şükela:  tümü | bugün
14208 entry daha
  • arkasındaki siyasi desteği büyük ölçüde yitirince, spor medyasıyla arası bozulunca, önce kulüp başkanından, sonra sırasıyla futbolcularından, medyadan, siyasi aktörlerden, federasyondan mecazen; kebapçının birinden de gerçek anlamıyla silleyi yiyince daha farklı bir adam olmuş.

böyle bir dinginlik çökmüş hocaya, evrenin sırrına vakıf olmuş bir havası var. garip el kol hareketleri, üst perdeden atarlı giderli konuşmalar gitmiş; işini yapan, salt işiyle ilgilenen, geçmişinin muhasebesini yapan bir adam gelmiş yerine.

"ben ders almam ders veririm" diyen adam gitmiş; "arsene wenger'in arsenal'de başladığı sezon galatasaray'da işe başladım. acaba hiç ayrılmasaydım nerede olurduk?" diyen; yani ders vermeye ara verip geçmişinden ders çıkaran bir adam gelmiş yerine.

başarılı olur, olamaz orası ayrı bir konu ancak ben bu fatih terim'i daha çok sevdim.
  • yokluğunda itler köpekler ahkam keser oldu. hepsini titretmeye asaletin, duruşun, heybetin, gölgen yeter hocam.
  • bir üstteki gerizekalılar olduğu sürece bu ve bunun gibi tipler her zaman bu ülkede göz önünde olacaktır. gerizekalı yerine daha güzel bi kelime daha var da zaten kendisi biliyrdur heralde ailesini bi de ben yüzüne vurmayayım dedim.
  • akıllının teki diyor ki fatih terim'in parlattığı da sattığı bir kişi çıkmamışmış, arda denmeliymişmimiş.

emre ve okan takımı satıp üstüne bonservissiz gitti diye mi parlatamamış oldu?
    davala?
    hasan şaş?
    tugay?
    hatta kendisinden sonra çöküşe geçen semih kaya?
    hakan ünsal?
    hakan şükür?
    melo zirve yapıp intere dönmedi mi? engin baytar hayatının topunu oynamadı mı?

nerenizle izliyosunuz?
  • 3 temmuz sonrası kendisine ve kulübüne tuzak kurup süper final gibi bir gudubet uydurarak fb'yi oyuna dahil etmeye çalışan ve hatta fb küme düşmesin diye bugünkü fifa başkanına rüşvet verdiği ayyuka çıkan bir federasyona karşı mücadele ederek şampiyon olmuş, takımına şampiyonlar ligi'nde çeyrek final oynatmış hocadır.

o naftalin maftalin geyiklerini geçin 3-5 sene öncesinden bahsediyoruz burada.

3 temmuz olmayınca ne olacakmış! ne olacağını yakın zamanda öğreneceksiniz hepiniz.

şikeci aykutla, hakeme ana avrat söven çakma filozofunuz fatih hoca'nın yarısı kadar avrupa başarısı kazansın, ondan sonra konuşuruz teknik meknik muhabbetini..
  • lugano, niang, andre santos ve tank gibi emenike olmadan moralmen çökük dağılmış çıktığımız sezonda cücü’nün dia’yı delirterek attırması ile şampiyon olup hala bununla övünebilen destekçileri vardır.

arkasında haluk ulusoy ve yıldırım demirören olmadan neler yapabileceğini göreceğiz.
  • arkasında camia dışından kimsenin olmasına gerek yoktur, taraftarı arkasına aldığı müddetçe yapamayacağı şey de yoktur. 8 sezonda 6'sı şampiyonluk, 1'i kupası olmak üzere toplam 16 kupa kazanmış olması da bunu ortaya koyuyor.

kendisini anlatmak için sanırım sadece real madrid maçını örnek vermek yeterli. bakın iddia ediyorum bırakın türkiye'yi dünya üzerinde hiçbir teknik adam hatta hiçbir insan değeri cristiano ronaldo'nun bonservisi kadar etmeyen takımını ve maçı izleyen milyonlarca seyircisini şampiyonlar ligi çeyrek finalinde, hem de 3-0 ın rövanşında, bir de real madrid karşısında, hele de maçın içinde 1-0 da geriye düşmüşken tur atlayabileceklerine ikna edemez. buna motivasyon mu dersiniz, sihir mi dersiniz ne derseniz diyin. o yüzden bu adamın sadece kulübede olması bile yeter bazı şeylerin değişmesine. kendisi takımın başındayken 3-0 geriye de düşse takım kesin yenildik diyemiyorsun ve bu galatasaray taraftarının beklediği şey işte.

