• hollanda'ya karsi sonradan oyuna girip kisa bir sure icinde bloklariyla hollandali basketbolculari hayatlarindan bezdiren adamdir. murat kosova'nın deyimiyle adama basketbolu biraktiracak bloklar koymustur. her blogundan sonra, unlu nba oyuncusu dikembe mutombo'nun da yaptigi gibi, isaret parmagini saga sola sallayarak "no!" demektedir. sahsi fikrimce daha orijinal bir blok sevinci olarak gandalf gibi asasini yere vurup* "burdan geçemezsin!!" diye haykirsa daha gosterisli olurdu.
  • sevgili fatih her sey guzel hos. sahada ne gucun varsa vermeye calisiyorsun. onune gelene blok yapmaya calisiyorsun. seni takdir ediyoruz. ama bi de bu oyunda basket atmak* diye bir mevzu var. neydi o 20 agustos 2006 avustralya turkiye macinda pota altındayken ayni pozisyonda 3254* kez fake atmaya` : fake atmak` calistin. inan ekran karsisinda yaslandim. biliyorsun bir de 3 sn diye bir mevzu* daha var. ampuldeyken topu elinden 3 sn icinde cikartman lazim. biraz cabuk davran. aslinda masallah levent gibi adamsınsın. o cusseyle fake atmaya calisiyosun hem sen hem biz yipraniyoruz. dagit o potayi be. o cusseyle shaq` : shaquille o neal` gibi olabilirsin. yik o potalari. blok yapmaya calisan adamida potaya sok.

hadi kocum, biraz daha gayret*.
  • bir zamanlar nba scoutlari tarafindan izlenirken an itibariyle benim tarafimdan yesil giresun belediye- mersin bsb ikinci lig macinda izlenmektedir. son siradaki mersinde oynuyor. ilk bes dakikada uc faulle oyundan alindi. vay be nereden nereye.
  • nba'e gitmesi sozkonusu oldugunda ben de dahil cogu kisim tarafindan dalga gecilen, fakat gosterdigi gelisme ile sapka cikartan oyuncu. ah bir de o kadar cabuk gaza gelmese.

1,5 yil sonra gelen edit: hahaha allah belami versin
  • fenerbahçe ülker e transfer olursa "sokarım lan basketinize" diyip ligi izlememi bıraktıracak basketbolcu.

ülkenin neredeyse tüm spor branşlarına fenerbahçe hakim olmuş. tüm kaleleri tutmuşlar deyim yerindeyse. var mı böyle iş. adam daha yeni transfer olmuş. yok ama fener isterse alır. nedir yani bu? milli takım fenerbahçe'lileşti, fener millileşti abuk subuk durumlar.

şimdi fatih ol sıkıyorsa reddet tanjevic'i. hani reddetmez de diyelim ki reddetmek istesin. acaba bir daha milli takımda olur muyum acaba basketbol federasyonu'yla ters düşer miyim diye düşünür mü?

daha iki sene önceki operasyonu hatırlıyoruz. ismi lazım değil bir üst düzey basketbolcu beşiktaş'la anlaşmak üzereyken aralara girilip çeşitli baskılar uygulanarak fenerbahçe'ye transfer ettirildiğini. ben uydurmuyorum millet yazdı hepsini...

bıraksın fenerbahçe de fatih'i falan. bi fatih'e mi kaldılar yani. adam yeni transfer olmamış olsa, o takım stratejisini fatih üzerine kurmuş olmasa tamam da fener'in 6. uzunu olacak diye ligi bilmem ne yapıp atmanın ne anlamı var...
  • bugünkü banvit maçındaki afro saç stili ve dizlerine kadar çektiği çoraplarıyla çılgın bir imaj yapmış basketbolcudur kendisi.
  • pivot hareketini başarıyla sonlandırıp, pota ile başbaşa kaldığı anda .al gibi bekleyip avantajını kaybedebilen bir adam.ilginç.
  • ciddi bir şekilde bogdan tanjevic mucizesi.. bu adamın geçen sene boyunca ne zaman maçlarını izlesem sahada ibiş gibi dolanıyordu.. tamam çok ama çok az giriyordu oyuna fakat basketbolunu görseniz üzülürdünüz ulan ben niye ülker'de oynamıyorum diye o derece vasıfsız, yeteneksiz görünen bir kütüktü.. ne zaman ki milli takıma çağrıldı, tanjevic'le antrenöan yapmaya başladı..bir şeyler olmuş bu çocuğa.. adam bi anda basamak değil resmen 4-5 kat atlamış.. savunmada yaptığı bir iki acemilik dışında her şey doğru.. adımları savunma üzerinde o ebatlar için çok hızlı.. ayakları üzerinde harika kayıyor, teke tek pivot savunması gayet üst düzey.. ve işin garibi adam orta mesafe şut deniyor maçlarda.. bu nasıl bir güven vermedir be bogdan abim, elini ayağını öpeyim ben senin..
  • savunmada bazen çok komik olabiliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=r2jtgnocwnm
  • galatasaray ve beşiktaş'ın da aralarında bulunduğu kulüplerde oynayan ve a milli basketbol takımının da 100 kez formasını terleten fatih solak, bu sezon türkiye basketbol 3. ligi ekiplerinden melikgazi belediyesi'nin başarısı için mücadele verecek.

