şükela:  tümü | bugün
12320 entry daha
  • bir daha gelmem diyerek yarı yolda bıraktığı galatasaray'a hangi yüz ve yüzlerle dönecek göreceğiz.

şunu bunu kazandırmış da... arkadaş işimize gelince sportif başarı önemli değil, önemli olan karakter demiyor muyuz? o zaman ne işi var bunun gs'da?

hiç yakışmıyor. hiç.

iki kişinin konuşmalarını kaldıramıyorum artık tv'da.

not: gs
  • kovulduğu sırada halaylar çeken o yavşak ahımız varcı tayfa ağlamaktadır gelsin geçsin takımın başına diye.

ama olası bir başarısızlıkta ki dursun ile bu gayet mümkün yine tüm yük hocanın sırtına kalacak ve ipler bu sefer tamamen kopacak.

bu tuzağa düşmeyecek kadar tecrübelidir hoca.
  • kızını istemeye geldiklerinde nasıl davrandı acaba? düşünsene dünürleri sorguya çektiğini,

- oğlumuz ne iş yapıyor?
    - mekan basma tecrübesi var mı?
    - çocukken yeterince kavgaya girdi mi, k/d oranı kaç?
    - yarın öbür gün mevzu var desem tereddüt etmeden gelir mi?
  • (bkz: çare) (bkz: galatasaray)
  • sev ya da sevme; tarzını, giyimini, egosunu, söylemlerini itici bul ya da bulma. tek bir gerçek var ki, o da adam rekabetçi ve başarıya her daim azimli . başaramadıklarından sonra bile konsantre değildi, hırslı değildi diyemez hiç kimse. sırf şu son cümle bile galatasaray'ın şu günkü durumunu özetleyen en önemli eksiklik. dursun özbek'in yönetiminde galatasaray'ın ilk 3'e girmesi mümkün değil. kongrenin de olağanüstü toplanacağı filan yok. özbek yönetiminin handikaplarını asgariye indirebilecek, takımı rekabete yeniden sürükleyebilecek tek isimse fatih terim'dir bana göre. zerre sevmem, o da ayrı bir konu. ister tuchel'i getir, ister lucescu'yu, ister blanc'ı; kariyerlerine eksi not düşmekten başka bir işe yaramaz şu galatatasaray gerçekliğinde. ortada futbolun teknik ve taktik bilgi yetersizliğinden çok daha fazlası var. futbolcuların takıma ve kulüp aidiyetlerine bakış açıları, kendilerini adamaları, konsantre olmaları hepten hastalıklı. şimdi tuchel mi gelip sahada istediklerini yaptıracak bu takıma? lucescu'nun taktik disiplinini mi uygulayabilecek bu kadro? terim'in hokus pokusundan başka çaresi yok bu takımın. eti senin kemiği benim, deyip emanet edeceksin takımı. o eski esnaf üslubuyla, çırağını eğitir, işe koşturur gibi kullanacak futbolcularını. aksi senaryoların olur yanı yok maalesef.
  • "azgın teke" modundadır.
    gençliğindeki gibi "mekan basma"ya başlamıştır.

izlemedeyiz.
  • 2013'te milli takıma gittikten sonra "bir daha galatasaray'a gelmem" gibi bir ifadeyi hiçbir yerde kullanmamıştır. yarı yolda bırakmamış, antrenman sırasında kovulmuştur. ikinci takımı terimspor olan biri olarak şu saatten sonra takımın başına değil, kulübün başına geçmesini isterim.
  • ulan takimda ruh yok, galatasaray ruhu yok. anlamiyorum sizi, takim sanki mahalle macina rastgele toplanmis coluk cocuk gibi. bir bag yok, ama bu adam o bagi her daim kurabiliyor. ruhu yasatiyor. ferguson gibi 70lerine kadar takim basinda kalmali, bu kadar.
  • elbette ben de isterim galatasaray'a taktik dehalar gelsin ama bugünkü koşullarla takımı adam edebilecek kişi belli.

galatasaray'ın dünya devleri ile yarışabilmesi için ciddi reformlar yapması gerekiyor.

ancak bu reformlar bugünkü koşullarda yapılamaz.

bugün galatasaray liselilere karşı ciddi bir tepki oluşmuş durumda. bunun en büyük sebebi eğitim sistemidir.

galatasaray lisesinde okuyan insanlar türkiye'nin vitrini olmalıdır. hem paranın hem de kafanın eliti olacak ki bu lisenin bir parçası olsun.

bir sanat dalıyla uğraşacak, bir spor dalıyla uğraşacak, iki tane dil bilecek. bir tane de lisede öğrenecek bu adamlar 3 dille mezun olacak.

işte o zaman galatasaray lisesi eski günlerine kavuşur.
  • galatasaray'ın ve milli takım en başarılı ve en başarısız zamanlarında imzası vardır. unutulmaz zaferlerin ama unutulabilir skandalların adamıdır. hala bu ülkede iş yapabilmesini skandallarının unutulabilmesine borçludur.
8 entry daha