şükela:  tümü | bugün soru sor
  • müzisyen. 1959 istanbul doğumludur. mimar sinan üniversitesi devlet konservatuarı flüt bölümü'nden mezun oldu. 1990 yılında güneş uras ve göksun doğan'dan boşalan üflemeli çalgı açığını kapatmak üzere ezginin günlüğü'ne katıldı. gruba katılmadan önce de grubun ölüdeniz albümünde çalmıştı.
    saçlı, grupta flüt ve saksafon çalmaktadır.
  • 10 ekim 2006 ezginin günlüğü ankara konserinde konserden önce samimiyetiyle kendisini iyice sevdiren,konser sırasında döktüren,gemide muhteşem performans gösteren arkadaşımı yan flüte başlatan,neye ilkel diyen gerçekten iyi bir müzisyen..
  • 1980'lerin sonunda aktif olan grup merhaba'nın ikinci albümü deme sakın'ın içinde kendisine yer bulmuş, bu albüme flüt ve klasik gitar desteği vermesinin yanı sıra çağrı (söz: gültekin emre), çocuklar ağlamasın (söz: müştak erenus) ve gecede kocaman bir yıldız (söz: müştak erenus) adında üç besteyle katkı sağlamıştır.

    daha sonra da ezginin günlüğü ile çalışmaya başlamıştır ve oyun albümünde yer alan şehir şarkısını (ki sözler kavafis'in aynı adlı meşhur şiirinden oluşmaktadır) bestelemiştir, bu şarkının 1990 sonrası nadir göktürk ve hüsnü arkan dışında bir isim tarafından bestelenmiş tek ezginin günlüğü şarkısı olması muhtemeldir.