şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski ptt hastanesinin yeni adi.
 • röntgene bakıp kemikte sorun olmadığını, gözleriyle ayağa 1 metreden bakarak da liflerde ya da bağlarda sorun olup olmadığını anlayabilen süfer doktorlara sahip hastahane.
 • kartal devlet hastanesi acil servisine bir kez hasta yakını olarak değil bizzat hasta olarak gitmiş her bünyenin, cennetten bir köşe olarak göreceği hastane.
 • devlet hastaneleri arasında konfor klasmanında başarılı bir hastane... doktorları ne kadar başarılıdır, üzerinde düşünülüp biraz irdelenmeli...
 • bugün ambulansla acil kısmını ziyaret edip 2 saat kadar misafiri olduğum hastanedir.

  evdekiler telaş etmesin diye kimseye haber vermediğimden, kendi başıma kıvrandığım sedyede annem gibi yanımda olan raziye hemşire ve figen hemşire için teşekkür etmekten fazlasını yapmak isterdim. allahım o cehennem anlarımda ikisi de beni hiç ihmal etmediler, pat patlayan damarlarıma kızmadılar, hatta çaldığı sırada telefon melodimi bile ne kadar beğendiklerini ifade ettiler.

  her hastadan sonra perdeyi aralayıp bana baktılar, gülümsediler. benim için o 2 saatte ellerinden ne gelirse yaptılar. ve beni sedyeyle girdiğim hastaneden çantam sırtımda yürüyerek gönderdiler.

  hastaneyi bilmem, hiç gitmedim. ama acilde iki melek görev yapıyor. bunu bilir bunu sözylerim. sağolsunlar.
 • gün itibariyle ilk kez ziyaret ettiğim ve kendisine "opr. dr." ünvanı verilen "gazi yıldız" adlı hekim sayesinde nefret ettiğim anadolu yakası hastanesi. bir doktor görevini ne kadar ilgisiz, ne kadar vurdumduymaz yapabilir örneğinin aleni örneği.

  (bkz: gazi yıldız)
 • ananemden dolayı istanbul'un görmediğim devlet hastanesi kalmadı. bu hastane kültürümle diyebilirim ki fsm hastanesi, istanbul'un en kaliteli devlet hastanesidir. başhekim kemal memişoğlu geldiginden beri hastane hep doğru çözümler üretti. poliklinik muayenesi derdini bitirdi, bolca hemşire ve sağlık memuru aldı. yeni bölümler açtı. tüm hastaneyi bina bina yeniliyor, yani büyükerşen gibi çalışıyor herif. doktorları desen uzmanlaşmış ve kaliteli. tüm doktorlar efendi, kültürlü falan. ayrıca cerrahpaşa,çapa gibi hastanelerde ileri tarihe verilen film çekimleri burada (yatan hasta için) anında yapılıyor. 3 saat içinde bilgisayarlı tomografi, ultrason, röntgen, akciğer grafisi çekildiğimi biliyorum. özel hastane ile aynı hızda yani.

  ha yine de ufak tefek aksaklıklar olabiliyor. ama şikayet oranına bakarsanız en az şikayetin olduğu hastanedir. üstelik torpilin de en az işlediği hastanedir.

  not: entry için para almadım ama 12 gün boyunca güzel bir tedavi aldım. vefa borcumuzu da ödemiş olduk.
 • sağlık raporu almak için geçirdiğim günde gözlemlediğim kadarı ile doktor ve hemşirelerin son derece yardımsever olduğu hastanedir. ancak aşırı kalabalık ve eski binalara sahip olmasından dolayı devlet hantallığından kurtulamamıştır. aynı ekip ile daha imkanlar sağlanırsa eminim özel hastane standartlarını yakalayabilir.
 • radyoloji bölümü gayet temiz, düzenli ve olması gerektiği gibidir. anneannem bu servise alındığında, 4 kişilik oda ve rezil bir yatak aklımda canlanmıştı. fakat, tek kişilik oda, televizyonu, otomatik ayarlanabilir yatağı, buzdolabı, özel tuvaleti ve refakatçinin de yatabilmesini sağlayan koltuğuyla şaşırtmıştır beni ilk önce. vaha gibidir.