• youtube'da bu kadar videosu varken henüz başlığı açılmamış fenomen:)
    ailecek!:) süpürge videolarının hastasıyız.
  • bir çocuk youtube fenomeni. çocuklar tarafından çok sevilen ama aileleri tarafından özellikle annesine gıcık olunan youtube kanalı sahibi.
  • rastgele videolarda dolaşırken bir videosunu izlettim oğlana.ben de bi bakayım dedim.annesi çocuk videosu bir yana oturduğu villalı havuzlu sitenin havasını atıyor gibi geldi bana.
  • fatih selim sadece figüran. fenomen olan ise her video 28 bin kere fatih selim diyen anası. an itibariyle tahmini aylık gelirleri 150 bin türk lirası falan.

sıradan bir apartman dairesinde çekilen videolardan sonra seyşeller'e tatile gitmeler falan başlamış. öyle de acayip bir dünya.
  • anasının ağzının tam orta yerine lahmacun küreği ile vurasım geliyor. ya arkadaş bi insan bu kadar mı itiçi olabilir. çocuğu üzerinden para kazanıyor ama yazık çocuğa ya anası bir videoda en az bin kere fatih selim diyor. yanlış hatırlamıyorsam çocuğu gelmiş 3 yaşına anası yüzünden çocuk konuşamıyor çocuğuna fırsat vermiyor.
  • çocuk kaydıraktan kayıyor 15 mn izleniyor.

kim izliyor bu kanalları amk
  • annesinin sesi ciddi anlamda kulaklarımda çınlıyor..beş yaşında oğlum var denk geldikçe izliyor youtube den. bu yaş grubu çocuğu olan annelerin bilmemesine imkan yok
  • youtube’da yorum yazacaktım altına nedense! yorumları kapatmışlar. bir tane videosunu izledim, çocuğu kaç yaşında bilmiyorum ama muhtemelen 3-4 yaşındadır en fazla. çocuğa ikea’dan aldığı dondurma kaplarında dondurma yaptırıyor. nasıl mı? yetişkin insanların bile tüketmekten sakınması gereken hazır meyve suları, çikolatalı sütle, onla bunla. yanına da dizmiş marketlerde satılan bir markanın dondurmalarını, çocuk da bu meyve sularını kaba dolduruyor ondan sonra buzdolabına koyuyorlar. ondan sonra "gel bak şu marketten aldığın dondurmaları yiyelim" diyor kadın. “aa bak dondurmalar sıcaktan erimiş” diyor. ben de aptal aptal herhalde erimiş dondurmayı yedirmicek diye düşünürken "hadi oğlum açalım dondurmaları yiyelim" diyor. şimdi bir kaç sorum var:
    - güneşte erimiş dondurma bırakın çocuğa, yetişkine verilir mi?
    - bu firmadan ya da diğer meyve suyu, çikolata süt üreten firmalardan reklam aldınız mı? aldıysanız bunu youtube ve maliyeye bildirdiniz mi?
    bakın hamımefendi, istersen 24 saat kendini, eşini çek yayınla hiçbir itirazım yok. yetişkin insanlarsınız. fakat sürekli çocuğunu videoyaya alıp bir içerik oluşturuyor ve bundan maddi bir gelir elde ediyorsunuz. siz çocuğunuzun gelişiminden %100 sorumlusunuz ve çocuğunuzun sağlığı, gelişimi de devlet kontrolündedir. siz kafanıza göre, kendi maddi ve manevi çıkarınıza göre hareket ederseniz er geç bir gün bunun sonuçlarına yasal olarak katlanırsınız. bu yaptığınız yanlışların! çocuğunuzun ve de sizin yayınlarınızı izleyen diğer çocukların gelişimini olumsuz etkilemesine bir gün izin verilmeyecek bundan emin olabilirsiniz. size şiddetle tavsiyem bir pedagogla ve çocuk doktoruyla çalışmanız ve yayınlarınızı bu uzmanlar ışığında hazırlamanız.
    son bir soru daha. 11 dakikalık bu videoda neden siz ve eşinizin yüzünü göremiyoruz?
    söz konusu video: https://www.youtube.com/watch?v=f5c7z0egema
  • çocukla bir problemim yok ama arkadaş kadın her fatih seliiim dediğinde artık gıcık oluyorum ..

fatih selimin kaydırağı vaaar.
  • (bkz: a serial killer in the making)
    gerçekten korkunç ama senarist arkadaşlar iki bölüm izleyerek bir black mirror episodu yazabilirler.
hesabın var mı? giriş yap