şükela:  tümü | bugün
  • 2010 yılı içerisinde vakıflar genel müdürlüğü tarafından istanbul başakşehir'de kurulması planlanan vakıf üniversitesi. iibf, güzel sanatlar, mimarlık, mühendislik, hukuk, iletişim falan olacakmış.
    (bkz: bezm-i alem vakıf üniversitesi)
  • rektoru belli olmustur. istanbul universitesi turkiyat enstitusu baskani prof. dr. musa duman hoca. vakiflar genel mudurlugu'nun, mebzul miktardaki vakif malini ve potansiyelini daha verimli kullanma cabasinin bir urunu bu universite.

kurucu olup birlesen vakiflarin boyle bir voltron yapmasinin da bir sebebi var. basta sultan fatih vakfi olmak uzre, bu 4 vakif osmanli devleti'nin en muferreh zamanlarindan kurulmus, akari doygun, ama zamanla-savaslarda toprak kaybettikce-vakif mallari sinirlar disinda kalan kadim muesseseler. gelirleri ancak bu duzenleme ile bir univeesiteyi finanse etmeye yetebilecek. vakiflar genel mudurlugu de, bir universite kurmak dahi olsun, mevzuat uygun olmadigi icin bir yatiim yapamayacagi icin bi kaynaklari bu sekilde sarf etmek tercih edilmis. cok da iyi edilmis.

dunyanin ilk yuksek lisans/doktora ogrencisi yetistiren sahn-i seman medreselerinin tekrar bu sekilde arz-i endam eylemesi, onca evkaf gonullusunun, bi hazire dolusu muderrisin, nice fuad koprululerin, suheyl unverlerin ruhunu şad eylemistir sanirim.

baslangic kampusu, camlica'da imis bir de

son olarak; bir sehre iki fatih cok diye dusunup iki tane fatih universitesi ismini fazla bulabiliriz ki cok da hakliyiz. ama kurulum amaci, isleyisi ve daha bir cok acidan bakildiginda iki okul bambaska dunyalarin kurumlari olacaga benziyor.
  • anadolu yakasından küçük çamlıca tarafında galiba yerleri. afiş falan gördüm, devam edin sağda gibi bir şey vardı oklarla yapmışlar. sanki "ucuz tavuk döner " var neyse.
  • rektörlük binası fatih/saraçhane'de bulunan vakıf üniversitesi.
    http://i53.tinypic.com/295e792.jpg
  • küçük çamlıca'daki kampüsünün üzerinde bulunduğu sokağın adı değiştirilerek, "fatih sultan mehmet vakıf üniversitesi sokak" yapılmıştır. bu kadar uzun sokak ismi mi olur lan? nereye sığdıracaksın bu ismi? kodlamaya kalksan ömrün gider. ayrıca neden bir vakıf üniversitesi için sokak ismi değiştirilir bunu da anlamış değilim.
  • evvela =>#20264071

yeni kurulmuş olması dolayısıyla hazırlık bölümü bu yıl ciddi beddua alsa da - hazırlık bölüm başkanı betül tarhan diyorum başka bir şey demiyorum- önümüzdeki yıllarda daha vizyonist olması beklenen üniversitelerden.. ayrıca isim benzeri olduğu fatih üniversitesi ile eğitim vizyonu olarak çok farklı.
  • bünyesinde islami ilimler fakültesi ve medeniyetler ittifakı enstitüsü bulunduran bir kurum..

(bkz: medrese)
    (bkz: ılımlı islam)
    (bkz: arap baharı)
  • şerif mardin öğretim üyeleri listesinde görünmektedir.