bedelleri (kdv dahil)
    konutlar için
    200 m2'ye kadar abone bağlantı bedeli (sayaç dahil) 700,92 tl"

kaynak

kaynak2

sayaç ücreti yoksa neden "sayaç dahil" dendiğini sorgulamak gerekir.
147 entry daha