şükela:  tümü | bugün
13053 entry daha
 • yarıda kesilen kemoterapi. bugün 90 dakika boyunca kanserin nasıl yayıldığını gördük.
 • önüne gelene yenilen, hiçbir oyun planı olmayan, kendi millî takımında oyuncuların birbirine silah çektiği, kimi neden savunduğu belli olmayan, 3 saat süren sikko sikko toplantılar yapıp hiçbir şey anlatmayan, karaktersiz, beş para etmez, futbol aklı milenyum öncesinde kalmış bir teknik direktör. 2018 dünya kupasına türkiye gidemiyorsa, müsebbibi fatih terim'dir. üçlü, beşli savunma oynatacağım diye her maç 5-6 farklı oyuncuyla sahaya çıkıyordu herif. en büyük başarısı içeride finlandiya'yı falan yenmek. bir de imparator falan diyorlar. imparator olduğu yıllar 10 sene önceydi.

  bir de diyorlar ki primcileri takımdan atmışmış. lan primciler euro 2016'da çıkıp ''benim annemi ağlatıyorlar ühühühüh'' derlerken bu arkadaş neredeydi? savunmadı mı? euro 2016'dan sonra da bunları yine oynatmadı mı? fatih terim'i çete yemişmişmiş. fatih terim devri geçmiş bir adamdır. her numarası türkiye'de söker.

  aşın şu herifi artık. birisi gelecekse abdullah avcı gibi taktisyen adamlar olmalı.
 • kendisinin çalıştırdığı milli takım son maçta izlanda'yı yenerek euro 2016'ya katılmıştı.

  1 yıl sonra üç aşağı beiş yukarı aynı izlanda'ya karşı yine aynı pozisyonda bir kere daha oynadık. üstelik 1-0'lık kadroya göre daha iyi bir kadroyla çıktığımız maçta bu kez terim'siz 3-0 mağlup olarak turnuvaya katılamadık.
 • ona buna itelemeyle başarısızlıkları kapanmayacak sözde imparatör.
 • lucescu'nun yönettiği milli takım izlanda'ya 3 - 0 yenilince başlığı, bence hiç gerek yokken, canlanmış.

  lucescu'ya bunak diyorlar... olabilir; ki, bence değil... ama en azından bir teknik direktördür. fatih terim ise, başkalarının mirasına konarak başarı elde eden bir teknik direktör yardımcısıdır. oyun falan kuramaz; ama oyunu kurup kadroyu yaparsan, kurulan oyunu oynatmayı becerir, hepsi bu.

  lucescu, bugün oynattığı izlanda maçını kazanmak istemediğini düşünüyorum. kazanmak isteseydi kazanabilir miydi bilmiyorum ama kazanmak isteseydi, farklı bir kadro ve çok farklı bir oyun kurarak sahaya çıkardı, buna eminim.

  neyse... diyeceğim, izlanda maçı vesilesiyle fatih terim'in hatırlanması hoş değil. lucescu kötü diyecek olursanız anlarım ama fatih terim lucescu'dan daha iyiydi derseniz, anlaşamayız.
 • kendisinin milli takımdan gönderilmesinin sebebini kebapçıya, arda'ya bağlayan okumuş etmiş muhalif çoğunlukta ekşi sözlüğü görünce ülkeye dair umutlarım tükeniyor.

  kendisinin ipini ahmet çakar çekmiştir. bunu bilmeyen maldır. hatırlayın referandum öncesini, ahmet çakar davar mısın demişti fatih terim'e? terim davarım dememişti, işte budur gönderilmesinin sebebi. arda davar, burak davar, ama terim değil ve davarları da oynatmıyor. sizce siyasetten başka her şeyle ilgilenen padişahımız onu öyle kolay kolay bırakır mıydı ?
  bugün azıcık keyifli futbol izliyorsak, enes ünal avrupadaysa, cengiz avrupadaysa yusuf ve abdülkadir kendini parlatıyorsa bu adamın tek başına türk futbolunu şekillendirmeye çalıştığı içindir. kendisini beğenin beğenmeyin sevin sevmeyin, ileri görüşlülüğü varmış. biz bu güzel fikstürde, rakiplerimizin güzel skorlarına rağmen elendik. fatih terim başta olsaydı hemen herkes yazardı fatih terim balı diye ama bakın aynı bal yine vardı ama terim yoktu, bu sefer ne oldu elendik gittik.

