• oynattığı futbol sabaha kadar tartışılır, yaptırdığı transferlere kasayla içilir ama şu an "gidiyom ben" diye twit atsa ortalık yıkılır, yasağa rağmen tesis basılır ve yeni başkan adaylarının ilk vaadi olur. olan da mustafa cengiz'e olur. kendisi bu saatten sonra başkan adayından öteye geçemez. ilk seçimde de yine isimini ilk defa duyacağınız biri başkan olur. karşılıklı olarak ipler koptuysa da sezon sonu beklenmeli.

bu arada en sevdiğim kaçacak muhabbeti de başlamış. jhgasdfasdf. kaçacak muhabbeti başladığından bu yana gönderdiği rakip takım teknik direktörlerini anca excelde toplarsınız.
  • eminim son iki gündür bu başlıkta galatasaraylıdan çok rakip takım taraftarları yazıyordur. adamın varlığı korkutuyor sizi kabul edin. çünkü ufak dahi bir şampiyonluk ihtimali varsa , fatih terim varsa o durum ihtimal olmaktan çıkar gerçekleşir.

korkmayın. kendi fatih teriminizi çıkarın. o zaman bu bağlılığımızın nedenini anlayabilirsiniz.
  • yine ve yeniden istifa edeceği veya kovulacağı konuşulan galatasaray'ın gelmiş geçmiş en büyük birkaç efsanesinden biri.

birkaç şey söylemek isterim ben de eleştirel gözle.

1- bir 'söz' var dedi ve kendisinin gönderilmesini istiyor olabilir. bunu yapan yönetimin kendisinden çok daha fazlasını kaybedeceğini hesaplıyor gibi hoca. ama bu ikilinin çatısı galatasaray olduğu için en büyük zararı da o görüyor. galatasaray'ın yazılı kuralları ve yazılı olmayan kuralları var. fatih hoca yazılı olmayan kuralları bilen hatta birçoğunu da yazan bir insan. ben mhk, tff, koç gibilerine pabuç bırakmayacağını ama bunlarla tek başına mücadele edemeyeceğini dolayısıyla vicdani bir sorumluluğu da olmadığını düşündüğünü hissediyorum. herkes fatih hocayı hedefinin merkezine koyuyor. herhalde empati yaparak anlamak hep eksik kalır.
    geçen ümit özat'ın bir röportajına denk geldim başlığından dolayı açtım. başlık şuydu fenerbahçe ve beşiktaşın rakibi galatasaray değil, fenerbahçe'yle beşiktaş'ın rakibi fatih terim' diyordu. bir kanaat önderi filan değil ümit özat. ama fenerbahçe eski futbolcusu ve biliniyor ki taraftarı. fatih terim isminin galatasaray'ın önüne geçmesi tabi ki mümkün olamaz. ama fatih terimişte bu kadar büyük. nitekim bu yüzden bu baskıyla mücadele etmek durumunda ve nihayetinde başarıda pastanın büyük kısmını re'sen devralıyor. siz fatih terim'e hatalarıyla sevaplarıyla ama hiçbir zaman herhangi biri olmadığını unutmayarak yaklaşmak zorundasınız bu yüzden. bu konuda en büyük payı da taraftar veriyor. ya sonsuza kredili sayıyor ya da normalin 5 katı daha sabırlı. işte bunu da fatih terim sağladı. o yüzdendir ki fatih terim tarihsel bir karakterdir. önce bu nu belirtmek gerekir.

2-yönetim gönderemez, gönderirse fatih terim gider ve yönetim kalamaz. ama pandemi dönemi seçim olasığı da söz konusu değil. normalde mali genel kurul filan yapılırdı ama bunlar bile pandemiden dolayı yapılamıyor. tüzükte normal seçime (mayısın 2.yarısında) 6 aydan az süre kalmışsa 2. başkan o sğreyi tamamlar. 15 kasım 2020 itibariyle başkan istifa etse yönetim kurulu kalıyor ve başkan a.albayrak oluyor. yani kısacası mayısta normal seçim yapılır ve görev süresinin bu zamana değin bitmesi istenir. galatasaray da adet gereği bu süreyi bekleyecektir.

3- ultraaslan ile uyumlu düşüneceğimi düşünmezdim ama göksel gümüşdağ konusunda haklılar.