solak, aa muhabirine yaptığı açıklamada, basketbola 17 yaşındayken tavsiye üzerine gittiği yaz spor okulunda başladığını belirtti.

basketbola geç başlamasına rağmen çok çalışarak, başarıya ulaştığını belirten solak, şöyle devam etti: "yaz okulunun en başarılı oyuncusu seçilmiştim. ardından beni meysuspor istedi. bir yıl meysuspor'da oynadım. sonra maddi nedenlerden dolayı meysuspor kapanma aşamasına geldi. bütün oyuncuların lisansları iptal edildi. benim hayatım da bundan sonra değişti. istanbul'a gittim. orada ülker ile bir anlaşma imzaladık. ülker'de ve galatasaray'da 5'er yıl, beşiktaş'ta 1 yıl oynadım. 100 kez milli takım formasını giydim. kariyerimde çok sayıda başarı yaşadım."

2 yıl önce basketbola bir süre ara verdiğini ardından torku konya selçuk üniversitesi forması giydiğini anlatan solak, bu sezon da memleketinin takımı 3. lig'deki melikgazi belediyespor'a transfer olduğunu dile getirdi.

34 yaşındaki sporcu birçok cazip teklif geldiğini ancak kayseri'de oynamayı tercih ettiğini belirterek, şunları kaydetti: "antrenörümüz nihat kahraman ile aramızda ağabey-kardeş ilişkisi var. buraya gelmemde o etkili oldu. huzurlu olabileceğim bir takıma geldiğimi düşünüyorum. inşallah başarılı oluruz. kayseri'de basketbol oynamayı çok istiyordum. kısmet bu seneymiş. inşallah iyi bir takım olur ve güzel işler başarırız. çünkü kayseri insanı basketbola düşkün. genç arkadaşlarımla bunu başaracağımızı düşünüyorum. taraftar desteğine ihtiyacımız var. kayseri halkının yanımızda olması gerekiyor."

"çevremdeki çoğu kişi burada oynadığıma şaşırıyor"

basketbol hayatına uzun süre devam etmek istediğini aktaran solak, "çevremdeki çoğu kişi burada oynadığıma şaşırıyor. inanmayanlar oluyor ama hayat bu, normal şeyler. milli takımda defalarca oynadım ama 3. ligde olsa da memleketimin takımında oynamak gurur verici. allah sağlık verdiği sürece uzun süre oynamak istiyorum. kayseri'de 1. ligde bir takımın olması için mücadele vereceğim" diye konuştu.

solak, basketbolu bıraktıktan sonra kayseri'de basketbol okulu açmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

"fatih solak bizim için ekstra bir moral, güç oldu"

antrenör nihat kahraman ise fatih solak'ın kariyeri başarılarla dolu bir oyuncu olduğunu belirterek, kendisini takımlarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. tecrübeli oyuncunun takıma katkısının fazla olacağına inandıklarını vurgulayan kahraman, şunları kaydetti: "bu yıl sene başından bu tarafa antrenmanlarda beraberdik ve daha sonra görüşmelerde de olumlu sonuç çıktı. kayseri'de kalıp bizimle oynamayı kabul etti, biz de bundan gurur duyduk. inşallah bu sene kayserimiz için melikgazi belediyespor için birlikte mücadele edeceğiz. bu sene iyi bir takım oluşturup finallere kadar ses getirmeyi düşünüyoruz. fatih solak bizim için ekstra bir moral, güç oldu. tabi onun tecrübesi takımdaki genç oyunculara da örnek olacaktır."
hesabın var mı? giriş yap