  ahmet çakar'ın trollüğüne dünya kupasında yine almanları tutacağız gibi duruyor.
 • bugün yine aslında doğruları işaret eden adam olduğu açık seçik bir şekilde ortaya çıkmıştır. yüksek ihtimalle dünya kupasına gitme şansımızdan dolayı bazı şeyleri yuttu söylemedi. bazı şeylere de işaret etmeye çalıştı ama onun ne anlattığını açıkçası kendinden başka kimse anlamadı. arda,burak,selçuk,emre kanserini temizledi takımdan. başta yaşı bahane ederek çıban başını almadı kadroya ama kariyer açısından pik yapan diğer kanseri temizleyemedi. kendisi gitti. fatih hoca şahsi açıdan çok sevilecek bir kişiliğe sahip olmasa da bugün bazı şeylerin açık seçik görülmesiyle adamım diye dolaşanlardan daha fazla adam olduğunu kanıtlamıştır.
 • şu arda, burak ve selçuk'u kadroya almadığı zaman fatih terim'i yerden yere vuranlar şimdi nerede? prim için tüm emekleri, euro 2016'yı çöpe atan, hocayı türk milletinin gözünde itibarsızlaştıran kişilerin oynadığı oyun hanginizi tatmin ediyor?

  kendi takımında haftalardır ilk 18'e dahi giremeyen arda bugün çok mu yarar sağladı milli takıma?
  'para mı alıyoruz koşalım hoca' diyen, idmanlarda arkadaşlarıyla birlikte tavır alan burak çok mu iyi oynadı bugün?
  takımla fotoğraf çektirmek bile istemeyen, aynı kareye zorla giren gökhan, selçuk, arda, burak dörtlüsünün hangisini övebiliyorsunuz şimdi?

  herkes hata yapabilir, herkesin kusurları olabilir. prim meselesi, kavgalar, gruplaşmalar. bunları yapan oyuncuların arkasında durduğunuz kadar bu adamın arkasında durmadınız. şehir eşkiyası olan, hiç çekinmeden tehditler savuran kebapçıyı savunduğunuz kadar bu adamı savunmadınız. alın götünüze sokun desteklediklerinizi.
 • büyük insan. keşke yazın tudor'un yerine galatasaray'ın başına geri getirebilseydik.

  40 milyon euro bonservis harcayıp takım kurduk, başında tudor.

  ferrari var, ehliyetsiz şoför kullanıyor gibi adeta...
 • birilerinin imparatoru, mekan basmayı seven biri. taktik maktik yok zihniyetinden ötürü bugünlere getirdiği türk futbolu kendisinin eseridir. tüm dünyada futbol artık bir taktik oyunu, klasikleşen 3-5-2, 4-4-2 değilde daha fonksiyonlu kadrolar kurulurken kendisi yürüyün oğlum, hadi aslanımlarla takımı idare etmeye kalktı. senelerce futbol direktörü olarak 81 ilde kaç tane altyapıdan oyuncu takibi yaptı çok merak ediyorum. bugün türk futbolunun geldiği bu nokta tamamen onun eseridir. kimse gidipte lucescu'ya suç bulmasın. basiretsiz yöneticiler, mekan basan teknik direktör ve gazeteci döven futbolcu ile bu başarı bile bence çok. beter olalım, daha da dibi görelim; çünkü sonuna kadar hakediyoruz.
2587 entry daha