ha peki kendisini sever miyim? hemşeri olmamıza rağmen insan olarak pek sevmem. galatasaray'a yanlış yapmış mıdır? 2000'den sonra takımdan ayrılarak yanlış yapmıştır evet, her ne kadar bir daha muhtemelen hiçbir türk'e nasip olmayacak bir şey yapmış olsa da gidişinin bize kaybettirdikleri yüzünden bir galatasaraylı olarak da çok haz etmem kendisinden. zaten yanlış yaptığını kendi de itiraf etti imza töreninde, "ben wenger ile aynı senede geldim, o 21 senedir arsenal'in başında, ben 21 sene burada kalsaydım acaba neler yapabilirdik diye bazen düşünmüyor değilim" dedi, demek ki kendi de pişman.

1905 lira konusunda gelince yaptığı hoş değildir evet ama iyi yapmıştır. galatasaray taraftarının ahının bedelidir o tazminat. galatasaray'ın başında peşpeşe 3. şampiyonluğuna giderken adamı milli vazife diye kandırıp camiası ile papaz edeceksin, 4 maç diye anlaşıp 4 yıllık imzalayacaksın ondan sonra da elemelerin bitimine 4 maç kala sikik bir kebapçı yüzünden sözleşmesini feshedeceksin ve bir de tazminat ödemeyeceksin öyle mi? yok öyle dünya kardeşim, tüm bunları yapıyorsan da ödeyeceksin adamın tazminatını. ha şimdi parası bizim cebimizden çıkıyor falan diye ititaz edeceksiniz ama kusura bakmayın da amına kodumun ülkesinde her bal tenekesinin başına geçen parmağını değil kolunu sokup yalıyor. alıştık artık paralarin bizden çıkmasına o yüzden umurumda değil amk.

velhasıl kendisine tapan da çoktur, benim gibi kendisinden haz etmeyen de. tapanlar da haz etmeyenler de tıpkı kendisinin de dediği gibi aslolan galatasaray'dırmottosunu unutmadan hareket etsinler. kendisine karşı medyada ufak ufak başlatılan karalama kampanyasına camia olarak birlik halinde tepki koymamız gerekiyor, gün destek günüdür o yüzden. unutulmasın ki kendisi türkiye cumhuriyeti tarihinin uzak ara 1 numaralı hocasıdır, galatasaray efsanesidir. laz filozofu ve 7 ön liberoları teknik adam olarak, özbek ve ekibini de yönetici olarak cebinden çıkarır bozukluk diye harcar bu adam. muhtemelen kariyerinin son 5 senesi ve bir daha onun gibisi gelmeyecek muhtemelen, o yüzden çatlak sesleri kesmeliyiz ve her maç 50 bin kişi o statta hocaya full destek vermeli, bu konuda yönetimin de medyanın da rakiplerin de gözü korkutulmalıdır. madem başarı istiyoruz o zaman yapılması gereken şey budur.
  • 2000 ve sonrası türkiye...
    sadece fatih terim'in kazandırdığı zaferler sonrasında birlikte olmayı başarmıştır. bu onun ne kadar yüksek karakterli olduğunun ve diğer açıdan da, türk insanının galibiyete ne kadar aç olduğunun bir kanıtıdır.

milli takımı çalıştırması için bir kez daha ayağına kadar gelecekler, göreceksiniz.
  • türkiye probleminin futboldaki yansımasıdır. sorunu kişilerde sanmak bizim problemimiz oysaki asıl problem sistemde. siyasetten eğitime, spordan sanata her şeydeki sistemsizliğimiz doğal olarak problemlere yol açıyor. aynı şeyleri tekrar tekrar deneyerek problemleri halledebileceğimizi sanıyoruz maalesef.
685 entry daha