4- 1.2 milyon euro transfer bütçemiz var ama 10 mio da zarar edebiliyoruz ffp izni bu yani. hazirana kadar ffp kısıtlaması devam ediyor olacak. diagne babel lyundama gibi satılması istenen oyuncuları istenen fiyatlardan satmamız bu yöbinetimle ne kadar kolaysa bu talep edilen adamların transfer edilmesi de o kadar kolay. hoca kiralık istemediğini söyledi. basında çıkan haberlerde ortalama 29 milyon euroluk bir transfer talebi var yani. bu şuanda mümkün olamaz. olamaz zira yönetim kaynak yaratamıyor ve malum ülkenin ekonomik durumu, pandemi, sportif başarısızlık sebepleriyle bu bir miktara kadar normal karşılanabilir. yönetimin başta m.cengiz'in asıl sorunu fatih hoca ile direk bir iletişim kurmaması. sen ultraaslan gibi kendini galatasaray taraftarının tümü iddiasıyla hareket eden tribüncü tayfayı kafalayıp fatih terim'e mesaj veremezsin vermemelisin. bu adamlar beni tanımlamıyor mesela. ve ben de ne fatih terimci ne de cengiz'ciyim. her ikisi de hatalı ve bencilce galatasaray'ı yıpratıyor. ama şu var hoca daha haklı. çünkü hoca herkesle savaşıyor herkesin hedefinde üstelik yönetim de yeterince yanında yoktu hiçbir vakit.

5- fatih hoca 2+3 yıllık anlaşma yapmış hani 5 yıldı. bu nasıl bir şeffaflık. hep övünüyoruz övünüyoruz bu mudur gerçekten yönetim olarak sizin şeffaflığınız pes.

6- fatih hoca'nın transfer listesini açıkça ifade etmesi yanlıştı. o da bunu bilir. burada galatasaray'a zarar vereceğini bile isteye çıkıp bilmezden gelmesi hoş değil.
    sonu olarak tff mhk koç olanları keyifle izliyor. ama galatasaray kaosta da iyidir bunu en iyi bilenler de yine bu üçlü. aziz yıldırım da iyi bilirdi.
    hoca yalnız filan değil. sadece aradığı yerden istediği desteği görmüyor. ama yalnızım demek için galatasaray taraftarını kaybetmesi gerekir. kimse galatasaray taraftarından büyük değil galatasaray'da. galatasaray ruhu divandan ama asıl büyüklüğü taraftarından ve tutkusundan geliyor. hoca galatasaray derken eminim taraftarı kastetmiştir. sanırım o da ultraaslan'ın taraftarın temsilcisi oldupu yanılgısı içinde.
    7- transfer edememe( gönderememe alamama) artık illallah dedirtti. bunlar bugünün sıkıntıları değil. taraftar da hoca da divan da yönetime bu noktada güvenmiyor. hoca da şu durumda imkansıza yakın transfer taleplerini açığa vurmak suretiyle, koçların tff'lerin beyanatlarına yanıt verip haşırt diye ceza yapıştırılmasını izlemekle yetinen yönetime bu sezon da böyle cephe alıyor. hatırlayalım sezon bittiğinde daha bir hafta geçmeden bize ve yönetimimize güvenin biz birley yapıyorsak bu en doğrusudur diye yapıyoruz. transfer noktasında endişeli olmasınlar hepimiz bir arada bunun için çok iyi şekilde çalışıyoruz çalışacağız. olur olmaz ama bize güvensinler demişti. yani yönetime dönen okları alan kişi hoca yönetimce yalnız bırakılan da hoca. e peki yönetim ne işe yarayacak?
    edit: sona birkaç ekleme ve mobil cihaz sebepli harf hataları telafisi.
  • kendisine biatimiz tamdir.
  • dankalia adlı bir italyan grubuna ait post-rock şarkısıdır. şarkı ile bir bağlantısı bulunmadığı halde grup üyelerinden birisinin önerisi sonucunda şarkı bu şekilde adlandırılmıştır.

şarkı link
  • mustafa cengiz fatih hocanın üstü mü ki kovabilsin... bu türk basını da bir bok bilmiyor birader.
  • gs taraftarı olmayanlar, artık terim’in de artık gitmesi gerekiyor falan diye başlık altında algı yapıyor ya çok gülüyorum. öyle büyük bir teknik adamdır ki rakip takım taraftarları gitsin diye dua ediyor, “kaçacak” falan yazarak hep o anı bekliyor. ama haklılar, çünkü onların terim’i yok.

giderse de hakkımızı sonuna kadar helal ettiğimiz hoca. bekleyelim görelim.

edit: imla
  • süleyman demirel gibi döne döne deneniyor.
  • bjk mağlubiyetine zemin hazırlamaktadır
hesabın var mı? giriş yap